Skorpion

Skorpion

Charakterystyka ogólna znaku zodiaku:
  Przyjazne znaki:
  Rak, Ryby, Panna, Koziorożec
  Osoby urodzone pod znakiem Skorpiona są zazwyczaj przyjemne i miłe. Posiadają dość duże zdolności intelektualne, dążą do osiągnięcia wysokiego statusu materialnego. Bardzo często lubią składać płonne obietnice, których nie dotrzymują. Mają wysokie mniemanie o sobie, które często stwarza im wiele kłopotów. Zwykle nie przyznają się do popełnianych przez siebie błędów.
  Kobiety spod znaku skorpiona bywają kokieteryjne, lubią zwodzić mężczyzn, dawać słowa bez pokrycia, są chwiejne. Bywają także niekonsekwentne i rozchwiane. Jednak w rodzinie są stabilnymi matkami i żonami i dobrze spełniają się w swoich domowych obowiązkach.
  Mężczyźni są często gadatliwi, nieco samolubni i nie przepadają zbyt za towarzystwem. Lubią sobie schlebiać i postrzegają swoje osiągnięcia za bardzo wysokie, dlatego też często są często niewyrozumiali dla innych, mniej zaradnych od siebie. Bywają także kłamcami. W małżeństwie mogą być trudni ponieważ nie może ich ominąć żadna okazja, chcą więc być wszędzie. Jako ojcowie bardzo lojalni, skłonni oddać potomstwu wszystkie swoje siły i cały życiowy dorobek.
  Najlepsze związki:
  Dla Skorpiona najlepszy jest związek z innym Skorpionem. Jak nikt inny znają oni swoje charaktery i dogadują się ze sobą świetnie.
  Rady dla osób spod znaku Skorpiona:
  Osoby urodzone pod znakiem Skorpiona nie powinny zajmować stanowisk kierowniczych, mają bowiem pod tym względem zbyt wiele wad. Powinny zmniejszyć swoje gadulstwo, być mniej zawzięte i nie pokazywać swoich nerwów światu. Przecież lepiej mieć w swoim środowisku więcej przyjaciół niż wrogów, jednak to wymaga taktownego zachowania. Tylko praca nad własnym charakterem może być przyczyną wielu sukcesów np. w handlu, do którego Skorpion ma duże predyspozycje. Jednak finalnie każde niepowodzenie Skorpiona kończy zazwyczaj sukcesem.