Woda

Woda we śnie symbolizuje doświadczenia, których nie da się przewidzieć. Sennik zdradza, że woda może także odzwierciedlać zły stan emocjonalny śniącego. Kojarzy się bowiem ze strachem, złymi intencjami, negatywnie nacechowanymi sytuacjami, które wprowadzają w życie niepewność. Wróży przeszkody bądź jest zapowiedzią niezapowiedzianych zmian. Woda jest prekursorem życia, a zatem wiąże się z płodnością, kreatywnością, dobrostanem emocjonalnym, zgodnie z sennikiem kojarzona jest także z odnową i czystą naturą człowieka. Sen o wodzie zwiastuje nadchodzące zmiany, jest pozytywnym symbolem obrazującym lustrzane odbicie ludzkiego życia. W zależności od okoliczności wodę jako symbol senny należy interpretować w zależności od kontekstu w nieco odmienny sposób.

Szczegółowe znaczenie snu o wodzie:

Widok wody odzwierciedla wewnętrzne pragnienia śniącego, które skłaniają Go do podejmowania odważnych decyzji. Sen stanowi także ostrzeżenie, aby powstrzymać się w życiu od podejmowania śmiałych decyzji jedynie pod wpływem emocji.

Chodzenie po wodzie we śnie jest zapowiedzią, że zaczniesz mieć wreszcie pełną kontrolę nad swoimi wewnętrznymi emocjami i życiem.

Jeśli śnisz, że słyszysz szum wody jest to znak, że spotka Cię w życiu wielka radość.

Przyglądanie się lekko falującej tafli wody oznacza, że wkroczysz w nowy etap swojego życia bez dotychczasowych trosk i utrapień.

Gdy w swoim śnie wpadasz do wody oznacza to, że czeka cię okres walki o swoją przyszłość, jednak w razie niebezpieczeństwa otrzymasz niezbędną pomoc.

Jeśli jesteś pod wodą i nie możesz wypłynąć na jej powierzchnię, wówczas sen stanowi przestrogę przed wplątaniem się w sytuację bez wyjścia.

Sen o ucieczce przed wodą wskazuje, że zaczniesz stopniowo oddalać się od innych skrywając głęboko swoje emocje.

Przeglądanie się w wodzie według sennika stanowi przesłanie, że w pewnych kwestiach nigdy nie uda Ci się oszukać samego siebie.

Kiedy przeglądasz się w wodzie i widzisz cudze odbicie zamiast własnego sen stanowi ostrzeżenie, aby nie ulegać iluzjom i namowom innych ludzi, bo mogą się one okazać bezużyteczne.

Czerpanie wody ze źródła w marzeniach sennych oznacza, że otrzymasz dobre nowiny bądź zaczniesz korzystać z cudzych doświadczeń.

Noszenie wody w snach to przestroga przed nierozważnym działaniem oraz ryzykownymi decyzjami.

Sen, w którym rozlewasz wodę stanowi ostrzeżenie, aby nauczyć się zachowywać w życiu stosowny umiar.

Jeśli we śnie jesteś pod wodą jest to wyraźnym sygnałem, że będziesz czuł się przytłoczony jakąś poważną sytuacją w Twoim życiu.

Kąpiel w wodzie świadczy w marzeniach sennych o potrzebie odnowy i regeneracji zarówno ciała, duszy jak i umysłu.

Woda butelkowana wieszczy w marzeniach sennych, iż odzyskasz utraconą przed laty energię, która nieprzerwanie napędzała Cię do działania.

Czysta woda zwiastuje same pozytywne wydarzenia, symbolizuje także stan emocjonalnej równowagę, spokój i harmonię. Sen o przejrzystej wodzie wróży również pomyślny okres w życiu śniącego.

Mętna woda odzwierciedla w snach niskie poczucie własnej wartości lub materialistyczne podejście do życia.

Brudna woda wieszczy według sennika kłopoty, stanowi także wskazówkę, by nie oszukiwać się, bo szansa na poprawę bytu już została Ci odebrana.

Brudna woda zamknięta w słoiku to znak, że spotkają Cię w życiu duże przykrości, które na szczęście będą miały pozytywny finał.

Kąpiel się w brudnej wodzie wróży w snach negatywną sytuację, w trakcie której należy przez cały czas zachować stosowną ostrożność i zimną krew.

Gdy wjeżdżasz samochodem w brudną wodę a następnie widzisz czystą oznacza to, że bieg nieszczęśliwych wydarzeń odwróci się i nie spotka Cię żadna krzywda.

Spokojna woda jest w snach oznaką spokoju. Jest to znak, że spojrzysz na dany problem z zupełnie innej perspektywy.

Wzburzona woda to zły znak, który wieszczy, że problemy dnia codziennego zszargają Ci nerwy.

Tryskająca woda w snach oznacza, że zaznasz w życiu niespodziewanej radości.

Zielona woda zwiastuje, że ukochana osoba odrzuci Cię w najmniej spodziewanym momencie Twojego życia.

Święcona woda oznacza w snach, że Twoje dążenie do ideału będzie przypominało walkę z wiatrakami.

Woda sodowa to znak, że ogarnie Cię szaleństwo, którego nikt poza Tobą nie będzie rozumiał. W innym znaczeniu sen o wodzie sodowej oznacza, że pewna osoba wreszcie doceni Twoje wysiłki i starania.

Unoszenie się na wodzie zwiastuje we śnie, że Twoja życiowa pozycja z czasem bardzo się wzmocni. Najprawdopodobniej znajdujesz się w martwym punkcie swojego życia, przez co będziesz musiał jak najszybciej się podnieść. Tą dziedziną może okazać na przykład się praca, edukacja bądź związek partnerski.

Wir wodny według sennika zapowiada, że w przyszłości staniesz przed wyjątkowo trudną decyzją, które skłonią Cię do podjęcia licznych wyzwań oraz głębokiej analizy swojego życia.

Picie wody w snach:

Jeśli pijesz we śnie czystą wodę wówczas oznacza to, że znajdziesz ukojenie oraz odzyskasz równowagę w związku partnerskim. Jeśli natomiast w swoim śnie pijesz brudną wodę jest to znak, że będziesz nieszczęśliwy z powodu więzi emocjonalnej, która zacznie zatruwać Twoje życie.

Brudna woda w snach jest zapowiedzią duchowego kryzysu, niepokojów i przykrych zdarzeń.

Sen o piciu brudnej wody podkreśla także powstający konfliktu pomiędzy poglądami osób z Twojego otoczenia. Tego typu sny mogą także zwiastować brak zadowolenia z pracy z uwagi na sprzeczne przekonania ideologiczne bądź moralne z osobami z Twojego zawodowego otoczenia.

Utonięcie w wodzie:

Sen o utonięciu w wodzie jest wyraźnym sygnałem wskazującym na nadejście przytłaczającego okresu w Twoim życiu. Można go interpretować w znaczeniu zarówno dosłownym jak i przenośnym, kiedy to stanowi sugestię utraty kontroli nad pewnymi dziedzinami życia, zwykle takimi jak: tonięcie w długach, depresja, konflikty bądź problemy natury prawnej. Utonięcie w wodzie we śnie jest także zapowiedzią zbliżającego się okresu poważnych zmartwień i kłopotów.

Jakie jest znaczenie snu o wrzącej bądź lodowatej wodzie:

Wrząca bądź lodowata woda w snach wieszczy, że doznasz życiowego wstrząsu w pewnej dziedzinie swojego życia. Wskazuje to także na potrzebę skupienia swojej uwagi na rzeczach istotnych dla codziennej egzystencji takich jak dom czy praca. Jeśli we śnie zdarzyło Ci się oparzyć się wrzątkiem jest to znak, że poniesiesz straty przez własne niedopatrzenia. Gorąca bądź gotująca się woda wróży natomiast emocjonalne zamieszanie bądź korzystanie ze złych wzorców myślowych, możliwe również, że masz wobec kogoś złe intencje. Sen o zimnej bądź lodowatej wodzie sugeruje, że należy trzeźwym okiem ocenić pewną ważną sytuację. Podejmowanie bowiem istotnych decyzji w życiu pod wpływem chwili nigdy nie jest dobrym wyjściem.

Co oznacza sen o głębokiej wodzie:

Głęboka woda pojawiająca się we śnie symbolizuje ciemność i zmartwienie. Jeśli woda jest mętna, wówczas jest to oznaką podjęcia próby ukrycia się przed życiowymi wstrząsami oraz zapowiedź wystąpienia licznych trudności. Sen o głębokiej wodzie stanowi również przesłanie, iż obecny czas nie jest odpowiedni na zawieranie nowych przyjaźni. Przejrzysta i głęboka woda w dokładnie odwrotnej perspektywie ukazuje wewnętrzny spokój umysłu, który jest w stanie w pełni rozświetlić duszę śniącego.

Zobacz także:

  • Chałwa
  • Granat
  • Piżama