Rak

Rak

Charakterystyka ogólna znaku zodiaku:
  Przyjazne znaki:
  Ryby, Skorpion, Byk, Panna
  Osoby urodzone pod tym znakiem działają bardzo uspokajająco i kojąco na innych ludzi. Są one łagodne, miłe, lubią kulturę i sztukę. Raki nie cierpią pozerstwa i zarozumialstwa, ponieważ same są istotami subtelnymi i taktownymi. Jednak często ulegają wpływowi otoczenia, które ich zalety wykorzystują do niecnych celów. W chwilach smutku Raki odczuwają niepokój i zwątpienie. Lubią swoją osobowość, dlatego wciąż podkreślają i zachwalają swój charakter, chcą być przy tym także chwalone przez otoczenie. Bywają chwiejne i niezdecydowane, nawet gdy podejmą już decyzję zastanawiają się nad jej zmianą. Mają często wątpliwości co do różnych podejmowanych przez nie działań.
  Kobiety Raki są kochającymi, ciepłymi matkami i żonami. Oddają się całe swojej rodzinie. Uwielbiają mężczyzn, w których znajdują oparcie. Jeśli spotkają partnera o wyraźnym charakterze i zaradnego wówczas są bardzo szczęśliwe. Szukają one pomocy i oparcia w życiu.
  Mężczyznę Raka cechuje skromność i nieśmiałość. Jest on bardzo towarzyski. Zdarzają się także i tacy, którzy są nerwowi, kłótliwi i opryskliwi, co nie daje im wielu zwolenników i nie ułatwia życia codziennego. Z reguły są trudnymi małżonkami.
  Najkorzystniejsze związki:
  Związki Raka z innym Rakiem są bardzo korzystne i szczęśliwe. Dobre połączenie stanowi także para spod znaku Raka i Skorpiona.
  Rady dla osób spod znaku Raka:
  Raki jak mało kto mogą liczyć na spadek rodzinny. Nierzadko musza jednak godzić się z utratą kogoś bliskiego. Dlatego nie należy wracać wciąż do tego co było i nie patrzeć w tył. Rakom może często towarzyszyć uczucie osamotnienia, lecz wówczas nie powinny rozczulać się nad swoim losem i problemami, lecz patrzeć w przyszłość. Uporanie się z chwilowymi problemami może Rakom przynieść sukcesy zawodowe. Raki nie mogą zapomnieć o pracy, która stanowi dla nich podstawę wszystkiego.