Koziorożec

Koziorożec

Charakterystyka ogólna znaku zodiaku:
  Przyjazne znaki:
  Panna, Byk, Ryby, Skorpion
  Osoby urodzone pod znakiem Koziorożca są stanowcze, pracowite, rozsądne i wynalazcze. Dla otoczenia są przyjazne, życzliwe, można powierzyć im własne tajemnice, sprawiają wrażenie nieco chłodnych, gdy zwierzają im się bliskie osoby. Nie znoszą jednak mieszania się do ich spraw prywatnych i intymnych, pragną bowiem być niezależne. Osoby spod znaku Koziorożca bywają także wyniosłe, niedostępne i dumne. Przywiązują zbyt wiele uwagi do ubioru i wyglądu. Przejawiają w sobie często bardzo skrajne cechy takie jak hojność i dobroduszność a z drugiej strony skąpstwo i przesadę. Często podejmują wyzwania będące ponad ich siły.
  Kobiety spod znaku Koziorożca wykazują się wieloma pozytywnymi cechami. Są wierne, gościnne, miłe i oszczędne. Cenią sobie bardzo rodzinę i dom.
  Mężczyźni są wygodni, ale zarazem praktyczni. W życiu potrafią zapewnić sobie dobrą posadę. Niestety często ujawniają takie cechy jak tyrania i lekceważenie innych. Lubią też rozkazywać i dyktować innym, co mają robić.
  Korzystne związki:
  Najlepszym dla Koziorożca jest związek z innym Koziorożcem. Niekorzystnym natomiast może okazać się związek ze Skorpionem.
  Rady dla osób spod znaku Koziorożca:
  Niespodzianki w życiu Koziorożec powinien traktować ze spokojem. Bywa, że są nimi zmiany w zawodzie lub uszczerbki na zdrowiu z nieuleczalnymi chorobami włącznie. Co dziwne często bywa tak, że nagle Koziorożce zdrowieją i wiodą szczęśliwe i długie życie. W takiej sytuacji bardzo często udzielają się społecznie, zajmują wysokie stanowiska i są obdarowywani wszelkimi zaszczytami. Koziorożce pracujące w przemyśle muszą liczyć się z wieloma podróżami. Nie powinni jednak mieszać się w sprawy dla siebie trudne i kłopotliwe.