Jaskinia

  Jaskinia we śnie jest symbolem bezpieczeństwa i schronienia, to kryjówka, którą wybierasz, gdy pragniesz uciec od stresu, z którym masz styczność na co dzień. Jeśli, rzadko korzystasz z odosobnienia w swoim życiu, wówczas sen o jaskini jest pozytywnym symbolem. W przeciwnym razie zwiastuje nieszczęście lub samotność. Jaskinia pojawiająca się w snach może również podkreślać naszą cierpliwość i wytrwałość w obliczu pojawiających się przeciwności losu.

Znaczenie snu o jaskini:

  Widok jaskini we śnie świadczy o pragnieniu szybkiego spełnienia swoich potrzeb i marzeń.
  Malowidła w jaskini sugerują w snach, że nie chcesz podzielić się z kimś swoimi odkrywczymi pomysłami, pragniesz je bowiem zachować tylko dla siebie.
  Jeżeli sytuacja życiowa zmusiła cię do mieszkania lub przebywania w jaskini to taki sen zapowiada poważne zmiany nadchodzące w Twoim życiu.
  Przebywanie samotnie w jaskini przez dłuższy czas świadczy we śnie o wycofaniu i izolacji społecznej.
  Jeżeli śnisz, że inna osoba jest z Tobą w jaskini lub Cię w niej więzi, to w takiej sytuacji symbol ten sugeruje, że jesteś wobec kogoś podporządkowany.
  Wprowadzanie kogoś do jaskini sugeruje, że cierpisz na samotność.
  Ciasna jaskinia we śnie zapowiada porażkę w ważnej dla Ciebie sferze życia.
  Sen o ciemnej jaskini sugeruje, że otoczysz się nielojalnymi ludźmi, którzy nie będą chcieli dopuścić do realizacji Twoich życiowych planów.

Zobacz także:

 • Szarańcza
 • Kaszel
 • Siara