Sennik Dzwonek

  Dzwonek we śnie kojarzy się z przebudzeniem oraz wiąże się ze świadomością wewnętrznych uczuć. Historycznie znaczenie snu związane jest z ostrzeżeniem przed katastrofą a nawet śmiercią. Współczesna interpretacja z sennika podpowiada, że należy popracować w życiu nad poprawą relacji z własnym otoczeniem. Zgodnie z zachodnią tradycją, dzwonek widziany we śnie wieszczy pogorszenie relacji z innymi ludźmi, stanowi także zapowiedź nadchodzących zmian w życiu. Jednak nigdy nie wskazuje na kierunek, w którym te zmiany mają nastąpić.
  Jeśli patrzysz na dzwonek lub masz go w ręku, wówczas taki sen oznacza, że zamierzasz zbudować nowy dom bądź odnieść sukces dzięki pomocy bliskich.
  Jeśli słyszysz dźwięk dzwonka wieczorem lub późno w nocy może to oznaczać, że w niedalekiej przyszłości Twój smutek zamieni się w szczęście.
  Dzwonek do drzwi oznacza, że w pewnej sprawie musisz się wykazać większą odwagą. Ciągłe chowanie się za plecami innych może nie wyjść Ci ostatecznie na zdrowie.
  Jeśli dzwonisz dzwonkiem to zgodnie z interpretacją z sennika przez przypadek kogoś uszczęśliwisz.
  Gdy widzisz dzwonek lecz go nie słyszysz, pamiętaj by nie porywać się na coś, czego nie jesteś w stanie osiągnąć.

Szczegółowa interpretacja znaczenia snu o dzwonku:

  Jeśli kobieta śni o tym, że otrzymuje od kogoś dzwonek w prezencie, oznacza to, że może wkrótce wziąć ślub. Jeśli natomiast śni o utracie dzwonka, wówczas jej mąż w rzeczywistym życiu może znaleźć się w prawdziwym niebezpieczeństwie.

Jeśli we śnie słyszysz dźwięk dzwonka:

  Taki sen zwykle wieszczy, że otrzymasz dobrą wiadomość. Dla ludzi żyjących pod stałym napięciem dźwięk dzwonka jest głównie oznaką kłótni i ogólnego niezadowolenia. Jeśli sam słyszysz dźwięk dzwonka jest to znak, że na Twojej drodze pojawi się nowy wróg, który przysporzy Ci wiele kłopotów i zmartwień.

Dzwonek w innych kulturach i sennikach:

Sennik arabski:

  Złamany dzwonek w marzeniach sennych zwiastuje rozwód.
  Jeśli słyszysz dzwonek to znak, że wkrótce stoczysz długą walkę o ważne trofeum.
  Dzwony kościelne wskazują na zwycięstwo jednego przyjaciela nad drugim.