Sennik Pępek

  Pępek jako motyw senny reprezentuje i odzwierciedla relacje międzyludzkie. Sennik zdradza, że pępek pojawiający się w snach jest oznaką przywiązania do matki bądź chęci odnalezienia samego siebie w natłoku różnych zdarzeń. Pępek w marzeniach sennych jest oznaką płodności, źródłem życia i szczęścia, symbolem romansu oraz zapowiedzią pozytywnych zmian w świecie śniącego. Sen, w którym pojawia się pępek stanowi ostrzeżenie tylko wtedy, gdy jest wciągnięty lub gdy go w ogóle nie ma.

Znaczenie snu o PĘPKU:

  Jeśli śnisz o własnym pępku, prawie zawsze jest to dla Ciebie dobra wiadomość. Pojawią się przed Tobą same korzystne perspektywy, być może nawet wkroczysz w nowy etap w życiu. Taki sen odnosi się również do silnego związku dziecka z matką. W innym znaczeniu własny pępek widziany we śnie jest zapowiedzią, że zszokuje Cię postawa bliskiej osoby.
  Jeśli nie masz pępka oznacza to, że powinieneś bardziej skupić się na własnych potrzebach, gdyż nieustanne zajmowanie się sprawami innych ludzi daleko Cię nie zaprowadzi.
  Wystający bądź duży pępek jest w snach zapowiedzią nowego związku oraz wieszczy, że ktoś z Twojej przeszłości ponownie powróci do Twojego życia.
  Brudny pępek, w marzeniach sennych zwiastuje, że odniesiesz korzyści finansowe w rzeczywistym świecie.
  Jeśli śnisz o dwóch pępkach to sennik wróży, że na horyzoncie pojawią się dwie bardzo korzystne propozycje.
  Przekłuty pępek to symbol ten jest oznaką, że pewna osoba opóźni Twoje działania, musisz teraz zaufać własnej intuicji bo w przeciwnym razie zaczniesz odnosić jedynie same straty. Jeśli nie zaczniesz walczyć o swoje, ludzie zaczną Ci z czasem wchodzić na głowę.
  Jeśli śnisz, że nie możesz oderwać wzroku od pępka oznacza to, że za dużo uwagi poświęcasz samemu sobie, egocentryczna postawa w żaden sposób nie zmieni na lepsze Twojego życia.
  Krwawiący pępek to sen odzwierciedla zwykle lęk śniącego przed samotnością.
  Bolący pępek przepowiada w snach, że pewna osoba będzie mieć na ciebie bardzo negatywny wpływ.

Pępek a sennik mistyczny:

  W senniku mistycznym odnajdujemy informację, że pępek jest ważnym elementem, który łączy na zawsze ze sobą matkę z Jej dzieckiem. Sen o pępku wskazuje także na nowe początki.