Arka

  Arka we śnie jest symbolem życia i przetrwania a także oznaką odrodzenia oraz spójnej całości. Symbolizuje pragnienie zbudowania domu dla siebie i dla swej rodziny, który ma za zadanie chronić domowników przed wszystkimi siłami natury. Sen jest oznaką jedności oraz symbolem bezpieczeństwa pośród wielkich niebezpieczeństw. Arka może także oznaczać, że masz potrzebę przebywania w bezpiecznym środowisku. Jest to dobry czas, aby na chwilę się zatrzymać, ukryć się przed światem oraz z rozumieć, czego tak na prawdę potrzebujesz.
  Jeśli widzisz arkę we śnie, w Twoim życiu nadarzą się bardzo dobre okazje, z których skorzystasz tylko wtedy, kiedy staniesz się bardziej pewny siebie. Sen jest także oznaką pragnienia ochronienia przed światem czegoś bardzo wartościowego.
  Budowanie arki we śnie wieszczy, że dokonasz w życiu wielkich rzeczy mając na barkach ludzi, którzy będą Ci nie dowierzać i złorzeczyć.
  Arka Noego we śnie to znak, że bezustannie martwisz się o przetrwanie i przyszłość własnej rodziny.
  Gdy we śnie zapraszasz innych na arkę, to znak,że zaczniesz podążać za własnymi instynktami raz rozwijać ideę zapewnienia lepszego bytu własnej rodzinie.
  Ciemna arka we śnie stanowi zapowiedź, że pewna osoba, przy której czujesz się bezpiecznie zapewni Ci dobre samopoczucie w stresujących chwilach.
  Jeśli arka jest uszkodzona to znak, aby wystrzegać się bolesnych emocji oraz wydarzeń towarzyskich, które mogą przyczynić się do tego, że możesz poczuć się bardzo przytłoczony.
  Jeśli we śnie widzisz ich kilka, wówczas napotkasz na swojej drodze osobę, która zauważy Twoje umiejętności a także doceni Twoją wartość jako osoby.
  Jeśli śnisz, że nie udało Ci się dostać na arkę w trakcie powodzi to znak, że przez małe nieporozumienie odwrócisz się od swojej rodziny i przyjaciół, ludzie którzy byli Ci do tej pory wsparciem staną się teraz dla Ciebie zupełnie obcy.