Zdrowie

  Motyw zdrowia pojawia się w snach najczęściej wtedy, gdy doskwiera nam niepokój związany z występowaniem pewnych dolegliwości. Sen o zdrowiu skłania śniącego do wyciągnięcia ważnych wniosków dotyczących własnej egzystencji. Jest także swojego rodzaju podsumowaniem podejmowanych w życiu działań, planów oraz osiąganych postępów. Według znanych senników sen o zdrowiu pojawia się w momentach życiowego zwątpienia, planowania dalekich podróży bądź strachu związanego z brakiem egzystencjalnej równowagi. Może być też wyrazem widma zbliżającej się choroby.

Znaczenie snu o zdrowiu:

  Jeśli śnisz o zdrowiu gdy jesteś chory może to oznaczać, że Twój organizm wygra w walce z chorobą. Prawdopodobnie już wkrótce poczujesz się lepiej.
  Rozmowa o zdrowiu w snach świadczy o tym, że poszukujesz panaceum na swoje odwieczne bolączki zarówno te emocjonalne jak i związane z dysfunkcjami fizycznymi Twojego organizmu. Być może dręczą Cię pewne dolegliwości, których nie jesteś w stanie raz na zawsze się pozbyć.
  Jeśli zamartwiasz się o własne zdrowie to według sennika jest to znak, że zbliżysz się do swojego celu na przekór swoim wrogom.
  Zdrowa kobieta we śnie to znak, że nieudane przedsięwzięcia dadzą Ci sporo do myślenia.
  Zdrowy mężczyzna w marzeniach sennych świadczy o tym, że świat stoi przed Tobą otworem, musisz tylko wyjść do niego z większą inicjatywą i zaangażowaniem.
  Jeśli cieszysz się dobrym zdrowiem oznacza to, że wkrótce zrealizujesz zaplanowane cele.
  Podupadanie na zdrowiu stanowi przesłanie, aby w najbliższym czasie nie podejmować najlepiej żadnych pochopnych decyzji ani ryzykownych kroków.
  Brak zdrowia w marzeniach sennych jest zapowiedzią ogólnego dobrostanu w najbliższej przyszłości.