Sennik Żmija

Żmija we śnie ostrzega przed nieszczęściem, atakiem lub zranieniem ze strony bliskiej osoby. Powinieneś dokładnie przeanalizować ostatnie poczynania osób z Twojego najbliższego kręgu, bo prawdopodobnie ktoś próbuje Ci zaszkodzić, a nawet Cię zrujnować. Sen o żmii ponadto symbolizuje zaburzenia i problemy w życiu seksualnym śniącego. Sennik zdradza, że nie jesteś w stanie nawiązać normalnych relacji z osobami płci przeciwnej czym nieustannie się zamartwiasz.

Poniżej przyj się różnym aspektom snu o żmii. Od znaczenia po historię a także jej rolę jaką odgrywa w różnych kulturach:

Spis treści:

 1. Najpopularniejsze motywy w snach o żmiji
 2. Co oznacza sen o żmijach? Interpretacja twojego snu o żmii.
 3. Co oznacza żmija we śnie, jeżeli pojawia się ona po raz pierwszy?
 4. 21 najczęstszych znaczeń snów o żmii
  1. Atakująca żmija
  2. Dużo żmij
  3. Żmija na drodze
  4. Żmija w domu
  5. Widok żmii
  6. Bycie żmiją
  7. Bycie ukąszonym lub ugryziony przez żmiję
  8. Uniknięcie ataku żmii
  9. Karmić lub hodować żmiję
  10. Żmija owija się wokół Twojego ciała
  11. Widzieć żmiję w nocy
  12. Pełzająca żmija
  13. Stojąca żmija
  14. Żmija pływająca w wodzie
  15. Żmija zakopana w piasku
  16. Żmija zjadająca inne zwierzę
  17. Nienaturalnie wielka żmija
  18. Zabicie żmii
  19. Polować na żmiję
  20. Żmija zygzakowata
 5. Znaczenie koloru żmii w senniku
  1. Czerwona żmija
  2. Czarna żmija
  3. Czerwona żmija
  4. Czerwona żmija
 6. Żmija w innych kulturach
 7. Dowiedz się jakie uczucia mogą pojawić się podczas snu o żmii

Najpopularniejsze motywy w snach o żmii

Sen o żmii najczęściej stanowi ostrzeżenie przed zbliżającym się niebezpieczeństwie i w tym aspekcie należy zacząć analizować jego głębsze znaczenie.

Jest to także symbol fałszywych relacji, które są dla Ciebie toksyczne. Powinieneś zastanowić się czy dalsze podtrzymywanie pewnych znajomości w ogóle ma sens, a jeżeli jesteś do tego zmuszony, to postaraj się ograniczyć je do niezbędnego minimum.

W niektórych przypadkach żmija może nieść ze sobą pozytywną energię, może zwiastować postęp, który wkracza w nasze życie, dzieje się tak na przykład gdy zostałeś we śnie ugryziony przez żmiję i nic Ci się nie stało, nie zachorowałeś a nawet nie było widać śladu ugryzienia.

Przede wszystkim jest to silnie negatywny symbol, który reprezentuje przebiegłość, podstępne działania a nawet w niektórych kulturach śmierć.

Co oznacza sen o żmijach? Interpretacja twojego snu o żmii.

Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, dzięki którym dowiesz się co oznaczał Twój sen o żmijach.

Przeanalizuj dokładnie swój sen, zastanów się co robiłeś w jego trakcie, jakie to mogło mieć dla Ciebie znaczenie. Kto w nim występował i jaką rolę odgrywała Ta osoba w Twoim życiu.

W trakcie snu o żmijach zwykle występują silne uczucia takie jak: strach, stan zagrożenia bądź uczucie bezsilności.

Zastanów się jakie powinno mieć to dla Ciebie znaczenie, ponieważ każdy sen należy interpretować indywidualnie.

Co oznacza żmija we śnie, jeżeli pojawia się ona po raz pierwszy?

Co oznacza sen o żmii, mimo że nigdy wcześniej o niej nie śniłeś?

Niekiedy tak jak inne sny o gadach, sen o żmii może budzić w nas dodatkową siłę, przypływ odwagi bądź też chęć postępu.

Sny o żmijach mają szerokie znaczenie, jednak najczęściej ostrzegają nas przed wrogami i czyhającym niebezpieczeństwie.

Jeżeli w swoim śnie widzisz żmiję, to spójrz najpierw na jego kontekst a dopiero potem zacznij zwracać uwagę na dodatkowe szczegóły.

Nie zawsze pojawienie się żmii we śnie nie musi być złym znakiem, podobnie jak ukąszenie żmii w prawdziwym życiu nie zawsze musi być śmiertelne.

21 najczęstszych znaczeń snów o żmii

Poniżej przyjrzyjmy się X najbardziej popularnym typom snów o żmii oraz dowiedzmy się co one mogę oznaczać.

Atakująca żmija

Jeżeli śnisz o ataku żmii, wówczas to może to oznaczać, że w Twoim najbliższym otoczeniu jest ktoś, kto pragnie ci zaszkodzić. Zastanów się kto nie był Ci ostatnio przychylny. Być może od dłuższego czasu osoba ta kopie pod tobą dołki. Taki sen stanowi ostrzeżenie i nie należy go lekceważyć. Pozostań zatem zawsze czujny w kontaktach z innymi ludźmi.

Dużo żmij

Pojawienie się dużej ilości żmij we śnie może wskazywać na problemy natury psychicznej śniącego. Prawdopodobnie czujesz się przytłoczony dużą ilością problemów, które w ostatnim czasie pojawiały się znienacka i powoli przestajesz już sobie z nimi dawać radę. Postaraj się jednak zachować spokój i nie użalaj się nad swoją sytuacją, być może warto także poprosić kogoś o pomoc.

Żmija na drodze

Widok żmii na drodze oznacza, że pewna osoba stanie na drodze do realizacji Twoich planów. Być może ma ona zbieżne cele z Twoimi przez co razem będziecie rywalizować o awans lub o tego samego kontrahenta. Musisz postępować ostrożnie gdyż człowiek ten nie cofnie się przed niczym, co w pewien sposób może Ci zaszkodzić i dać mu przewagę.

Żmija w domu

Pojawienie się żmii w Twoim domu to bardzo zły znak symbolizujący problemy w związku bądź kłopoty wychowawcze.

Prawdopodobnie od dłuższego czasu ignorujesz pojawiające się sygnały bądź po prostu zwyczajnie nie zwracasz na nie uwagi. Być może niepotrzebnie tłumaczyłeś je brakiem czasu lub sądziłeś, że są one przejściowe.

Możliwe również nie nieświadomie wpuścisz do swojego życia osobę, która będzie chciała Ci w pewien sposób zaszkodzić lub Cię wykorzystać.

Powinieneś zastanowić się również, czy nie przenosisz problemów w pracy do domu. Być może to właśnie problemy zawodowe są źródłem zachwianych relacji z bliskimi.

Widok żmii

Pojawienie się żmii we śnie odzwierciedla Twoją obawę przed utratą miłości bądź rozpadem związku. Być może z jakiegoś powodu w ostatnim czasie zaniedbywałeś swój związek co sprawiło, że zwiększyłeś dystans do swojego partnera.

Bycie żmiją

Sen, w którym jesteś żmiją oznacza, że pragniesz przeżyć ekscytującą przygodę w swoim życiu. Być może wpadłeś w sidła codziennej rutyny przez co Twoje życie o dłuższego czasu jest bardzo monotonne, dlatego potrzebujesz silnego impulsu, który sprawi że na nowo poczujesz, że żyjesz.

Bycie ukąszonym lub ugryziony przez żmiję

Bycie ukąszonym lub ugryzionym przez żmiję we śnie zalicza się do nocnych koszmarów. Jednak samo znaczenie snu nie jest negatywne i stanowi ostrzeżenie przed niewiernymi przyjaciółmi, którzy tylko czekają na Twoje potknięcia.

Jeżeli jednak ukąszenie lub ugryzienie w żaden sposób na nas nie oddziałuje, to taki motyw wskazuje, że znajdziesz w sobie pozytywną energię, która pozwoli Ci stawić czoła wszelkim przeciwnościom losu, które pojawią się na Twojej drodze do celu.

Uniknięcie ataku żmii

Kiedy w marzeniach sennych uda Ci się uniknąć ataku żmii, możesz mieć pewność, że tożsama sytuacja będzie miała miejsce w Twoim prawdziwym życiu. Prawdopodobnie zapowiedź zbliżających się problemów okaże się dla Ciebie mniejsza niż Ci się początkowo wydawało.

Uciekająca żmija

Sennik głosi, że zdrajca zostanie dotkliwie ukarany za swoją niegodziwość. Los w końcu się odwróci i kara dosięgnie osobę, która wyrządziła Ci w przeszłości krzywdę.

Karmić lub hodować żmiję

Sen, w którym karmisz lub hodujesz żmiję zwiastuje korzystny okres dla Twoje życia zawodowego. Jednak tego typu korzyści osiągniesz kosztem innych, co może doprowadzić do konfliktu i stać się przyczyną zemsty przez osobę, którą kiedyś wykorzystałeś.

W innym znaczeniu sen o karmieniu lub hodowaniu żmii oznacza, że próbujesz wyprzeć się niektórych swoich potrzeb seksualnych.

Żmija owija się wokół Twojego ciała

Jeżeli we śnie żmija owija się wokół Twojego ciała jest to znak, że pojawi się nowy przeciwnik, który przysporzy Ci wielu zmartwień.

Widzieć żmiję w nocy

Znaczenie snu, w którym widzisz w nocy żmiję nie wróży niczego dobrego. Prawdopodobnie znajdziesz się w niezbyt przyjemnym położeniu. Może warto zastanowić się jak do tego doszło, by wyciągnąć odpowiednie wnioski i w przyszłości zmienić taktykę swoje postępowania. W przeciwnym razie wystawiasz się na pewne niebezpieczeństwo, które znowu sam na siebie ściągniesz.

Pełzająca żmija

W sennikach pełzająca żmija reprezentuje uczucie niepewności. Być może z Twoich dotychczasowych planów nic nie wyszło przez co nie jesteś pewien swojego losu. Pomimo chwilowego mętliku w głowie nie powinieneś się poddawać ani liczyć na to, że ktoś przyjdzie Ci z pomocą.

Stojąca żmija

Jeżeli we śnie widzisz stojącą żmiję, to jest to znak, że nie powinieneś bać się kompromisów gdyż możesz dzięki nim wiele w życiu zyskać, nie doprowadzając przy tym do konfliktów. Pamiętaj, że przy pójściu na kompromis nie ma zwycięzcy i każdy musi ustąpić i z czegoś zrezygnować.

Żmija pływająca w wodzie

Widok pływającej w wodzie żmii nie wróży niczego dobrego i najczęściej zwiastuje pojawienie się nieprzyjemnej sytuacji, która przysporzy Ci wielu zmartwień. Dlatego sen należy traktować jako rodzaj przestrogi i zachować w przyszłości wiele ostrożności a także starać się patrzeć na wszystko z dystansem.

Żmija zakopana w piasku

Pojawienie się we śnie żmii zakopanej w piasku najczęściej należy traktować jako ostrzeżenie przed podstępnymi ludźmi. W Twoim otoczeniu znajdują się dwulicowi ludzie, którzy bez względu na wspólną przeszłość będą chcieli Cię wykorzystać.

W innym znaczeniu sen reprezentuje osobę, która żywi do Ciebie wielką urazę.

Żmija zjadająca inne zwierzę

Żmija tak jak inne węże w trakcie spożywania posiłku jest dość bezbronna, dlatego sen zwykle wieszczy pojawienie się nowych perspektyw. Jednak aby móc w pełni wykorzystać pojawiającą się szansę będziesz musiał zrezygnować w życiu z czegoś bardzo ważnego. Dlatego zastanów się, czy w dłuższej perspektywie czasu na pewno będzie to dla Ciebie korzystne.

Nienaturalnie wielka żmija

Wbrew pozorom widok nienaturalnie wielkiej żmii jest dobrym omenem, który oznacza, że będziesz wreszcie gotów stawić czoła swojemu prześladowcy. Tocząca się walka będzie wymagała od Ciebie zebrania wielkiej odwagi oraz odpowiedniego przygotowania.

Zabicie żmiji

Jeżeli we śnie udało Ci się zabić żmiję to może to zwiastować koniec trapiących Cię problemów. Prawdopodobnie uda Ci się rozwiązać trudności, które od dłuższego czasu nie dają Ci spokoju. Po tym zwycięstwie zyskasz również uznanie swojego otoczenia.

W innym znaczeniu zabicie żmii świadczy o uwolnieniu się z toksycznej relacji lub zwiastuje powrót do zdrowia.

Polować na żmiję

Sen, w którym polujesz na żmiję wieszczy chęć zemsty. Prawdopodobnie ktoś wyrządził Ci pewną krzywdę i pragniesz się teraz na nim odegrać. Jednak należy pamiętać, że każda zemsta będzie niosła ze sobą poważne konsekwencje.

Alternatywnie sen sugeruje, że możesz narobić komuś złudnych nadziei. Możliwe, że obiecasz pewnej osobie coś, czego nie jesteś w stanie spełnić.

Żmija zygzakowata

Pojawienie się żmii zygzakowatej we śnie oznacza, że wkrótce staniesz przed podjęciem ważnej decyzji. Będzie ona miała bardzo duży wpływ na całe Twoje życia. Jednak pomimo licznych wskazówek od otaczających Cię osób to nie powinieneś się nimi kierować lecz zaufać własnej intuicji.

Znaczenie koloru żmii w senniku

Warto pamiętać, że kolor w jakim pojawia się żmija we śnie odgrywa olbrzymią role. Dlatego też przyjrzyjmy się jakie znaczenie ma sen o żmii w zależności od koloru w jakim się ona pojawia.

Czerwona żmija

Sen o czerwonej żmii: To znak, że staniesz przed szansą na odmianę swojego dotychczasowego życia. Jednak postaraj się nie przegapić wskazówek, dzięki którym zdobędziesz cenną nagrodę.

Czarna żmija

Pojawienie się czarnej żmii we śnie oznacza, że nigdy się nie poddasz, bez względu na to jakie przeciwności losu oraz trudności spotykają Cię w życiu.

Czarna żmija symbolizuje również ciemność, jest to omen świadczący o pojawieniu się potężnego przeciwnika, który zrobi wszystko, aby Ci zaszkodzić.

Zielona żmija

Sen, w którym widzisz zieloną żmiję zapowiada ochłodzenie relacji rodzinnych. Prawdopodobnie od pewnego czasu Wasze wzajemne więzi nieco się poluzowały przez co pozostawiają wiele do życzenia, a teraz poprzez niepotrzebną kłótnię sytuacja może jeszcze bardziej się skomplikować. Postaraj się więc dojść do kompromisu, a wszystko na pewno się ułoży.

Wielobarwna żmija

Widok wielobarwnej żmii we śnie stanowi napomnienie, aby nie być zbyt zuchwałym i pewnym siebie, odrobina pokory bowiem jeszcze nikomu w życiu nie zaszkodziła. Prawdopodobnie jesteś osobą niezwykle ambitną, która narzuca sobie trudne do zrealizowania cele. Jednak należy pamiętać, że za górą stoi kolejna jeszcze większa góra przez co możesz spotkać na swojej drodze przeciwnika lub podejmiesz się wyzwania, które Cię przerośnie. Pamiętaj, że to żadna ujma, aby zrezygnować.

Żmija w innych kulturach

Symbol żmii pojawia się w wielu kulturach, najczęściej mając silnie negatywne znaczenie.

W senniku arabskim widok żmii reprezentuje ludzi o złych intencjach.

Podobne znaczenie ma ona w senniku indyjskim, gdzie stanowi przestrogę przed triumfem naszych nieprzyjaciół. Czasami sny o żmijach mogą również zapowiadać kłopoty w związku.

W senniku mistycznym widok żmii pragnie skupić Twoją uwagę na najbliższym otoczeniu, w którym obecni są nieprzychylni Ci i zazdrośni ludzie pragnący bardzo Ci zaszkodzić.

Dowiedz się jakie uczucia mogą pojawić się podczas snu o żmii?

Niepokój, strach, gniew, dezorientacja, stan zagrożenia, nerwowość w ocenie sytuacji, poczucie bycia zastraszonym.