Bazylia

Bazylia uznawana jest za składnik kulinarny oraz magiczne zioło o leczniczych właściwościach. Od wieków bazylia odgrywa znaczącą rolę w rytuałach, przesądach i procesie uzdrawiania. Jest to znana przyprawa, która była używana do leczenia wielu chorób a przede wszystkim do łagodzenia objawów ze strony układu pokarmowego i nerwowego. Jest symbolem rodzinnego ciepłą, dziewictwa oraz szczęścia w miłości. Sen o bazylii wróży długi i harmonijny związek z partnerem. Zwiastuje życiową stabilizację i bezpieczeństwo.

Szczegółowa symbolika snu o Bazylii

Zapach bazylii

Sen, w którym czujesz zapach bazylii zwiastuje Ci bogactwo. Jeśli spojrzysz na swoją przyszłość przez pryzmat własnych korzyści, dojdziesz do wniosku, że minimum wysiłku może zapewnić Ci niesamowity postęp w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Jedzenie bazylii

Kiedy śnisz, że jesz bazylię, jest to znak, że będziesz wieść spokojne życie w gronie najbliższej rodziny. Wreszcie zaczniesz dzielić się swoimi doświadczeniami oraz swoim codziennym życiem z przyjacielem, którego na nowo odkryjesz po latach izolacji i osamotnienia.

Bazylia rosnąca w doniczce

Kiedy śnisz, że widzisz lub kupujesz bazylię w doniczce jest to znak, że ucieszy Cię coś małego. Twoją radością stanie się niepozorna rzecz, na którą do tej pory nie zwracałeś większej uwagi. Przestaniesz martwić się wreszcie codziennymi problemami i zaczniesz doceniać to, co masz.

Bazylia rosnąca w ogrodzie

Kiedy w swoim śnie widzisz bazylię rosnącą w ogrodzie bądź na polu oznacza to, że zbudujesz coś od podstaw. Jeśli będziesz kierował się własnym instynktem i nie brał w każdym przypadku pod uwagę porad innych ludzi, na pewno poradzisz sobie świetnie.

Suszona bazylia

Tego typu sen jest symbolem uczucia miłości, namiętności i romansu. Świadczy o posiadaniu cichego wielbiciela. Dość długo będziesz czekać, aż Twoja sympatia zrobi pierwszy krok. Jednak, gdy już się to stanie, znów poczujesz przypływ dawnych uczuć oraz przypomnisz sobie, co czułeś na początku waszej znajomości.

Kwiat bazylii

Kiedy śnisz o kwiecie bazylii oznacza to, że staniesz się wpływową osobą, z której zdaniem zaczną się liczyć inni ludzie. Uczynisz niesamowite postępy w karierze a w życiu prywatnym zbudujesz cierpliwie od podstaw związek z ukochaną osobą.

Gotowanie bazylii

Sen o gotowaniu bazylii wróży, że spotkasz na swojej drodze ciekawych ludzi, którzy wskażą Ci, którą z dróg powinieneś podążać w życiu. Nabierzesz większej pewności siebie, dzięki czemu zaczniesz zbliżać do siebie innych ludzi. Pozytywna energia, która zacznie od Ciebie emanować ułatwi Ci codzienną egzystencję.

Szczegółowa interpretacja snu o bazylii

Sadzenie bazylii powinno stanowić dla śniącego sygnał, aby był On cierpliwy. Nie pozwól, aby zbyt pochopne podjęcie decyzji przyniosło Ci straty.

Sen o bazylii dla osób pozostających w związku partnerskim wróży wznowienie uczuć do ukochanej osoby.

Bazylia w innych kulturach oraz sennikach

W mitologii hinduskiej bazylia uważana jest za najświętszą roślinę na ziemi. Mówi się, że jej zapach unosi się z wiatrem, sprawiając jednocześnie, że cała okolica zaczyna pięknie pachnieć. Według symboliki sennej bazylia przynosi ludziom błogosławieństwo i otwiera bramy niebios.

Bazylia a sennik mistyczny

Sen o bazylii jest symbolem miłości, rodzinnego ciepła oraz szczęścia. Wróży, że otrzymasz cenną wskazówkę od sporo młodszej osoby od Ciebie, której będzie bardzo zależeć na Twoim dobrym samopoczuciu. Wreszcie w pełni zaufasz swoim uczuciom i dasz się zwieść miłości. Zaczniesz cieszyć się swoim szczęściem.