Sennik Oszukiwać

  oszukać kogoś – bardziej niż poczucia jedności z drugim człowiekiem potrzeba ci trochę wolności
    być oszustem – wpadniesz w chwilową chandrę
    być oszukanym przez kogoś – ogranicz wydatki i nie chwal się swoimi planami
    być oszukanym przez przyjaciela – przyjdzie ci poprawiać czyjeś błędy lub za kogoś ponieść odpowiedzialność
    oszukać przyjaciela – będziesz zmuszony pokazać, na co cię stać.

   Być oszukiwanym przez partnera we śnie:

    Sen, w którym partnerzy bądź małżonkowie oszukują się wzajemnie wskazuje na poczucie niepewności w życiu oraz na obawę o własną przyszłość.
    Być może czujesz, że partner Cię zaniedbuje, masz poczucie niepewności bądź jesteś nieufny. Nadszedł czas, by podjąć dialog z drugą połówką.

   Oszustwo we śnie jest wynikiem niskiej samooceny

    Sny o oszustwie i zdradzie pojawiają się najczęściej u osób, które w życiu codziennym mają poczucie, że nie spełniają oczekiwań innych lub ich starania są niewystarczające. Zastanów się czy osoba, która oszukuje Cię we śnie jest Ci znajoma; być może uważasz, ze jest ona mądrzejsza, ładniejsza od Ciebie bądź lepiej układa jej się w życiu.

   Oszustwo we śnie świadczy również o braku zaufania:

    Zaufanie to ważny element każdego związku. Jeśli we śnie zostaje ono w jakikolwiek sposób naruszone, wówczas może to oznaczać, że nie jesteśmy pewni czy związek jest trwały.

   Jeśli we śnie Ty oszukujesz kogoś...

    Jeśli jesteś uwikłany w romans, wówczas świadczy to o poczuciu winy bądź zdradzie. Alternatywnie senny romans z daną osobą wskazuje na pragnienie czegoś np. zdrada partnera z szefem może oznaczać pragnienie kontroli, władzy i autorytetu.
    Oszukiwanie partnera może również odzwierciedlać własną namiętność seksualną. Taki sen jest najczęściej potwierdzeniem dużego zaangażowania się w związek partnerski.