Strach

Strach może pojawiać się w snach dość często. Większość senników interpretuje tego typu sny w sposób negatywny, lecz ich znaczenie zależy zwykle od kontekstu. Jeśli śnisz, że odczuwasz strach jest to zapowiedzią, że zakwestionujesz czyjeś przyszłe decyzje bądź będziesz żałować utraconych okazji w swoim życiu.

Uczucie strachu we śnie wskazuje, że Twoje życiowe cele nie zostaną zrealizowane w takim stopniu w jakim byś sobie tego życzył. Sen o strachu może także stanowić odzwierciedlenie aktualnego stanu umysłu śniącego. Być może lękasz się o własną przyszłość lub jesteś z jakiegoś powodu przerażony. Strach według sennika może być także oznaką problemów ze zdrowiem. Masz za mało wiary we własne siły i możliwości, dlatego ostatecznie nie zrealizujesz swoich planów. Nie pozwól, aby inni wyprowadzali Cię z równowagi, postaraj się w relacjach z ludźmi, których nie jesteś pewien trzymać nerwy na wodzy i język za zębami. Sennik ostrzega, że strach wskazuje na to, by nie otwierać się przed byle kim i nie wyrażać swych szczerych opinii, bo i tak zostaną one poddane krytyce. Odrobina gry w życiu nikomu jeszcze nie zaszkodziła.

Znaczenie snu strach

Sennik strach przed kimś:

Sen o strachu przed jakąś osobą oznacza, że podchodzisz do prostych spraw zbyt emocjonalnie, czasami nie warto brać do siebie dosłownie wszystkiego, co inni mówią, bowiem najczęściej informacje te mijają się z prawdą.

Sennik paniczny strach:

Paniczny strach we śnie oznacza, że nie jest jeszcze za późno na realizację własnych marzeń. Nie możesz przecież pozwolić przejść obok ważnym okazjom bądź dopuścić do tego, aby utracony czas był usprawiedliwieniem Twojego lenistwa bądź braku odwagi w życiu. Sen o panicznym strachu może świadczyć także o tym, że boisz się konfrontacji z pewną osobą lecz zupełnie niepotrzebnie, bo wszystko w końcu ułoży się po Twojej myśli.

Sennik strach przed ucieczką:

Sen o strachu przed ucieczką zwiastuje, że uczucia takie jak wściekłość, pragnienie zemsty oraz zazdrość zaczną oślepiają Cię oraz powstrzymywać Cię przed patrzeniem na świat z pozytywnej perspektywy. Powinieneś raczej myśleć o dobrych rzeczach w swoim życiu, zamiast skupiać się wciąż na tym, czego Ci brakuje.

Sennik strach przed upadkiem z wysokości:

Sen o strachu prze upadkiem z wysokości jest znakiem, że że wkrótce będziesz musiał odłożyć swoje niektóre plany na później. Być może również z powodu pracy będziesz musiał opuścić spotkanie rodzinne lub przyjęcie z przyjaciółmi.

Sennik strach przed mężczyzną:

Strach przed kimś w marzeniach sennych oznacza, że prawdopodobnie nie masz motywacji ani woli do tego, by właściwie poświęcić swój czas na cokolwiek. Być może jest to etap przejściowy w Twoim życiu spowodowany wyczerpaniem, jednak jeśli się przedłuża, musisz jak najszybciej znaleźć sposób na to, aby się z niego wyrwać.

Sen o strachu o własną przyszłość:

Kiedy śnisz o strachu o własną przyszłość, sugeruje to, że na zbyt wczesnym etapie zrezygnowałeś z realizacji swoich pomysłów. Jeśli nie wprowadzisz ich w życie ostatecznie może to doprowadzić Cię do życiowej porażki. Powinieneś przestać wreszcie sabotować swoje działania, aby zacząć odnosić większe sukcesy w swoim życiu.

Strach o bliskich w marzeniach sennych jest oznaką, że zbyt często panikujesz bądź zbyt gwałtownie reagujesz na problemy, które przytrafiają się Twoim bliskim. Przesłanie płynące z sennika mówi, że powinieneś znaleźć sposób na wyciszenie się oraz relaks, aby lepiej pomagać ludziom z Twojego bliskiego otoczenia.

Strach o własne zdrowie jest według sennika symbolem egoizmu. Prawdopodobnie przywykłeś do bycia w centrum uwagi, jesteś o wszystko zazdrosny i denerwujesz się z byle powodu. Pamiętaj, że jeśli dasz od siebie więcej innym ludziom dostaniesz od nich także o wiele więcej w zamian.

Strach przed bólem w snach oznacza, że masz niespokojne sumienie ponieważ w pewnej sytuacji zachowałeś się jak tchórz.

Strach przed ciemnością zgodnie z wiedzą zaczerpniętą z sennika świadczy o osamotnieniu bądź odmawianiu sobie zbyt wielu rzeczy na raz. Warto pamiętać jednak, że życie jest zbyt krótkie i należy czerpać z niego garściami.

Strach przed otwartą przestrzenią we śnie oznacza, że będziesz w końcu musiał wyjść ze strefy swojego komfortu. Trzeba będzie pogodzi się z tym, że jeśli pragniesz lepszej przyszłości, będziesz musiał uczynić coś, czego nie lubisz.

Jeśli śnisz, że odczuwasz strach, lecz nie wiesz z jakiego powodu, jest to zapowiedzią, że odniesiesz zwycięstwo nad swoimi wrogami i osiągniesz to, czego od dawna pragniesz.

Strach przed samotnością może świadczyć w marzeniach sennych o tym, że Twoje relacje z partnerem nie układają się zbyt dobrze. Musisz wykazać się większym zrozumieniem dla drugiej połówki oraz zacząć być gotowym na pójście na kompromis.

Strach przed zmarłym według sennika to znak, że będzie potrzebna Ci w życiu większa siła woli oraz hart ducha. Dobra wiadomość jest taka, że osoba, którą uważasz za swojego największego wroga w rzeczywistości nim wcale nie jest.