Sztorm

  Sztorm pojawiający się w snach jest zwiastunem życiowych wstrząsów, zwłaszcza w zakresie uczuć, jest także wyrazem wewnętrznego gniewu bądź żalu osoby, która o nim śni. W ogólnym znaczeniu sztorm, który powinien kojarzyć się ze złą pogodą jest według sennika symbolem wszelkiego rodzaju chaosu i zamieszania zarwano na poziomie osobistym jak i psychicznym. Sztormy i burze w snach zwykle oczyszczają powietrze i dają śniącemu poczucie wolności po wcześniejszym wyeliminowaniu przykrych życiowych wstrząsów, doznań i niespodzianek. Sen o sztormie jest jednym z najgorszych omenów w snach. Jest to silny symbol, który ma wiele znaczeń.

Podstawowe znaczenie snu o sztormie:

  Widok sztormu to w marzeniach sennych zapowiedź, że zapobiegniesz wystąpieniu niefortunnej sytuacji, która mogłaby zdestabilizować Ci życie, wprowadzić chaos oraz spowodować całkowite zniszczenie.
  Gwałtowny sztorm niesie ze sobą przesłanie, aby postarać się przetrwać burzę we własnym życiu bez względu na to jak bardzo targają Tobą wewnętrzne emocje i uczucia.
  Jeśli ktoś towarzyszy Ci w czasie sztormu może to być oznaką, że Twój związek z partnerem stanie się bardzo burzliwy. Przez długi czas Twoje życie będzie bardzo niespokojne. W pozytywnym znaczeniu tego typu sen oznacza, że niezgoda, która bywa przyczyną emocjonalnego stresu jest w stanie zapewnić Ci poczucie spokoju.
  Jeśli jesteś na morzu w trakcie sztormu to zgodnie z tym, co przedstawia sennik doznasz oczyszczającego wpływu innej osoby. Sen stanowi przestrogę, aby uważać na podejmowane ryzyko ponieważ może Cię ono doprowadzić do katastrofy.
  Jeśli w trakcie sztormu widzisz latarnię morską jest to zapowiedzią chwilowych trudności i smutku, które ostatecznie uda Ci się w życiu przezwyciężyć.
  Przetrwanie sztormu jest w snach zapowiedzią licznych życiowych postępów oraz szybkich i znaczących zmian.
  Jeśli giniesz w czasie sztormu, wówczas sen stanowi ostrzeżenie przed podjęciem kroków, które mogą zrujnować Ci życie. Sztorm jest bowiem żywiołem, który kojarzy się z dewastacją, może bowiem zniszczyć wszystko, co spotka na swojej drodze.

Sztorm w senniku mistycznym:

  Sztormy i burze zwykle oczyszczają powietrze i dają śniącemu poczucie wolności po wyeliminowaniu przykrych życiowych doznań, wstrząsów i niespodzianek. Sztorm w marzeniach sennych jest zwiastunem niebezpieczeństwa i życiowych trudności, kojarzony jest również z życiowymi wzlotami i upadkami. Zastanów się, być może ostatnio z jakiegoś powodu czujesz się przygnębiony. Tego typu sny są bowiem nierozłącznie związane ze stanem umysłu śniącego a także symbolem lęku przed życiem oraz wszechogarniającego strachu.