Machanie

  Machanie w snach jest oznaką chęci nawiązania kontaktu z innymi ludźmi bez tworzenia z nimi głębokich więzi. W rzeczywistości w wielu snach machanie ma to samo znaczenie co na jawie. Sen może być wyrazem ostrzeżenia, wołania o pomoc bądź pożegnania. Gest machania ma na ogół bardzo wymowną i przyjemną symbolikę. Świadczy o chęci tworzenia wzajemnych relacji społecznych, nawiązywania długotrwałych znajomości a niekiedy także poczucia swobody i uznania przez najbliższe otoczenie.
  Jeśli śnisz, że machasz, by kogoś ostrzec przed niebezpieczeństwem oznacza to, że jesteś gotowy, by zaangażować się w sprawy społeczne lub podać pomocną dłoń komuś, kto jest w potrzebie.
  Machanie na pożegnanie we śnie wieszczy stratę bądź rozłąkę, która może być chwilowa bądź trwała. Zwróć uwagę na dodatkowe okoliczności, w których został wykonany powyższy gest, będziesz mógł wówczas odczytać jakie miał on znaczenie.
  Jeśli we śnie machasz do kelnera jest to znak, że odczuwasz frustrację z powodu niezaspokojonych potrzeb życiowych. Być może ostatnio coś poszło Ci nie tak, zastanów się więc co możesz zmienić i zacznij działać.
  Kiedy machasz bo potrzebujesz pomocy, wówczas sen stanowi ostrzeżenie przed zbyt pochopnym podejmowaniem w życiu ważnych decyzji. Brak czasu i życie w stresie mogą bowiem przyczynić się do sytuacji, w której wybory, których dokonasz okażą się nieprzemyślane i mało racjonalne.
  Machanie do osoby, którą znasz zwykle oznacza, że próbujesz zdobyć aprobatę bądź uznanie kogoś, z kim jesteś blisko. Pamiętaj jednak, że niekiedy takie zachowania mogą nie przynieść pożądanych rezultatów, czasami naturalne zachowanie jest ważniejsze niż różnego typu podchody.
  Jeśli machasz przez pomyłkę do nieznajomego, wówczas sen powinien kojarzyć się z brakiem zaufania społecznego, który hamuje Twoją zdolność do skutecznego nawiązywania kontaktów. Być może Twoja nieśmiałość wciąż sprawia, że pozostaniesz na uboczu.

Zobacz także:

 • Topór
 • Sok
 • Uklęknąć