Koszmar

  Koszmar to sen, w którym panuje zgroza i ciemność. Zazwyczaj wywołuje on u śniącego głęboki strach i niepokój. Sny takie powstają najczęściej w wyniku zdarzeń, z których nie chcemy sobie zdawać sprawy, jednak to właśnie z ich powodu bardzo się stresujemy i martwimy. Koszmar, którego jesteśmy świadomi to sen, którego rezultatu nie chcemy poznać, pragniemy bowiem jak najszybciej się obudzić i go zakończyć. Jeżeli nie jesteśmy w stanie kontrolować swych koszmarów, może mieć to negatywny wpływ na nasze samopoczucie, co ostatecznie może doprowadzić do wielu niekorzystnych sytuacji w naszym życiu. Niekiedy koszmary stanowią ostrzeżenia zdrowotne, które w perspektywie czasu mogą okazać się dla nas bardzo ważne.
  Koszmar może stanowić sugestię, że jesteśmy dla innych zbyt pobłażliwi oraz żyjemy zbyt rozrzutnie. Alternatywnie sen może oznaczać brak powodzenia w realizacji swoich celów i pragnień. Powinieneś jak najszybciej nauczyć się obracać to co złe i negatywne w dobro oraz czerpać radość z życia. Jeśli zbyt często śnią ci się koszmary, być może powinieneś pozwolić wypocząć własnemu umysłowi i ciału. Być może twoja podświadomość próbuje uzmysłowić ci twoje wewnętrzne obawy i lęki. Koszmary pojawiają się najczęściej, gdy doświadczamy w życiu dużego stresu. Ludzie z zespołem stresu pourazowego miewają przerażające sny, które są niczym innym jak manifestacją wspomnień o traumie, którą przeżyli.
  koszmar o duchach – może uwidaczniać wewnętrzne obawy przed śmiercią bądź chorobą
  koszmar o potworach – oznacza, że pokonasz swych rywali i awansujesz na wyższą pozycję
  koszmar ze zmarłymi – sen stanowi ostrzeżenie przed złymi wpływami otoczenia, które może cię zgubić
  koszmar o zombie – jeśli chcesz poczuć się wolnym człowiekiem musisz zerwać raz na zawsze toksyczne relacje z ludźmi, którzy mają na ciebie zły wpływ
  atakujące stworzenia nienaturalnych rozmiarów – są oznaką pecha, alternatywnie zwiastują drobne kłopoty.