Sennik Wszy

Wszy we śnie oznaczają niepokój oraz brak etyki; być może masz poczucie żalu, obwiniasz się za coś lub brak Ci wiary w siebie. Sen o wszach może również oznaczać sytuację, od której pragniesz uciec. Pojawienie się wszy we śnie może mieć również pozytywne znaczenie. W niektórych kulturach wszy przynoszą bowiem szczęście lub zapowiadają poprawę sytuacji życiowej.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej co wszy mogą oznaczać w Twoim śnie, zapoznaj się z poniższą interpretację.

Spis treści:

 1. Najpopularniejsze motywy w snach o wszach
 2. Co oznacza sen o wszach? Interpretacja twojego snu o wszach.
 3. Szczegółowe interpretacje snu o wszach
  1. Widok wszy
  2. Sen o zabijaniu wszy
  3. Znaczenie snu: wszy u dziecka
  4. Widzieć wiele wszy
  5. Mieć wszy we włosach
  6. Widzieć chodzącą po ciele
  7. Sennik: rozmawiać ze wszą
  8. Obcinanie włosów z powodu wesz
  9. Drapanie się na skutek ugryzienia wszy
  10. Sen o wszach w poscieli
  11. Sennik: jaja wesz
  12. Sen o skaczącej wszy
 4. Znaczenie koloru wszy w senniku
  1. Czarna wesz
  2. Biała lub jasna wesz

Najpopularniejsze motywy w snach o wszach

Sen o wszach bardzo często wskazuje na coś niepokojącego lub nawet denerwującego. W takim znaczeniu najczęściej reprezentują one osobę, która nie jest godna zaufania bądź, która Cię wykorzystuje.

W innym znaczeniu uważa się, że pojawienie się wszy we śnie świadczy o powodzeniu u płci przeciwnej.

Zdarza się również zgodnie z wiedzą pochodzącą ze znanych senników, że wszy mogą oznaczać, że pomyślnie uporasz się ze swoimi przeciwnikami.

Co oznacza sen o wszach? Interpretacja twojego snu o wszach.

Sen o wszach często pojawia się u rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Jednak w takim przypadku nie należy przywiązywać do niego większej wagi, gdyż reprezentuje on jedynie strach przed złapaniem przez dziecko wesz.

Zanim przejdziemy do szczegółowej interpretacji snu, powinniśmy zastanowić się jaki miał on przebieg. Kto i co się w nim pojawiło. Jakie były kolory dominujące w głównych motywach oraz jaką rolę wszy w nim odgrywały.

Należy również pamiętać, że w trakcie snu odczuwamy silne uczucia. Dlatego warto poza poszczególnymi interpretacjami snu o wszach zastanowić się jakie towarzyszyły temu uczucia.

Zastanów się dobrze, jakie znaczenie mają dla Ciebie poszczególne czynniki zanim przejdziesz do szczegółowej interpretacji.

Szczegółowe interpretacje snu o wszach.

Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne typy snów o wszach oraz przyjrzymy się co one mogę oznaczać.

Widok wszy

Jeżeli we śnie widzisz wszy, wóczas jest to znak, że będziesz musiał zmierzyć się z osobą, która wyprowadzi Cię z równowagi. Postaraj się trzymać nerwy na wodzy, działać spokojnie, a na pewno wszystko się ułoży.

Sen o zabijaniu wszy

W przypadku, gdy śniło Ci się, że zabijałeś wszy, to taki sen symbolizuje nagrodę. Prawdopodobnie okres smutków i niepowodzeń bezpowrotnie przeminął, dzięki czemu uda Ci się uzyskać to, czego od dawna pragniesz. Być może pojawi się nowa interesująca Cię oferta pracy lub uzyskasz dodatkowe źródła zarobku. Twoje poświęcenie i ciężka praca w końcu zaczną przynosić pożądane efekty, więc usiądź i ciesz się nimi.

Znaczenie snu: wszy u dziecka

Wszy u dzieci we śnie zwykle odnoszą się do naszych własnych relacji rodzinnych. Być może w ostatnim okresie Twoje kontakty pozostawały wiele do życzenia i mocno odbiegały od tego, jak chciałbyś je widzieć. Alternatywnie widok wszy u dzieci sugeruje zgodnie z sennikiem, że ktoś z Twojej rodziny może mieć poważne problemy zdrowotne.

Widzieć wiele wszy

Gdy widzisz we śnie wiele wesz, wówczas jest to zapowiedzią burzliwego okresu w Twoim życiu. Będziesz musiał przemyśleć pewne sprawy i przygotować się w życiu na różne scenariusze. Niekiedy ignorowanie błahych problemów może okazać się dużym błędem gdyż mogą one z czasem przysporzyć Ci wielu zmartwień.

Mieć wszy we włosach

Posiadanie wszy we włosach ma wielorakie znaczenie, najczęściej jednak taki sen wróży zakończenie konfliktu bądź znalezienie sojuszników.

Niektóre senniki interpretują posiadanie wszy we włosach jako zapowiedź szczęścia w różnych sferach życia.

Widzieć chodzącą po ciele

Taki sen zapowiada dokonanie błędnych decyzji finansowych, przez które możesz popaść w poważne długi. Jeżeli natomiast widzisz wszy chodzące po ciele innej osoby, to możliwe że ktoś będzie chciał wykorzystać kogoś z twoich bliskich.

Sennik: rozmawiać ze wszą

Rozmowę z wszami senniki interpretują na wiele różnych sposobów. Jednak najczęściej tak sen oznacza, że w Twoim życiu wydarzy się coś niezwykłego, co przyniesie Ci wiele radości i oderwie cię na pewien czas od monotonni codziennego życia.

Obcinanie włosów z powodu wesz

W przypadku, gdy jesteś zmuszony ściąć włosy z powody wszy to sennik ostrzega Cię, aby nie dać się wciągnąć w bezsensowny konflikt. Możliwe, że ktoś będzie próbował cię sprowokować, abyś w jakiś sposób się zdyskredytował.

Drapanie się na skutek ugryzienia wszy

Sen, w którym drapiesz się z powodu ugryzienia wszy podpowiada, że mogą pojawić się w Twoim życiu sytuacje, w których nie warto szarpać sobie nerwów i walczyć z przeciwnościami. Czasami, by wygrać trzeba po prostu odpuścić i zaufa swojemu losowi.

Sen o wszach w pościeli

Jeżeli masz wszy w swojej pościeli to taki sen zwraca Twoją uwagę, byś nie żył jedynie przeszłością. Lepiej zostaw ją za sobą i skup się bardziej na swojej przyszłości. Tylko wtedy będziesz mógł osiągnąć to, czego pragniesz.

Sennik: jaja wesz

Pojawienie się w Twoim śnie jaj wszy oznacza, że staniesz przed decyzją, która może okazać się kluczowa dla Twojej przyszłości. Jeśli tylko uda Ci się podjąć właściwą decyzję, to wszystkie obszary Twojego życia będą zmierzały w pozytywnym kierunku.

Sen o skaczącej wszy

Sen, w którym widzisz skaczące wszy ostrzega Cię przed osobą, której tak naprawdę nie znasz i nie wiesz jakie są jej prawdziwe zamiary w stosunku do Twojej osoby. Niebawem w Twoim życiu pojawi się ktoś, kto wywrze na Tobie olbrzymie wrażenie a Ty będziesz Tą osobą całkowicie oczarowany, a nawet zafascynowany. Zanim całkowicie się otworzysz, powinieneś najpierw podejść do tej znajomości z dystansem.

Znaczenie koloru wszy w senniku

Wszy pojawiające się w snach mogą przybierać dowolny kolor: czarnym biały, a nawet różowy czy żółty. Dlatego pamięta, aby podczas szczegółowej analizy swojego snu uwzględnić kolor wszy. Przyjrzyjmy się teraz najczęściej występującym kolorom wesz we śnie:

Czarna wesz

Czarne wszy według senników zwiastują problemy, którym będziesz musiał poświęcić więcej czasu niż zakładałeś na początku. Nie powinieneś przy tym liczyć, że sprawy same się rozwiążą, bowiem zanim uchwycisz sedno sprawy, będziesz zmuszony do podjęcia nie lada wysiłku.

Biała lub jasna wesz

Pojawienie się białych lub jasno ubarwionych wesz we śnie wskazuje na problemy związane z finansami. W najbliższym czasie powinieneś unikać wszelkich ryzykownych inwestycji, zwłaszcza jeżeli z początku wyglądają one nadzwyczaj atrakcyjnie. Zanim zrobisz kolejny krok, powinieneś się im najpierw dokładnie przyjrzeć. W najbliższym okresie postaraj się również ostrożnie dysponować swoimi wydatkami. Być może nie wszystko co planowałeś kupić nie jest dla Ciebie niezbędne.