Sennik Winda

Winda we śnie odzwierciedla łatwość z jaką śniący jest w stanie dokonywać różnych wyborów w swoim życiu. Symbol senny jakim jest winda wskazuje ponadto na umiejętność kontrolowania własnych emocji w skrajnych sytuacjach. Sennik zdradza, że winda może również świadczyć o umiejętności rozwiązania problemów, zwłaszcza jeżeli wykażesz się odrobiną zaangażowania i wysiłku. Niekiedy sny o windzie odzwierciedlają także wewnętrzne pragnienia, fantazje oraz lęki, których nie powinniśmy ignorować.

Istnieje wiele rodzajów snów, w których może pojawić się winda, każdy z nich ma nieco odmienne znaczenie. Dlatego w celu dokładniejszej interpretacji snu ważne jest, aby zapamiętać jak najwięcej szczegółów.

Symbolika snu o windzie:

Sen o jechaniu windą do góry:

Jazda windą do góry wskazuje na pojawienie się sprzyjających warunków na powiększenie własnego majątku bądź statusu społecznego. Sen o windzie może ponadto oznaczać wzrost samoświadomości lub spojrzenie na pewne sprawy z innej perspektywy niż dotychczas. Możliwe, że w końcu uświadomisz sobie, co jest dla Ciebie w życiu najważniejsze.

Sen o jechaniu starą windą w górę

Sen o jeździe starą windą w górę wskazuje na to, że nie wiesz jak poradzić sobie z nową sytuacją, pozycją bądź władzą, którą obecnie doświadczasz. Prawdopodobnie z tego powodu czujesz się zestresowany, ponieważ odczuwasz wewnętrzne zaniepokojenie. Jeśli jedziesz starą windą w górę może również oznaczać, że ukrywasz coś przed ukochaną osobą bądź nie wiesz w jaki sposób jej coś przekazać.

Sen o jechaniu windą w dół

Jazda windą w dół wróży w snach niepowodzenia i nieszczęście. Jest to znak, że musisz zmierzyć się z trudną rzeczywistością, zanim Twoje życie będzie mogło powrócić na właściwe tory. Postaraj się wyciągnąć z negatywnych doświadczeń lekcję, która na pewno właściwie zaprocentuje w przyszłości.

Sen o wejściu do windy

Kiedy śnisz, że wsiadasz do windy odzwierciedla to Twoje pragnienia oraz nadzieje na przyszłość. Winda jadąca do góry wskazuje na chęć poprawy obecnej sytuacji, natomiast winda jadąca w dół wróży, że staniesz przed życiowymi trudnościami.

Sen o jechaniu na dachu windy

Jeżeli we śnie jedziesz na dachu windy może to oznaczać, że w pewnym momencie swojego życia znajdujesz się na rozdrożu. Prawdopodobnie nie jesteś jeszcze gotowy na to nieznanym , aby podjąć się nowych wyzwań lub wkroczyć w nowy etap swojego życia. Być może strach przed nieznanym niepotrzebnie paraliżuje Twoje działania a uczucie niepewności i możliwej straty nie pozwala Ci prawidłowo funkcjonować w realnym życiu.

Sen o windzie poruszającej się w górę i w dół

Jeżeli jeździsz windą w górę i w dół to taki sen reprezentuje życiowe wzloty i upadki. Symbolizuje także skrajne emocje i myśli, które stale towarzyszą Ci na co dzień. Alternatywnie jazda tego typu może mieć również podłoże seksualne.

Sen o windzie jeżdżącej z boku na bok

Taki sen odzwierciedla brak stabilności. Być może koncentrujesz się na zbyt drobnych i niepotrzebnych detalach. Możliwe również, że Twoje życie zeszło z obranego kursu i czujesz, że dawne plany nie idą po Twojej myśli.

Sen o utknięciu w windzie między piętrami

Sen, w którym winda zatrzymuje się między piętrami wskazuje, że czujesz, iż znalazłeś się w martwym punkcie swojego życia. Musisz zrobić coś ze swoim życiem i to szybko, inaczej trudno ci będzie odzyskać to, co utraciłeś.

Jeżeli utknąłeś w windzie z innymi ludźmi to sen ostrzega Cię przed zagrożeniem ze strony pewnej osoby.

Sen o nie działającej windzie.

Pojawienie się w twoim śnie windy, która nie działa wskazuje na poczucie braku bezpieczeństwa lub utratę pewności siebie. Być może utraciłeś kontrolę nad własnymi emocjami i czujesz, że zaczynasz żyć w ciągłym zawieszeniu. Rutyna zaczyna doskwierać Ci do tego stopnia, iż masz wrażenie, że oszalejesz.

Sen o windzie zatrzymującej się na niewłaściwym piętrze.

Taki sen wskazuje, że wystąpią pewne okoliczności, które sprawią, że będziesz musiał przełożyć swoje życiowe plany na później. Opóźnienia te początkowo mogą się wydawać niewielkie, jednak są konieczne, abyś mógł iść dalej.

W innym znaczeniu sen o zatrzymaniu się windy na niewłaściwym piętrze oznacza, że podejmiesz w życiu błędną decyzję, której potem będziesz żałować.

Sen o spadającej windzie

Jeżeli we śnie winda, w której jedziesz spada, to taki sen zapowiada kryzys bądź życiowe ograniczenia. Prawdopodobnie utraciłeś kontrolę nad swoim życiem lub masz tendencję do podejmowania działań destrukcyjnych lub impulsywnych.

Sen o jeździe windą wraz z rodziną

Znajdowanie się w windzie wraz z rodziną wskazuje na pewne nierozwiązane sprawy rodzinne. Być może warto porozmawiać z każdą osobą, która Ci się przyśniła i dokładnie wyjaśnić wszelkie niedomówienia i regularnie powtarzane plotki.

Sen o zatłoczonej windzie

Gdy śnisz o zatłoczonej windzie może być to znak, że wkrótce przyjdzie ci z kimś rywalizować o lepsze stanowisko. Pamiętaj, aby nie odkrywać wszystkich swoich kart od razu i starać się zachować należytą ostrożność.

Sen o windzie towarowej

Pojawienie się windy towarowej w Twoim śnie może wskazywać, że jesteś osobą skrytą. Jest to znak, że wolisz pozostać w cieniu zamiast emanować swoimi problemami. Być może czasami jesteś w stosunku do siebie zbyt surowy i nadszedł czas na to, aby z kimś podzielić się swoimi emocjami.

Zobacz także:

  • Niania
  • Okulary
  • Szal