Zaułek

  Sen, w którym widzisz zaułek oznacza, że w pewnej sprawie masz ograniczone możliwości i choćbyś bardzo się starał, Twoje działania i tak będą z góry skazane na porażkę. Zaułek reprezentuje bowiem problemy oraz sytuacje, które są poza Twoim zasięgiem, wskazuje również na domowe oraz społeczne obowiązki, które odciągną Cię od wyznaczonych celów.
  Jeśli śnisz, że widzisz zaułek to znak, że w najbliższym czasie czekają Cię same zmartwienia, nic nie będzie układało się tak, jakbyś sobie tego życzył.
  Ślepy zaułek we śnie oznacza, że ktoś wciągnie Cię w sprawę, od której powinieneś trzymać się z daleka.
  Sen, w którym znajdujesz się w zaułku może oznaczać, że ktoś będzie knuł za Twoimi plecami, a Ty zamiast stronić od swych oprawców coraz bardziej zaczniesz się im zwierzać.
  Ciemny zaułek we śnie świadczy o tym, że przegapiłeś ważną szansę w życiu lub, że Twoja reputacja jest zagrożona z powodu ludzi pełnych zawiści.
  Jeśli śnisz, że znajdujesz się w zaułku, z którego nie ma powrotu to znak, iż skrywanie się w cudzym cieniu nie sprawi, że nagle zaczniesz rozdawać karty, jeśli pragniesz odegrać w życiu pierwszoplanową role musisz zacząć działać sprawniej.
  Gdy we śnie ktoś Cię w nim zaatakuje oznacza to, że po raz kolejny uwierzysz w puste obietnice człowieka, który nie życzy Ci najlepiej.