Gwiazda poranna

Gwiazda poranna to tak naprawdę planeta Wenus. Jest to najlepiej oraz najdłużej widoczny tuż nad ranem obiekt na niebie. Doskonale widać ją, tuż przed wschodem Słońca, kiedy już inne gwiazdy stają się niewidoczne. Z tego powodu ludzie używają ją do nawigacji. Z tego powodu przypomina nam ona, że należy trzymać się pierwotnie wytyczonej drogi, oraz nie szukać skrótów, oraz nigdy nie wątpić we własne możliwości. Symbolizuje więc ona nadzieję oraz duchowe przewodnictwo.

Gwiazda poranna, czyli Wenus to planeta nazwana od imienia rzymskiej boginie piękna i miłości. Z tego powodu może ona również zwiastować romans lub nową miłość.

Szczegółowe znaczenie snu Gwiazda poranna

Widok gwiazdy porannej sugeruje, że powinieneś poprawić swoje relacje z partnerem. Być może w jakiś sposób go skrzywdziłeś lub oskarżyłeś o coś, czego nie zrobił. Postaraj się jak najszybciej naprawić swoje błędy, nim będzie na to za późno.

Gdy śnisz o spadającej Gwieździe porannej, to jest to znak, że powinieneś popracować nad swoimi umiejętnościami komunikacji z innymi ludźmi. Być może stałeś się zbyt arogancki i bezczelny, a może masz po prostu problem z nawiązywaniem nowych znajomości.

Jeżeli widzisz eksplozję na Wenus, to taki sen oznacza, że czekają Cię namiętne chwile, możliwe nawet, że w objęciach nowego kochanka. Ta noc zapadnie na długo w twojej pamięci.

Gdy śnisz o podróży na Wenus, to jest to znak, że masz tajemniczego wielbiciela. Ktoś bacznie Ci się przygląda, lecz boi się ujawnić. Być może musisz odczytać pewne znaki, jeżeli chcesz bliżej poznać tę osobę.

Sen o zamieszkaniu na Wenus odzwierciedla twój strach przed ujawnieniem uczuć lub prawdziwych emocji. Być może masz głęboko zakorzeniony strach przed otwarciem się na uczucia innych lub boisz się odrzucenia.

Gwiazda poranna w innych Kulturach

Chyba najczęściej symbolika Gwiazdy porannej występuje w kulturze rdzennych Amerykanów, gdzie symbolizuje nadzieję oraz duchowe przewodnictwo.

Zobacz także:

  • Totem
  • Tłumacz
  • Jad