Lew

Lew

Charakterystyka ogólna znaku zodiaku:
  Przyjazne znaki:
  Baran, Strzelec, Waga, Bliźnięta
  Osoby urodzone pod znakiem Lwa mają bardzo pozytywny wpływ na środowisko. Są one życzliwe, ambitne i wrażliwe jednak nie ujawniają się zbyt wiele w społeczeństwie, wolą się nie wyróżniać spośród tłumu. Bardzo często ich cechą jest duma, lecz bez pogardy dla innych. Są zainteresowani wieloma różnymi dziedzinami, często lubią samodzielnie rozwiązywać zadania dlatego sprawiają przy tym wrażenie jakby byli samolubni. Nie popadają zbyt często w zdenerwowanie, są ludźmi cichymi i spokojnymi, jednak gdy ktoś zajdzie im za skórę potrafią być bardzo gwałtowni i porywczy. Zdarza się też, że lubią snuć intrygi. Kiedy zdecydują się na wyrażenie swojej opinii robią to w sposób bardzo trafny i bystry. Lwy posiadają często zdolności analitycznego myślenia, mają umysł otwarty na zdobywanie wiedzy.
  Kobiety urodzone pod znakiem Lwa bardzo często zachowują się złośliwie w stosunku do kobiet spod innych znaków. Są często uparte, gadatliwe i zawzięte. Planeta jednak nie oszczędziła im urody. Kobiety Lwy są piękne i zgrabne. W małżeństwie ? oddane partnerki i towarzyszki na całe życie. Są dobrymi matkami. Bardzo często pomagają mężom w prowadzeniu firmy np. handlowej.
  Mężczyzna Lew to najczęściej osoba cechująca się odwagą, śmiałością, stałością w małżeństwie i oddaniem w przyjaźni. Kiedy znajdzie się w niezręcznej sytuacji zawsze wyjdzie z niej cało. Mówi się, że mężczyźni Lwy noszą szczęście w rękawie, które nigdy ich nie opuszcza. Są oni dobrymi mężami i przykładnymi ojcami kochającymi rodzinę.
  Najkorzystniejsze związki:
  Lwy mogą liczyć na udane związki z Pannami lub z osobami spod tego samego znaku.
  Rady dla osób spod znaku Lwa:
  Osoby urodzone pod znakiem Lwa powinny stale poszerzać swe horyzonty zawodowe, dążyć do zawierania nowych znajomości, bo te mogą przynieść im wiele korzyści. Nie powinny jednak tkwić w jednym miejscu, muszą dążyć do innowacyjności i zawierania nowych przyjaźni. Ponieważ od dziecka stworzeni są do spełnienia własnych pragnień i osiągania sukcesów.