Kolor

  Kolory we śnie symbolizują energię, emocje i pozytywne wibracje. Blade pastelowe kolory oznaczają osłabienie bądź subtelność, natomiast ciemne kolory pasję i intensywne działanie. Jasne kolory są symbolem świadomości. Zastanów się nad tym, jakie osobiste skojarzenia w życiu na jawie wiążesz z danym kolorem ze snu.

Czarny

  Brak równowagi w życiu, strach. Połączenie dwóch kolorów czarnego oraz czerwonego zwiastuje niekorzystne sytuacje w życiu, oznacza lęki i niepokoje. W pozytywnym znaczeniu czerń symbolizuje potencjał oraz nowe możliwości.

Niebieski

  Symbol duchowego przewodnika, prawdy, mądrości, nieba, oddania i spokoju.
  jasnoniebieski – pozytywne wybory zapewnią ci życie na odpowiednim poziomie
  ciemnoniebieski – brutalna szczerość wobec innych nie będzie ci popłacać, alternatywnie sen oznacza brak troski o uczucia innych ludzi

Brązowy

  Symbolizuje szczęście domowego ogniska, komfort fizyczny, konserwatyzm oraz materialistyczny charakter. W niektórych sytuacjach symbolizuje również ziemię.
  jasny brąz – symbol prawdziwego pragnienia pozbycia się czegoś negatywnego z życia
  ciemny brąz – pragnienie oczyszczenia się z negatywnych myśli, przyzwyczajeń bądź sytuacji życiowych.

Złoty

  Oznacza korzyści i powodzenie oraz szczęście i bogactwo, wskazuje także na liczne osiągnięcia w życiu.

Zielony

  Kolor ten symbolizuje uzdrowienie, pozbycie się przeszkód bądź pozytywną zmianę w życiu. Może oznaczać także chęć przezwyciężenia problemów natury emocjonalnej.
  widzieć zielone światło – uzdrowienie fizyczne
  jasnozielony – poczucie odnowienia, początek nowej ścieżki życiu bądź kariery
  ciemnozielony – zazdrość, chciwość, materializm, oszustwo oraz niechęć dzielenia się z innymi ciemna zieleń może również oznaczać powolny postęp bądź poczucie, że podąża się w złym kierunku w życiu

Szary

  Symbolizuje strach, depresję i zły stan zdrowia. Jaśniejsze odcienie szarości symbolizują intuicję.
  Niektóre sytuacje w twoim życiu nie są aż tak straszne jak ci się wydaje.
  jasnoszary – masz poczucie, że udało ci się uniknąć problem bądź, że jakaś sytuacja, która do tej pory wywoływała w tobie strach nie jest aż tak przerażająca
  ciemnoszary – oznacza smutek lub błędne decyzje

Indygo

  Kolor ten oznacza obojętność i bezsilność.

Pomarańczowy

  Oznacza siłę, władzę lub kontrolę, może także symbolizować nietypowe przekonania bądź zachowania zauważalne przez innych ludzi. W negatywnym znaczeniu pomarańcz odzwierciedla toksyczny wpływ otoczenia będący ponad ludzkie siły.

Różowy

  Kolor ten oznacza pożądanie seksualne bądź bezmyślne pragnienie posiadania czegoś na już. W pozytywnym aspekcie róż może być symbolem motywacji oraz ambicji.
  W negatywnym znaczeniu – odzwierciedla ślepe pożądanie.

Fioletowy

  Fiolet we śnie oznacza bezstronną pozycję lub bezsilność wobec pewnej życiowej sytuacji bądź relacji.

Czerwony

  Czerwień jest oznaką surowej energii, siły, wigoru, odwagi i pasji. Jest także symbolem niebezpieczeństwa, przemocy i popędów seksualnych. Oznacza negatywne intencje, sytuacje oraz nietypowy sposób myślenia. Może wskazywać na niezdrowe i nieprzyjemne myśli, emocje i zachowania. Kolor ten jest także symbolem złości, walki oraz nieuczciwości.

Srebrny

  Symbolizuje intuicję bądź intuicyjne wybory. Może również odzwierciedlać zbiegi okoliczności bądź poczucie szczęścia. Kolor ten pomaga we śnie dokonywać właściwych wyborów, które prowadzą do tego, co jest potrzebne w życiu.

Biały

  Oznacza równowagę i oczyszczenie. Alternatywnie biel może odzwierciedlać także rzeczywiste intencje bądź pragnienie czegoś, czego nie można posiadać.

Żółty

  Pozytywnie kolor oznacza szczęście lub miłe doświadczenia.
  Negatywnie może oznaczać złe wzorce myślenia, złe doświadczenia oraz poczucie przymuszania przez innych do zachowywania się w określony sposób.

Zobacz także:

 • Rywal
 • Wrota
 • Seler