Słowik

Słownik widziany w snach jest symbolem komunikacji oraz silnej potrzeby posiadania wiedzy. W innym znaczeniu sen o słowniku jest oznaką, że nad wyraz polegasz na opinii innych ludzi. Uważaj, bo zawierzanie innym może mieć na dłuższą metę marne efekty. W interpretacji snu o słowniku ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na rodzaj słownika, który pojawia się we śnie.

Podstawowe znaczenie snu o słowniku

Sen o słowniku języka polskiego powiązany jest z brakiem siły do komunikowania się z ukochaną osobą. Być może ostatnie wydarzenia sprawiły, że nie macie ze sobą już takich kontaktów jak kiedyś. Dobra wiadomość jest jednak taka, że w przyszłości wszystko powinno się zmienić na lepsze.

Sen o słowniku obcojęzycznym np. języka angielskiego zwiastuje w najbliższej przyszłości liczne wyjazdy i podróże. Słownik wyrazów biblioznawczych jest w marzeniach sennych oznaką, że wkrótce poznasz człowieka, który będzie miał z Tobą wiele wspólnego.

Słownik wyrazów obcych we śnie wieszczy, że trudno będzie Ci rozgryźć pewną sprawę, przez co zaangażujesz niepotrzebnie do pomocy innych ludzi, którzy niczego nie rozwiążą.

Napisanie słownika według sennika oznacza, że Twoje poszukiwanie wiedzy poszerzy się do nieznanych dotąd horyzontów. Głód nowych wyzwań i doświadczeń sprawi, że zaczniesz chłonąć wszelkie dostępne informacje.

Jeśli śnisz, że widzisz słownik na stole lub uczysz się z niego, wówczas oznacza to, że w przyszłości zdobędziesz ważną i niezwykle pożyteczną wiedzę.

Czytanie słownika we śnie zwiastuje dążenie do realizacji życiowych celów i pragnień.

Kiedy w swoim śnie widzisz innych ludzi ze słownikiem w ręku, oznacza to, że osoby z Twojego najbliższego otoczenia zaczną się z Tobą komunikować prosząc o poradę.

Jeśli śnisz, że widzisz słownik w bibliotece oznacza to, że potrzebujesz w życiu więcej zrozumienia oraz pragniesz się spełniać.

Sen o szukaniu czegoś w słowniku jest wyraźnym znakiem podjęcia próby poznania samego siebie. Według informacji pochodzącej z sennika, wreszcie rozpoznasz swoje słabości i ostatecznie postanowisz je przezwyciężyć.

Zagubiony słownik we śnie stanowi ostrzeżenie, aby nie brać wszystkich rzeczy za pewnik, bo może się to skończyć polegnięciem na polu bitwy.

Wspólne czytanie słownika jest symbolem uznania dla swoich życiowych atrybutów.

Posiadanie lub oglądanie brązowego słownika powiązane jest z życiowym statusem śniącego, zwłaszcza w sferze relacji z innymi ludźmi.

Zobacz także:

  • Blask
  • Sukces
  • Koral