Cmentarz

  Sen, w którym pojawia się cmentarz zazwyczaj kojarzony jest z przerażającym koszmarem oraz symboliką śmierci. Jednak jest to jedynie strach przed nieznanym, gdyż cmentarz nie powinien łączyć się ze strachem ani też z negatywnymi uczuciami. Choć wydaje się, że jest symbolem smutku, żalu oraz obawy przed śmiercią, jednak sen o cmentarzu zwykle wiąże się z duchowym przebudzeniem, może być także wyrazem niepewności spowodowanej życiowymi perypetiami oraz ważnymi wyborami. Cmentarz w snach może również pojawiać się wtedy, gdy masz obawy związane z własną pracą, życiem osobistym bądź śmiercią.

Znaczenie snu o CMENTARZU:

  Widok cmentarza może być odbierany przez śniącego zarówno w pozytywnym jak i negatywnym kontekście. Taki sen zwykle oznacza, że przyjdzie Ci pogodzić się ze stratą bliskiej osoby lub przywitasz nowego członka rodziny.
  Jeśli przechodzisz obok cmentarza, wówczas we śnie oznacza to, że po ostatnio przebytych perypetiach masz wrażenie, że Twoje życia mija zbyt szybko i bezcelowo, nie masz wystarczająco wiele czasu na to, aby wykonać wszystkie zaplanowane zadania, które pragniesz zrealizować w swoim doczesnym życiu. Być może z jakiegoś powodu nie możesz zarządzać własnym czasem bądź ktoś nie pozwala Ci swobodnie wykonywać zaplanowanych zadań.
  Pięknie udekorowany cmentarz to znak, że czas wyruszyć przed siebie bez oglądania się w przeszłość.
  Jeśli jesteś na cmentarzu to według sennika znak, że wkrótce nadejdzie kres Twoich przyzwyczajeń i niektórych zachowań, rozpoczniesz bowiem nowy etap w swoim życiu. Spacer po cmentarzu jest również w snach oznaką spokojnej i dostatniej przyszłości.
  Wędrówka po cmentarzu to według sennika oznaka życiowego zagubienia. Zastanów się, być może nie wiesz komu powinieneś ufać lub jaką ścieżkę zacząć podążać w swoim życiu.
  Jeśli śnisz, że szukasz na cmentarzu grobu znajomej osoby to znak, że niezależnie od tego, czy osoba ta jest Twoim przyjacielem czy też wrogiem, będziesz potrzebować więcej czasu, aby ją lepiej poznać bądź naprawić z nią zachwiane relacje z przeszłości.
  Kiedy śnisz, że jesteś pochowany na cmentarzu, wówczas sennik wyjaśnia, że zaczniesz martwić się o swoją własna przyszłość. Niepewny los rzuci Cię w miejsce, w którym nigdy wcześniej nie byłeś, z dala od przyjaciół i bliskich. Dobra wiadomość jest taka, że otrzymasz szansę, aby zacząć jeszcze raz wszystko od nowa.
  Sprzątanie cmentarza w snach oznacza, że pragniesz rozprawić się z demonami ze swojej przeszłości. Taki sen świadczy również o szacunku do miejsca własnego pochodzenia.
  Zanoszenie kwiatów na cmentarz wieszczy, że pragniesz docenić zasługi osoby, z którą nie masz już kontaktu bądź straciłeś go w przeszłości. Starsza osoba z Twojego kręgu rodzinnego obdaruje Cię cennymi radami, których na pewno warto będzie posłuchać. W negatywnym znaczeniu sen może zwiastować śmierć w rodzinie.
  Cmentarz wojskowy bardzo często jest w snach zapowiedzią różnego typu wydarzeń politycznych, w skrajnych przypadkach może być wyrazem zagrożenia wojną.
  Pomnik na cmentarzu w marzeniach sennych jest wyrazem niepokoju o najbliższą przyszłość.
  Skromny nagrobek na cmentarzu to znak, że dzięki własnej pracy wkrótce osiągniesz skromne, aczkolwiek stabilne i spokojne życie u boku ukochanej osoby.
  Bogato zdobiony nagrobek na cmentarzu pojawiający się w snach jest znakiem oczekiwania na nadchodzący dobrobyt.