Mewa

Mewa interpretowana jest w snach, jako symbol zaborczej miłości. Może ponadto świadczyć o pragnieniu lepszego zrozumienia oraz poznania samego siebie. Jest także symbolem wolności i życiowej swobody i wyzwolenia. W negatywnym znaczeniu mewa może być oznaką zmęczenia i chęci oddalenia się od wielu kłopotów i problemów dnia codziennego.

Szczegółowa symbolika snu o Mewie

Pojawienie się mewy we śnie sugeruje, że powinieneś zwrócić większą uwagę na to, co się teraz dzieje w Twoim życiu.

Widok mewy we śnie sugeruje, że czujesz się przytłoczony codziennymi obowiązkami. Masz ochotę wszystko rzucić i uciec. W pozytywnym znaczeniu sen może wieszczyć, że poznasz osobę, która będzie bliska Twojemu ideałowi.

Gdy we śnie słyszysz skrzeczenie mewy, wówczas oznacza to, że doskonale poradzisz sobie ze zmianami, które pojawią się w Twoim życiu. Najbliższy okres będzie niezwykle burzliwy, jednak nie masz się, czego obawiać, gdyż pomimo wielu zmian, staniesz się dzięki niemu silniejszy.

Jeżeli widzisz lecącą mewą, to taki sen oznacza, że nie uda Ci się w pełni wykorzystać swych umiejętności. Początkowo nie będzie Ci to przeszkadzać, zwłaszcza, jeżeli jesteś zadowolony ze swojej sytuacji, ale jak tylko Twoja sytuacja się pogorszy to będziesz żałować straconego czasu.

Jeżeli we śnie mewa Cię dziobie, to najczęściej oznacza to, że źle traktujesz swoich bliskich. Być może w ostatnim czasie sprawiłeś im ogromną przykrość, co doprowadziło do zachwiania wzajemnych relacji. Postaraj się, zatem nie ranić swych bliskich, gdyż może to sprawić, że się od Ciebie odwrócą.

Martwa mewa we śnie wskazuje, że czujesz się w jakiś sposób uwięziony. Być może masz dość swojej aktualnej pracy, lub nie układa Ci się w domu. Zacznij od dokładnego zdefiniowania swoich celów i potrzeb, a następnie zastanów się, co możesz ze swojej listy jak najszybciej wdrożyć.

Pojawienie się czarnej mewy we śnie zapowiada problemy i trudności. Pomimo dobrej passy, wkrótce na nowo czekają Cię liczne zmagania, dlatego postaraj się jak najlepiej wykorzystać pozostały czas.

Biała mewa we śnie zapowiada nastanie niezwykle korzystnego okresu w Twoim życiu. Wreszcie zaczniesz korzystać z owoców swojej pracy. W innym znaczeniu tego typu sen sugeruje, że powinieneś skupić się na tym, co jest dla Ciebie naprawdę istotne.

Kiedy śnisz o stadzie mew jest to znak, że podejdziesz zbyt pesymistycznie do pewnej sytuacji. Być może zamiast się zamartwiać, lepiej zachowaj spokój i zacznij szukać najlepszego rozwiązania. Nie marnuj na próżno czasu i energii. W pozytywnym znaczeniu stado mew oznacza, że ktoś z Twojego otoczenia doceni wreszcie Twoje mocne strony.