Wąż

Wąż widziany w w snach jest symbolem życia i śmierci. Reprezentuje cykliczność i powtarzalność etapów ludzkiej egzystencji. W wielu pismach okultystycznych wąż jest symbolem energii, płodności oraz mądrości życiowych. Wąż jak wiadomo zrzuca skórę, dlatego często kojarzony jest z procesem odradzania się. W negatywnym znaczeniu sen o wężu symbolizuje zbliżające się niebezpieczeństwo, nieszczęście lub gorszy okres w życiu. Może również zwiastować trudności w relacjach z bliskimi, przyjaciółmi bądź życiowym partnerem. Wąż we śnie symbolizuje ukryte lęki i obawy. Bywa także snem ostrzegawczym, może kojarzyć się z pokusą i niebezpieczeństwem. Jako pozytywny symbol reprezentuje przemianę, wiedzę i mądrość. Jest także zapowiedzią pozytywnych zmian.

Znaczenie snu wąż

Wąż we śnie kojarzony jest z kobiecą mocą, może być symbolem życia i śmierci. Powiązany jest z ukrytymi emocjami oraz reprezentuje uzdrowienie. Węże stanowią bardzo skomplikowane symbole senne, ponieważ mogą mieć zarówno pozytywne jak i negatywne znaczenie. U wielu osób postać węża może wzbudzać strach i przerażenie. Węże potrafią być bowiem nieprzewidywalne w działaniu, mogą w każdej chwili zaatakować, nawet bez uprzedzenia.

Wąż atakuje

Atakujący wąż w senniku oznacza, że Twoi przeciwnicy będą Cię obserwować i okrążać, aby tylko znaleźć Twoje słabe strony, dzięki którym będą mogli Cię zgładzić. Masz wielu wrogów, którzy są zawsze aktywni. Zazdroszczą Ci wszystkiego i pragną Twojej zguby. Powinieneś jak najszybciej zdystansować się od takich ludzi, gdyż przebywanie wśród nich może tylko wpłynąć na zwiększenie ich agresji w stosunku do Ciebie. Tego typu sen jest także symbolem życiowej przebudowy, dzięki której urośniesz w siłę.

Bać się węża

Strach przed wężem jest znanym symbolem śmierci i zimna. Kiedy boisz się węża we śnie jest to znak, że podejmiesz próbę przezwyciężenia poważnego problemu bądź dojścia do porozumienia z kłótliwą osobą. Nadszedł czas, aby zamknąć drzwi do przeszłości i wreszcie ruszyć dalej. Po pewnym czasie opanujesz własną strategię pokonywania przeszkód, które pojawią się na Twojej drodze. Tego typu sen może również oznaczać, że będziesz mieć obawy przed zaangażowaniem się lub okazaniem komuś własnych uczuć.

Żółty wąż

Żółty wąż jest symbolem zdrady oraz zwiastunem pojawienia się w Twoim najbliższym otoczeniu fałszywych osób. Pewna osoba wykorzysta znajomości z Tobą do swoich niecnych celów. Jeśli nie rozprawisz się z nią w porę, w Twoim życiu pojawią się liczne problemy.

Wąż w domu

Sen o wężu w domu jest przejawem strachu przed wtargnięciem do Twojego życia intruza. Być może ktoś powoli staje się dla Ciebie ciężarem bądź pewne relacje zaczynają być trudne. Najprawdopodobniej potrzebujesz czasu na wypoczynek a także jasnego umysłu na podjęcie ważnych decyzji w życiu.

Sen o wężu dużym

Sen o dużym wężu należy traktować jako ostrzeżenie, abyś uważał, ponieważ ktoś z Twojego otoczenia nie życzy Ci dobrze. Zanim dojdziesz do tego, komu nie możesz ufać, będziesz musiał najpierw wysłuchać wiele różnych opinii. Wkrótce okaże się, że ludzie, którzy przymilali się do Ciebie, zaczną głośno kpić z Ciebie. Natomiast Ci, którzy byli z Tobą szczerzy, okażą się przyjaciółmi.

Mały wąż

Sen o małym wężu należy interpretować jako zapowiedź niespodziewanych wydatków. Najprawdopodobniej niektórzy ludzie wykorzystają Twoją hojność, myśląc jedynie o swoich własnych zyskach.

Uciekać przed wężem

Kiedy śnisz, że uciekasz przed wężem jest to dobry znak. Wiesz bowiem, co jest dla Ciebie dobre i czego pragniesz od życia. Wyczuwasz problemy jak jeszcze ich nie ma i na kilometr rozpoznajesz osoby, które nie są Twoimi przyjaciółmi.

Czarny wąż

Sen o czarnym wężu to zły znak, który na ogół zwiastuje śmierć w dalszej rodzinie. Może również wskazywać na strach przed bezpośrednią konfrontacją z nieprzyjaciółmi.

Czerwony wąż

Kiedy śnisz, że widzisz czerwonego węża jest to znak, że odegrasz ważną rolę w społeczeństwie. Być może zaangażujesz się w politykę bądź w inne aktywności, które sprawią, że zaczniesz w życiu się spełniać. W innym znaczeniu tego typu sen oznacza, że powinieneś uważać na czyhające na Twojej drodze niebezpieczeństwo.

Zielony wąż

Sen o zielonym wężu może wieszczyć problemy zdrowotne, być może żyjesz w zanieczyszczonym środowisku bądź nie wykonujesz regularnie niezbędnych badań lekarskich. Najwyższy czas, aby zadbać o siebie i zmienić niezdrowy tryb życia. Zielone węże we śnie symbolizują nadzieję na lepszą przyszłość. Już wkrótce uda Ci się rozwiązać wewnętrzne sprzeczności i problemy. Pamiętaj, aby szukać pokoju w samym sobie a nie winy w innych. Zieleń jest bowiem z duchowego punktu widzenia związana z uziemieniem oraz dążeniem do samorealizacji. Bardzo często świadczy również o niskiej odporności psychicznej śniącego.

Wąż połyka Cię

Kiedy śnisz, że wąż Cię połyka, oznacza to, że za wcześnie zrezygnujesz z obiecującego projektu. Przegapisz swoją życiową szansę, przez co pewne kwestie pozostaną poza Twoim zasięgiem. Nie martw się za bardzo, bo jeszcze będziesz imieć niejedną okazję, aby urzeczywistnić swoje plany, które mogą przynieść Ci spektakularne rezultaty. W innym znaczeniu sen o połkcięciu przez węża wieszczy, że naradzisz się osobie z Twojego otoczenia, przez co będziesz musiał na pewien czas usunąć się i poszukać swojej własnej przestrzeni.

Wąż, który Cię dusi

Kiedy śnisz, że dusi Cię wąż, jest to znak, że w Twoim życiu zajdzie wiele niespodziewanych zmian, które sprawią, że staniesz się bardzo niespokojny. Kiedy we śnie wąż owija się wokół Ciebie oznacza to, że prawdopodobnie w przyszłości posiądziesz władzę, która bardzo szybko zostanie Ci odebrana.

Jadowity wąż

Sen o jadowitym wężu najczęściej jest wynikiem strachu. Tego typu sen oznacza, że będą towarzyszyć Ci sprzeczne uczucia, które staną się bezpośrednim zagrożeniem dla Twojego wewnętrznego spokoju. Ważne jest, aby jak najszybciej zapomnieć o swojej przeszłości i zacząć dążyć do rozpoczęcia nowego etapu w życiu. Sen o jadowitych wężach może rónież oznaczać, że obecnie znajdujesz się w toksycznym związku.

Ukąszenie przez węża

Sen o ukąszeniu przez węża wieszczy, że ktoś z byle powodu zbruka Twoje dobre imię i oczerni Cię przed najbliższym otoczeniem. W innym znaczeniu tego typu sen stanowi przypomnienie o trudnościach i przeszkodach pokonywanych w przeszłości. Zwiastuje także, że możesz mieć wątpliwości, na czym skoncentrować się w życiu, aby jak najszybciej ruszyć naprzód. Reprezentuje niepokoje, których przyjdzie Ci doświadczyć w życiu.

Wąż w zoo lub w klatce

Kiedy śnisz, że widzisz węża w zoo, oznacza to, że wkroczysz w spokojniejszą fazę swojego życia. Burzliwy okres w Twoim życiu zakończy się na dobre. Po wielu trudach i ciężkiej pracy, będziesz mógł wreszcie odpocząć.

Wąż w klatce lub w terrarium

Sen, w którym widzisz węża w klatce lub w terrarium, oznacza to, że ktoś bez pozwolenia zdradzi Twój sekret. Ta sytuacja bardzo Cię zaboli, zwłaszcza, że zrobi to Twój najbliższy przyjaciel.

Wąż w lesie

Sen o wężu, którego spotykasz w lesie oznacza, że będziesz mieć trudności w rozróżnieniu swoich przyjaciół od wrogów. Być może zza bardzo ufasz ludziom, którymi się otaczasz. Jednak zwróć uwagę na wątpliwości, które zaprzątają Twoją głowę, być może one wskażą Ci jak rozwiązać problemy, które nie dają Ci spokoju. Tego typu sen oznacza również, że spotkasz na swojej drodze nielojalnego człowieka.

Wąż w łóżku

Kiedy śnisz, że widzisz węża w Twoim łóżku, oznacza to, że musisz uważać na to, kogo wpuszczasz do swojego życia. Nieproszeni goście mogą bowiem zburzyć panującą w Twoim życiu spokój i równowagę. Pamiętaj, aby zachować do pewnych ludzi dystans, dopóki nie poznasz ich lepiej.

Trzymanie węża

Jeśli trzymasz węża we śnie, jest to znak, że jeden z Twoich przyjaciół zdradzi Cię. Jeśli w porę się od niego nie uwolnisz, Twoja przyszłość może być zagrożona.

Wąż na szyi

Kiedy we śnie masz węża na szyi, wówczas oznacza to, że zapragniesz komuś zaimponować. Uważaj, bo wszystko może jeszcze obrócić się przeciwko Tobie. Nie każdy bowiem zasługuje na Twoje zaufanie i będzie Ci bezwarunkowo wierny. Sen o wężu na ciele należy interpretować jako symbol uwięzienia, który może być powiązany na przykład z romansem.

Gniazdo węży

Kiedy śnisz, że widzisz gniazdo węży, wówczas jest to znak, że masz wszędzie niewidocznych wrogów. Być może nawet będziesz myślał, że świat obrócił się przeciwko Tobie i przez to wciąż masz pecha. Zanim jednak wpadać w paranoję, lepiej postaraj się wziąć odpowiedzialność za swoje czyny i niepowodzenia. Nie zrzucaj wciąż winy na zły los, bo niczego w życiu nie zmienisz.

Zabicie węża

Sen, w którym zabijasz węża wróży pokonanie wrogów. Możesz już zachować względny spokój, gdyż wyjdziesz zwycięsko z każdej bitwy, którą stroczysz. Zdasz sobie sprawę, że zasługujesz na więcej, niż jesteś w stanie otrzymać od innych.

Martwy wąż

Kiedy śnisz o martwym wężu, oznacza to, że wkrótce weźmiesz udział w jakiejś naradzie bądź przyjęciu. Będziesz świętował przezwyciężenie życiowego kryzysu i wreszcie przestaniesz zamartwiać się problemami, które od dawna Cię dręczą.

Wiele węży

Sen o wielu wężach według sennika wróży pojawienie się drobnych przeszkód na Twojej drodze do celu. Pamiętaj, aby nie opowiadać zbyt wiele ludziom, do których nie masz pełnego zaufania. Mogą oni bowiem przekręcić Twoje słowa i wpędzić Cię w niepotrzebne kłopoty.

Mówiący wąż

Wąż, który mówi według sennika jest wyrazem bezpośredniej próby radzenia sobie z własnymi lękami bądź z niebezpiecznymi sytuacjami w życiu. Tego typu sen oznacza, że będziesz musiał przezwyciężyć negatywne siły, które mogą zagrozić Twojemu wewnętrznemu spokojowi.

Szczegółowa interpretacja snu o wężu:

Wąż na podłodze lub na dywanie wskazuje, że Twoje problemy szybko przeminą kiedy wypełnisz pustkę odkrywając swoją największą pasję.

Wąż w trawie według znanej symboliki sennej oznacza, że dotrą do Ciebie wieści, które pogorszą Twój nastrój oraz wywołają w Tobie takie uczucia jak żal i wewnętrzna frustracja.

Sen o zabawie z wężem oznacza, że nieprzyjemne doświadczenia nauczą Cię, jak rozpoznać we własnym otoczeniu nieszczerego człowieka, który nie jest godzien Twojego zaufania. Dzieci bawiące się wężem oznacza, że posiądziesz dar odczytywania ludzkich intencji i emocji.

Jeśli we śnie widzisz węża atakującego inną osobę, oznacza to, że przyjaciel zrani Twoje uczucia.

Wąż zmieniający się w różnego typu zwierzęta wróży, że pokonasz liczne życiowe problemy, które pojawią się na Twojej drodze do celu.

Sen o małych wężach zwiastuje wiele szczęścia i radości w najbliższej przyszłości jeśli tylko lepiej opanujesz kwestie własnych finansów.

Zaklinacz węży wróży, że w przyszłości zostaniesz oszukany przez kogoś, komu ufasz. Możesz mieć również nieprzyjemności z powodu plotek.

Pełzający wąż według sennika zapowiada niespokojne życie pełne wichrów i burz. Jeśli jesteś otoczony przez węże oznacza to, że w Twoim życiu pojawi się duża szansa na zmianę.

Sen o karmieniu węża stanowi ostrzeżenie, aby nadmiernie nie ulegać wszelkim pokusom i emocjom.

Skóra węża to według znanej symboliki sennej znak, że panicznie boisz się chorób.

Jeśli śnisz, ze obserwujesz jak wąż zrzuca skórę, powinieneś potraktować to jako wezwanie do uporania się z problemem emocjonalnym.

Wąż bez głowy lub oczu to w marzeniach sennych znak, że nie uda Ci się w porę dostrzec grożącego Ci niebezpieczeństwa.

Sen o dwugłowym wężu wskazuje, że w ważnej kwestii będziesz mieć więcej niż jedną opcję do wyboru, alternatywnie wieszczy, że wdasz się w konflikt z osobą, na której kiedyś Ci zależało.

Unoszący się do pozycji stojącej wąż stanowi ostrzeżenie, że ktoś zawiąże spisek przeciwko Tobie.

Spalenie węża to znak, że ogarnie Cię głęboka determinacja do osiągnięcia szybkiego sukcesu.

Oswojony wąż to znak, że łatwo przystosujesz się do nowej sytuacji w Twoim życiu.

Jasno brązowy lub miedziany wąż według sennika wieszczy, że zaczniesz obawiać się, że nie będziesz w stanie zrealizować swoich marzeń oraz pragnień. Być może nawet po drodze skrzywdzisz lub oszukasz innych ludzi, ponieważ nie będziesz mógł osiągnąć tego, co od dawna pragniesz.

Ciemno brązowy wąż oznacza, że poniesiesz stratę, która zacznie wpływać negatywnie na różne obszary Twojego życia.

Sen o niebieskim węży wieszczy, że zaczniesz zaniedbywać swoje potrzeby religijne bądź duchowe.

Czerwony wąż może w snach odzwierciedlać Twój narastający zapał do pracy bądź popęd seksualny.

Fioletowy wąż w marzeniach sennych to znak, że prawdopodobnie dzięki wsparciu bliskich, doznasz duchowego oświecenia.

Co oznaczają sny o różnych gatunkach węży?

Różne gatunki węży, które pojawiają się we śnie mają dla śniącego ważne znaczenie. Żmija według najstarszych interpretacji snów zwiastuje problemy finansowe. Boa dusiciel wieszczy natomiast, że niedługo w Twoim życiu nadejdzie bardzo burzliwy okres. Jeśli we śnie zabijesz takiego węża, wówczas oznacza to, że masz silny charakter, dzięki czemu przezwyciężysz wszystkie stojące na Twojej drodze przeszkody.

Jaka jest interpretacja snu o wężu według Freuda?

Sen o wężu według Freuda powiązany jest z niektórymi aspektami emocjonalnej namiętności. Wąż wskazuje również na pewien rodzaj pokusy, jest symbolem niekontrolowanej namiętności oraz mocy duchowej.

Wąż jako symbol pokusy seksualnej według Freuda

Według Freuda wąż oznacza pokusę, wyparte myśli oraz energię seksualną. Jeśli we śnie ujrzeliśmy węża leżącego na łóżku, wówczas oznacza to, że Twoje życie seksualne jest w jakimś sensie zagrożone bądź w pełni nad nim nie panujesz Sen o zjadaniu węża oznacza stałe poszukiwanie intymności oraz seksualnego spełnienia w życiu. Warto zatem na chwilę się zatrzymać i ocenić, czy Twoje obecne życie intymne jest pozbawione namiętności bądź zmysłowości.

Wąż w innych kulturach i sennikach

W kulturze greckiej jak i rzymskiej wąż jest symbolem uzdrowienia. W Biblii wąż jest interpretowany jako źródło pokusy i symbol zakazanej wiedzy. Według współczesnej interpretacji sen o wężu to negatywny znak, który kojarzony jest z oszustwem. Wąż w mitologii greckiej jest symbolem nieśmiertelności, reprezentuje cykl narodzin, śmierci i odrodzenia. W kulturze chińskiej zaś jest związany z inteligencją, tajemnicą i manipulacją. Tego typu sen ujawnia także naturalną gotowość do radzenia sobie z nieoczekiwanymi wyzwaniami w życiu. W mitologii greckiej węże są szanowanymi stworzeniami, które kojarzone są z uzdrawianiem i starożytnym mitem o Eskulapie.

Sennik mistyczny wąż

Sen o wężu jest symbolem zmiany, transformacji oraz nowego życia. Jest także powiązany z wewnętrznymi emocjami, zwykle bardzo burzliwymi. Może stanowić ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem, zwiastuje również trudne czasy i doświadczenia.

Wąż jako symbol reprezentujący bezduszną osobę

Wąż we śnie może być metaforą nieczułej, złej i bezwzględnej osoby, z którą przyjdzie Ci mieć do czynienia na co dzień. Taki sen jest nawoływaniem do tego, by nie ufać wszystkim bezgranicznie i zbytnio się z nikim nie spoufalać.

Wąż we śnie może oznaczać nadchodzące zmiany

Jeśli tuż po przebudzeniu towarzyszy Ci pozytywne uczucie, wówczas sen o wężu może oznaczać miłe zmiany, poczucie odnowy i wzrostu, napływ mądrości i wiedzy. Dla przykładu sen o czerwonym wężu podkreśla dobre cechy oraz ognistą pasję. Walka z wężem wróży przeciwstawianie się nadchodzącym zmianom. Ukazuje, że lubisz rzeczy takimi jakie są, nawet jeśli nie są one powodem osobistego spełnienia i dumy. Niekiedy wąż w snach może odnosić się także do twórczego umysłu, kreatywności i potencjału.