Sennik Wolność

Motyw wolności we śnie pojawia się najczęściej w momencie strachu o własne życie, jest także wyrazem obaw o niezależność śniącego, Jego swobodę oraz decyzyjność. Wolność według sennika jest symbolem hartu ducha, nowych idei a niekiedy także walki o wyższe dobro. Sen o wolności podkreśla również jak bardzo istotna w życiu każdego człowieka jest możliwość działania zgodnie z własną wolą.

Znaczenie snu o wolności:

Jeśli śnisz, że jesteś wolnym człowiekiem jest to znak, że masz wiele planów na przyszłość, większość z nich dotyczy nadziei na wzbogacenie się, marzeń o dalekich podróżach oraz zawieraniu nowych znajomości. Jeśli się zawczasu zmobilizujesz to efekty przyjdą same a na pewno pokonasz wszystkie trudności, które staną na Twojej drodze.

Kiedy ktoś we śnie odbiera Ci Twą wolność wówczas jest to zapowiedzią życia w ucisku. Może to dotyczyć Twojego życia osobistego np. poczucia uwięzienia w związku partnerskim bądź życia zawodowego, w którym brakuje Ci większej swobody i decyzyjności bądź też coraz częściej zdarza się, że ktoś wkracza w Twoje kompetencje.

Walka o wolność w snach oznacza, że będziesz musiał stoczyć poważną batalię aby stać się niezależnym człowiekiem. Postawisz w życiu na większą swobodę i dzięki temu również wiele zyskasz.

Pieśń o wolności w marzeniach sennych stanowi przesłanie, aby nigdy nie zdradzać cudzych sekretów bo nigdy nie wiadomo czyjej pomocy będziemy potrzebować. Może się bowiem okazać, że w najmniej spodziewanym momencie Twoi przeciwnicy okażą się przyjaciółmi.