Sennik Wąż

  Wąż we śnie symbolizuje ukryte lęki i obawy; bywa także snem ostrzegawczym; może oznaczać pokusę, niebezpieczeństwo oraz seksualność. Jako pozytywny symbol wąż reprezentuje zmianę, wiedzę i mądrość; jest także oznaką pozytywnych zmian.
  pełzający - nie ulegaj emocjom
  jeżeli wąż Cię przeraża - masz obawy przed zaangażowaniem się lub okazaniem intymności
  skóra węża - boisz się chorób
  wąż bez głowy lub oczu - nie dostrzegasz jakiegoś grożącego ci niebezpieczeństwa
  być ugryzionym przez węża - ulegasz negatywnym wzorcom
  odczuwać strach przed ukąszeniem węża - obawiasz się utraty kontroli lub władzy
  martwy wąż - wreszcie przezwyciężysz życiowe przeciwności
  czarny wąż - strach przed konfrontacją z problemami
  jasno brązowy lub miedziany wąż - obawiasz się, że nie jesteś w stanie zrealizować swoich marzeń oraz pragnień; być może krzywdzisz lub oszukujesz innych ludzi, ponieważ nie możesz osiągnąć tego, co chcesz
  ciemno brązowy wąż - strata, która negatywnie wpłynie na różne obszary życia
  biały wąż - czyjeś dobre intencje, mogą doprowadzić do nieszczęścia
  zobaczyć kilka węży – ktoś ważny będzie chciał podjąć z tobą współpracę bądź nawiązać bliższą relację
  spalić węża – ogarnie cię głęboka determinacja do osiągnięcia sukcesu.

Jednym z najczęściej pojawiających się w snach zwierząt jest wąż.

  Węże stanowią bardzo skomplikowane symbole senne ponieważ mogą mieć zarówno pozytywne jak i negatywne znaczenie. U wielu osób postać węża może wzbudzać strach i przerażenie. Węże potrafią być bowiem nieprzewidywalne w działaniu, mogą w każdej chwili zaatakować , nawet bez uprzedzenia.

Wąż jako symbol reprezentujący bezduszną osobę

  Wąż we śnie może być metaforą nieczułej, złej i bezwzględnej osoby, z którą mamy do czynienia na co dzień. Taki sen jest nawoływaniem do tego, by nie ufać wszystkim bezgranicznie i zbytnio się z nikim nie spoufalać.

Pokusa seksualna

  Według Freuda wąż oznacza pokusę, wyparte myśli oraz energię seksualną. Jeśli we śnie ujrzeliśmy węża leżącego na łóżku, wówczas oznacza to, że nasze życie seksualne jest w jakimś sensie zagrożone bądź w pełni nad nim nie panujemy. Sen o zjadaniu węża oznacza stałe poszukiwanie intymności oraz seksualnego spełnienia; być może obecne życie intymne jest pozbawione namiętności oraz zmysłowości.

Wąż we śnie może oznaczać nadchodzące zmiany

  Jeśli tuż po przebudzeniu towarzyszy nam pozytywne uczucie, wówczas sen może oznaczać miłe zmiany; poczucie odnowy i wzrostu; napływ mądrości i wiedzy. Dla przykładu sen o czerwonym wężu podkreśla nasze dobre cechy oraz ognistą pasję. Walka z wężem oznacza przeciwstawianie się nadchodzącym zmianom; mówi o tym, że lubimy rzeczy takimi jakie są , nawet jeśli nie są powodem osobistego spełnienia i dumy. Niekiedy wąż w snach może odnosić się także do twórczego umysłu, kreatywności i potencjału.

Zobacz także:

 • Czek
 • Nabiał
 • Zombie