Sennik Tygrys

Tygrys pojawiający się we śnie symbolizuje niekwestionowaną władzę oraz zdolność wywierania wpływu na innych ludzi. Jeśli w porę nie poskromisz żywiołowego zachowania osoby z Twojego otoczenia możesz spodziewać się samych problemów. Sennik podaje, że tygrys oznacza również, że Twoim życiem zaczną rządzić niepohamowane popędy.

Pamiętaj, że nie każdy śni w ten sam sposób. Spróbuj sobie przypomnieć co miało miejsce w Twoim śnie, a następnie korzystając z poniższej listy snów, zastanów się jakie konkretne znaczenie ma dla Ciebie sen o tygrysie.

Szczegółowa symbolika snu o Tygrysie

Sennik: widzieć tygrysa

Jeżeli we śnie widzisz tygrysa, to jest to znak, że pewna osoba wzbudzi w Tobie potężny strach, z którym trudno będzie Ci się zmierzyć. W takim kontekście Tygrys może odzwierciedlać Twojego szefa, karierę lub studia. Prawdopodobnie napotkasz na trudności, które okażą się dla Ciebie olbrzymim wyzwaniem. Sen o tygrysie stanowi również przypomnienie, aby zawsze być wytrwałym oraz cierpliwym, gdyż tylko ciężką pracą można osiągnąć upragnione cele.

Sen o białym tygrysie

Pojawienie się białego tygrysa we śnie to bardzo pozytywny znak. Możliwe, że znajdujesz się aktualnie w potrzebie i dzięki wsparciu dobrego przyjaciela lub partnera uda Ci się uzyskać niezbędną pomoc.

Sen o czarnym tygrysie

Czerń symbolizuje ciemność, smutek a czasem zapowiada chorobę, dlatego też pojawienie się czarnego tygrysa jest złym omenem. Najczęściej oznacza niepotrzebne kłamstwa i liczne nieporozumienia, które mogą mieć destrukcyjny wpływ na Twoje życie.

Sen o czerwonym tygrysie

Pojawienie się czerwonego tygrysa we śnie ma podobne znaczenie co sen o martwym tygrysie. Prawdopodobnie jest to ostrzeżenie przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Dlatego w najbliższym okresie najlepiej będzie jak zachowasz niezbędną ostrożność.

Sennik: tygrys w klatce

Widok tygrysa w klatce oznacza w marzeniach sennych, że staniesz przed podjęciem ważnej decyzji zawodowej, która będzie miała bardzo duży wpływ na Twoje przyszłe życie. Dlatego warto wszystko dokładnie przemyśleć, aby nie popełnić niepotrzebnej pomyłki.

Tygrys przebywający w klatce to ponadto pozytywny omen, który zapowiada pokonanie wrogów i osiągnięcie dzięki temu upragnionego sukcesu.

Sen o spotkaniu tygrysa na swej drodze

Jeśli śnisz, że spotykasz tygrysa na swojej drodze stanowi to ostrzeżenie przed zbliżającymi się zmianami lub nadchodzącym niebezpieczeństwem. Możliwe, że odezwą się niezakończone problemy z przeszłości. Ujawnią się Twoje lęki, gdyż stare plotki powrócą. Być może w przeszłości popełniłeś błąd, który nie został całkowicie naprawiony i teraz będziesz musiał się z nim zmierzyć. W ten sposób sen jest przesłaniem, abyś przygotował się na to, co nie nieuniknione i miał świadomość konfrontacji.

Sennik: oswojony tygrys

Pojawienie się oswojonego tygrysa we śnie odzwierciedla te przekonanie lub sytuację, dzięki którym pozbędziesz się lęku bądź poważnych problemów w życiu.

Sen o ataku tygrysa

Jeżeli we śnie zostałeś zaatakowany przez tygrysa to sen najczęściej odzwierciedla Twój strach przed konfrontacją z własnymi emocjami. Możliwe, że w przeszłości zostałeś w jakiś sposób skrzywdzony i teraz czujesz, że te uczucia powróciły i teraz Cię prześladują.

Alternatywnie jeżeli udało Ci się pokonać tygrysa, to jest to znak, że Twój potencjał jest znacznie większy niż Ci się wydaje, dzięki czemu uda Ci się pokonać wszelkie trudności a może nawet znajdujesz się na właściwej drodze do osiągnięcia tego, o czym pragniesz.

Sen o tygrysie atakującym dziecko

Pojawienie się we śnie tygrysa atakującego dziecko stanowi ostrzeżenie, aby starać się unikać konfliktów zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. Ten symbol senny wskazuje na rozczarowania i nieporozumienia w życiu na jawie. Możliwe również, że będziesz musiał stawić czoła osobie, która ma ogromny wpływ na Twoje życie.

Sen o uciekającym tygrysie

Gdy w twoim śnie tygrys ucieka to może być to znak, że uda Ci się pokonać wrogów. Możliwe, że będzie to zasługą Twoich ostatnich dokonań, dzięki którym osoby, które początkowo wątpiły w Twoje umiejętności zmienią o Tobie zdanie. Możliwe również, że dzięki tym dokonaniom otrzymasz upragniony awans.

Sennik: przyjazny tygrys

Najczęściej jest to dobry omen, świadczący o kresie Twoich lęków lub problemów. Możliwe również, że zdobędziesz pewną przewagę nad swoimi rywalami bądź uda Ci się osiągnąć większe przywileje nadane przez Twoich zwierzchników.

Podziwianie tygrysa na wolności

Jeżeli we śnie podziwiasz tygrysa na wolności wówczas zwiastuje to, że wybierzesz się w daleką podróż, dzięki której odzyskasz wiarę w swoje dawne życie.

Sennik: martwy tygrys

Jeżeli śnisz o martwym tygrysie to jest to zdecydowanie zły, a nawet złowieszczy znak. Możliwe, że wkrótce będziesz miał do czynienie z niebezpieczną sytuacją, której sygnałów do tej pory nie dostrzegłeś.

Sen o młodych tygrysach

Pojawienie się młodych tygrysów we śnie oznacza, że podświadomie myślisz o własnym potomstwie. Taki sen może występować zwłaszcza u osób, które nie posiadają dzieci, wówczas jest to silny sygnał, iż budzi się w Tobie instynkt rodzicielski i zaczynasz odczuwać potrzebę posiadania potomstwa.

Tygrys w innych kulturach

W wielu kulturach, zwłaszcza azjatyckich tygrys odgrywa olbrzymią rolę zarówno w tradycji jak w wierzeniach religijnych. Od wieków reprezentuje on siłę, bogactwo, hojną naturę i oświecenie.

Tygrys jest narodowym zwierzęciem Korei Południowej, Malezji, Bangladeszu i Indii.

W Korei Południowej tygrys reprezentuje strażnika, który odpędza złe duchy.

W buddyzmie tygrys jest jednym z trzech podstawowych stworzeń, triadą zwierząt odpowiadających za podstawowe ludzkie emocje.

Podobnie w kulturze chińskiej symbolika tygrysa jest bardzo silna. Warto nadmienić, że tygrys jest jednym z dwunastu zwierząt w chińskim zodiaku. W mitologii chińskiej wierzono, że równowaga świata utrzymywana jest przez pięć tygrysów:

  • Czarny tygrys, który sprawuje pieczę nad wodą i zimą.
  • Biały tygrys, który sprawuje pieczę nad metalem i jesienią.
  • Niebieski tygrys, który sprawuje pieczę nad ziemią i wiosną.
  • Czerwony tygrys, który sprawuje pieczę nad ogniem i latem.
  • Żółty tygrys, który symbolizuje słońce oraz rządzi pozostałymi tygrysami.

Uczucia towarzyszące Ci w trakcie snu o tygrysie:

Sen o tygrysie ujawnia Twoje lęki oraz niepokoje. Podczas snu mogą pojawiać się również różnego typu pozytywne emocje takie jak poczucie siły, pewność siebie, odwaga lub większa świadomość.