Sennik Dzięcioł

  W najstarszych sennikach symbol dzięcioła związany jest z magią, we współczesnych natomiast łączy się z pozytywnym nastawieniem do życia. Sen o dzięciole oznacza, że już wkrótce w Twoim życiu pojawi się okazja do tego, aby wykazać się i zabłysnąć swoją mądrością oraz kreatywnością. Dzięcioł we śnie symbolizuje rzetelność i pracę, często wskazuje także na nowe pomysły i idee. Jest wyrazem głębokich emocji, zapowiedzią nadejścia szczęśliwych czasów, wiąże się także z uczuciem przytłoczenia, rozdrażnia, irytacji i presji psychicznej najczęściej wywieranej na śniącego przez bliskich. Dzięcioł we śnie może łączyć się z miłością, radością, strachem, a czasem nawet agresją. Obraz dzięcioła kojarzy się z uporem i życiowym pędem czymś ważnym, co przeoczyłeś w swoim życiu.
  Jeśli widzisz dzięcioła jest to zapowiedź problemów natury finansowej bądź po prostu tego, że stracisz swoje pieniądze.
  Jeśli we śnie dotykasz dzięcioła, oznacza to, że pragniesz zmienić swoje nastawienie do pewnej sprawy a także pragniesz okazać innym swoją dobroć.
  Sen o dzięciole, który jest w parku lub lesie oznacza, że odnajdziesz sens w poznawaniu nowych ludzi. Dzięcioł bytujący we własnym naturalnym środowisku wieszczy również, że wkrótce na horyzoncie pojawią się bardzo korzystne okazje.
  Dzięcioł siedzący na gałęzi we śnie zwykle jest powiązany z własnym uporem. Zawsze słuchasz siebie i nikogo więcej. Być może nadszedł czas, aby dać komuś szansę na wyjaśnienie swojego punktu widzenia i poznanie cudzych myśli. Postaraj się otworzyć swój umysł i wsłuchać się w sugestie innych ludzi. Nie musisz wszystkiego od razu akceptować, ale będzie to ważny krok wykonany w kierunku nawiązania wzajemnej komunikacji.
  Gdy próbujesz złapać dzięcioła, wówczas sen wieszczy ogromny sukces i nieuniknione bogactwo. W ostatnim czasie bardziej skupiasz się na własnej osobie oraz na tym, co robisz. Pragniesz być najlepszy w swojej dziedzinie lecz zbyt często się rozpraszasz. Najlepiej będzie jeśli odizolujesz się na pewien czas i zaczniesz ciężko pracować a z pewnością uda Ci się osiągnąć to, co planujesz.
  Podziwianie dzięcioła we śnie zdradza Twój podziw dla ludzi o pracowitej naturze, którzy są bardziej niezależni od Ciebie.
  Jeśli dzięcioł stuka we śnie w drzewo oznacza to, że zbyt łatwo obrażasz się z powodu opinii innych ludzi na swój temat.

Kiedy śnisz o lecącym dzięciole

  Dzięcioły co roku latają w poszukiwaniu miejsca do zamieszkania, muszą znaleźć nowy dom ponieważ nigdy nie korzystają ponownie ze starego. Taki sen zwykle powiązany jest z Twoją pracą bądź sposobem w jaki zarabiasz na życie. Jeśli nie lubisz swojej pracy, lepiej dowiedz się, co możesz zrobić, aby poczuć się bardziej szczęśliwym w życiu, być może najwyższy czas, aby spróbować czegoś nowego.
  Sen, w którym jesteś zaatakowany przez dzięcioła sugeruje, że znajdujesz się pod wpływem stresu, czujesz się jak ptak w klatce, który walczy o wolność.
  Dzięcioł ze złamanym dziobem zwiastuje we śnie chwile smutku, które staną się przyczyną problemu jakiego nie będziesz w stanie rozwiązać samodzielnie.
  Jeśli strzelasz lub zabijasz dzięcioła to znak, że obierzesz sobie niewłaściwy cel w życiu a ślepe dążenie do niego stanie się z czasem Twoim utrapieniem.