Sennik Oszukiwać

  Oszustwo we się jest symbolem sumienia, etyki oraz moralności. Zawsze należy zrozumieć motyw, dla którego człowiek posuwa się do oszukiwania drugiego człowieka. Sen może świadczyć o tym, że na co dzień dajemy ludziom zbyt duży kredyt zaufania i nie wymagamy nic w zamian. Warto także zwrócić uwagę na to, że ludzie szybko przyzwyczajają się do nadużywania wzajemnych kontaktów oraz w miarę możliwości posuwają się do wykorzystywania innych. Być może jest obok ciebie osoba, która jest w stosunku do ciebie nieszczera bądź nieuczciwa. Sen może być także wyrazem wyrzutów sumienia, które dręczą nas z powodu popełnionego oszustwa. Jeśli nie jest jeszcze za późno pamiętaj, że zawsze możesz naprawić popełnione błędy i odnowić dawne relacje.
  oszukać kogoś – bardziej niż poczucia jedności z drugim człowiekiem potrzeba ci odrobiny wolności
  być oszustem – wpadniesz w chwilową chandrę, którą z pomocą drugiej osoby ostatecznie pokonasz
  być oszukanym przez kogoś – ogranicz wydatki i nie chwal się swoimi planami bo inni mogą ci ich pozazdrościć
  być oszukanym przez przyjaciela – przyjdzie ci poprawiać czyjeś błędy lub za kogoś ponieść odpowiedzialność
  oszukiwać rodziców – w obawie przed odrzuceniem wstydzisz się przyznać do własnej porażki
  oszukać przyjaciela – w obliczu wielu nieporozumień będziesz zmuszony pokazać, na co cię stać.
  Być oszukiwanym przez partnera we śnie:
  Sen, w którym partnerzy bądź małżonkowie oszukują się wzajemnie wskazuje na poczucie braku pewności w życiu oraz na obawę o własną przyszłość.
  Być może czujesz, że partner cię zaniedbuje przez co tracisz do niego zaufanie i czujesz się bardzo niepewnie. Nadszedł czas, by podjąć dialog z drugą połówką.
  Oszustwo we śnie jest wynikiem niskiej samooceny
  Sny o oszustwie i zdradzie pojawiają się najczęściej u osób, które w codziennym życiu mają poczucie, że nie spełniają oczekiwań innych lub ich starania są niewystarczające. Zastanów się czy znasz osobę, która oszukuje cię w śnie; być może uważasz, ze jest ona od ciebie mądrzejsza i ładniejsza bądź lepiej układa jej się w życiu. W ostatecznym rozrachunku przekonasz się jednak, że choć ludzie nie są sobie równi to nie zawsze muszą być zadowoleni ze swoich pozornych zalet. Uroda to nie wszystko, piękni ludzie bardzo często bowiem są w życiu nieszczęśliwi.
  Oszustwo we śnie świadczy również o braku zaufania:
  Zaufanie to ważny element każdego związku. Jeśli we śnie zostaje ono w jakikolwiek sposób naruszone, wówczas może to oznaczać, że brakuje nam pewności czy związek jest trwały.
  Jeśli we śnie Ty oszukujesz kogoś...
  Jeśli jesteś uwikłany w romans, wówczas świadczy to o poczuciu winy bądź zdradzie. Alternatywnie senny romans z daną osobą wskazuje na pragnienie czegoś np. zdrada partnera z szefem może oznaczać pragnienie kontroli, władzy i autorytetu.
  Oszukiwanie partnera może również odzwierciedlać własną namiętność seksualną. Taki sen jest najczęściej potwierdzeniem dużego zaangażowania się w związek partnerski.
  Oszustwo jako wyraz ludzkiej siły i mocy
  Oszukując innych ludzi jesteś w stanie przekazać im wszystko, czego tylko zapragniesz. Postępując w taki sposób tworzysz nierealistyczny obraz swojej sylwetki, który opiera się wyłącznie na kłamstwie. Musisz wreszcie opanować się i zrozumieć, że ludzie nie chcą być oszukiwani, wolą usłyszeć prawdę, choć nie zawsze to po sobie okazują. Nigdy nie zostaniesz dobrym przywódcą jeśli będziesz posuwać się do oszustwa. Szybko stracisz bowiem zaufanie oraz uznanie swoich podwładnych.
  Oszustwo, które we śnie przynosi źródło ukojenia
  Sen jest wyrazem zabiegów, które podejmujemy licząc na to, że ludzie dadzą nam w życiu święty spokój. Oszustwo w tym kontekście najczęściej związane jest z poczuciem wstydu z powodu braku własnych osiągnięć bądź jeśli nasze osiągnięcia są zbyt małe lub nie zasługują na uznanie otoczenia. Wstyd przed własną kompromitacją oraz klęską i niepowodzeniem napawa nas strachem. Obawiamy się, że inni mogą z nas zadrwić lub wpłynąć na obniżenie naszej wartości. Dlatego najczęściej przekazujemy na swój temat przekoloryzowane informacje, które z reguły poprawiają naszą pozycję w oczach innych. Inaczej sprawy się mają w stosunku do szczerych i prawdomównych osób, w obecności których czujemy się zawsze swobodnie. Nie udajemy przy nich kogoś, kim nie jesteśmy, możemy mówić prawdę bez obaw o osąd i krytykę.

Zobacz także:

 • Szpieg
 • Kosz
 • Wszy