Naczynie

  Sennik zdradza, że naczynia reprezentują duchową podróż, są wyrazem znużenia codzienną rutyną, bywają także oznaką izolacji od bliskich, która na ogół jest wynikiem poświęcenia a także wyrazem zwykłego poczucia obowiązku. Zmywanie brudnych naczyń jest zapowiedzią początku nowego życia, natomiast własne naczynia są w snach oznaką zadowolenia z domowego życia. Naczynia w marzeniach sennych świadczą również o tym, że nie poprawisz relacji z kimś, wokół kogo chodzisz na paluszkach i boisz się wdepnąć mu na odcisk. Brakuje Ci bowiem pewności siebie w wyrażaniu swojej opinii na drażliwe tematy. Takie zachowanie może tylko doprowadzić do zachwiania wzajemnych relacji.
  Jeśli naczynia są brudne bądź nieumyte, to według sennika jest to zapowiedź ogólnego niezadowolenia i mało obiecujących perspektyw na przyszłość. Być może nie dostrzegasz pewnych problemów w swoim życiu bądź całkowicie przestajesz panować nad swoimi emocjami.
  Czyste naczynia świadczą o tym, że oddasz się w całości od dawna planowanym przyjemnościom.

Zmywanie naczyń a sennik.

  Zmywanie naczyń we śnie to znak, że pragniesz oderwać się od codziennej rzeczywistości, o niczym nie myśleć i odpocząć. Umyte naczynia wieszczą, że Twoje plany się spełnią, wystarczy tylko, że we wszystko co robisz, będziesz wkładać odrobinę serca. Zmywanie potłuczonych naczyń lub skaleczenie się nimi wskazuje we śnie na strach przed cierpieniem bądź emocjonalnym zaangażowaniem. Twój związek może być teraz zagrożony z powodu braku zmian oraz rozwoju i postępu. Jeśli we śnie dodatkowo widzisz krew może to oznaczać, że w miłości napotkasz na kilka drobnych problemów. W tym zakresie większość senników przedstawia podobną interpretację. Zmuszenie kogoś do zmywania naczyń w czyimś domu wskazuje na kłótnie z przyjacielem.

Podstawowe znaczenie snu NACZYNIA w innych kulturach i sennikach:

  Polerowanie naczyń oznacza w senniku, że wywrzesz na kimś dobre wrażenie oraz zrobisz wszystko, co w Twojej mocy, aby jak najlepiej wykorzystać okazję, która pojawi się na Twojej drodze.
  Plastikowe bądź jednorazowe naczynia kryją w sobie podobne znaczenie snu, które sugeruje, ze próbujesz na siłę ratować związek, który nie ma już przyszłości.
  Cudze naczynia w obcym domu w są w snach oznaką, że dręczy Cię poczucie bezsilności bądź czujesz się wobec kogoś zobowiązany.
  Rozbicie naczyń w trakcie zmywania zwiastuje kłótnię. Jeśli dodatkowo zranisz się przy tym to prawdopodobnie ktoś poprosi Cię o radę.
  Drogie, bezcenne naczynia zgodnie z tym, co podaje sennik wieszczą potencjalne bogactwo.
  Gliniane naczynia w snach oznaczają, że Twoja historia może wydarzyć się jeszcze raz. Tym razem przekonasz się jednak, że wszystko to, co zarzucałeś sobie przez lata nie miało żadnych podstaw. Obwinianie się z perspektywy czasu może wydać Ci się błędem. Sennik tłumaczy, że gliniane naczynia symbolizują chwilowy powrót do przeszłości oraz otwarcie się na szczęśliwe przyszłość.
  Puste naczynie to w snach znak, że rodzina da Ci wiele szczęścia jednak nie naprawi wszystkich Twoich problemów.
  Pełne naczynie oznacza, że niefortunnie wejdziesz do grona ludzi, którzy będą chcieli wyprowadzić Cię na manowce.
  Nowe naczynie to wieszczy według sennika, że wkrótce pojawią się wieści o nowym członku rodziny.