Łokcie

  Łokcie we śnie oznaczają, że przy odrobinie szczęścia rozwiniesz swoje skrzydła. Sennik podkreśla, że w Twoim życiu wszystko się zmieni, będzie przybywało niespodzianek, które mogą przysporzyć Ci wiele osobistych kłopotów. Otwórz się na nowe znajomości i zacznij wreszcie pracować na własny rachunek, przecież nie masz nic do stracenia.
  Kiedy widzisz swój łokieć w senniku to znak, aby nie odkładać ważnych spraw na później, kluczem do wszystkiego może okazać się spokojne obserwowanie wydarzeń oraz zachowanie dyplomatycznego milczenia.
  Jeśli widzisz czyjś łokieć to znak, że w pewnej sytuacji nie wykorzystasz wszystkich swoich umiejętności, skupisz się na sprawach mniej pilnych, podczas gdy ważne okazje mogą przejść Ci koło nosa.
  Rozpychanie się łokciami oznacza, że zaczniesz z kimś konkurować o czyjeś względy bądź niepotrzebnie zaangażujesz się w sprawy, których zupełnie nie rozumiesz.
  Pokazywanie łokci wieszczy, że przez brak wiedzy i znajomości staniesz się obiektem drwin i żartów. Jeśli jednak w porę się się zreflektujesz Twoja sytuacja się zmieni a Ty odetchniesz z prawdziwą ulgą.
  Jeżeli trzymasz łokcie blisko, ciasno przy sobie, np w samochodzie, samolocie czy przy stole to taki sen może oznaczać, że czujesz się w jakiś sposób ograniczany. Pewną sprawa, która zaczęła Cię ostatnio interesować zrozumiesz na opak. Niebawem jednak dowiesz się co tak naprawdę w trawie piszczy.
  Bolące lub zaczerwienione łokcie to znak, że powinieneś o siebie zadbać. Odrobina spokoju i wypoczynku dobrze Ci zrobi. Praca zespołowa może Cię teraz zdrowotnie odciążyć, warto pamiętać, że nadmiar samodzielności niekoniecznie musi być teraz mile widziany.
  Brudny łokieć zwiastuje, że szybki interes przejdzie Ci koło nosa. Odkładanie w czasie niezbędnych zmian i reform może sprawić, że słono zapłacisz za brak działań i decyzji.