Sennik Taniec

  Taniec w marzeniach sennych to symbol energicznego życia, pasji, pożądania oraz najgłębszych uczuć ludzkich. Symbolizuje w snach przemijające etapy i rytmy życia. W zależności od kontekstu sennik podaje, że wszystkie sny o tańcu łączą się w jedną przepowiednię o nadejściu szczęśliwych czasów dla śniącego. Taniec we śnie wyraża także pewien rytuał, który jest w życiu stale przez nas odtwarzany. Jest to znak, że odzyskasz utraconą równowagę oraz otrzymasz potrzebne wsparcie, które zaprowadzi harmonię w Twoim życiu. Sen o tańcu symbolizuje lekkomyślność, szczęście, wdzięk, zmysłowość oraz skrywane pragnienia. Wieszczy również wolność od wszelkich ograniczeń i restrykcji.

Znaczenie snu: Taniec

  Jeśli śnisz o tańcu bądź widzisz go, wówczas staniesz przed bardzo trudnym wyborem, który wzniesie Cię na wyżyny lub doprowadzi do upadku.
  Kiedy tańczysz samotnie jest to znak, że w Twoim życiu po niezwykle burzliwym okresie, zapanuje wreszcie upragniony spokój.
  Jeśli tańczysz solo w rytmie niespokojnej muzyki, oznacza to w snach, że staniesz się obiektem drwin oraz krytyki. Ludzie przez długi czas będą z Ciebie szydzić i wytykać Cię palcami.
  Jeśli bliska Ci osoba tańczy z kimś obcym, jest to znak, że z powodów zawodowych zaczniesz odczuwać frustrację a do Twojego życia osobistego wkradnie się melancholia.
  Jeśli widzisz tańczących ludzi w marzeniach sennych, oznacza to, że chwilowa stagnacja sprawi, że zaczniesz odczuwać w życiu gorycz. Jest to także zapowiedź, że ktoś bardzo arogancki zacznie wyrażać się o Tobie w niepochlebny sposób.
  Tańczące zwierzęta w snach stanowią zapowiedź, że pewien człowiek oszołomi Cię swoim działaniem. Dalsze podążanie w życiu naprzód będzie uzależnione od tego, czy uda Ci się uzyskać od kogoś odpowiednie wsparcie emocjonalne.
  Jeśli tańczysz w kółku to znak, że w przyszłości wybierzesz się na wakacje w gorące i egzotyczne miejsce.
  Taniec w nocnym klubie to według sennika oznaka, że po okresie pełnym smutków i tęsknoty, nadejdą dla Ciebie lepsze czasy.
  Jeśli tańczysz z kimś obcym, jest to w snach wróżba, że odnajdziesz ponownie wspólny język z osobą bliską Twojemu sercu.
  Taniec z partnerem wieszczy w snach chwilowe szczęście, zwłaszcza w grach, które pomimo chęci bardzo szybko przeminie.
  Upadek w tańcu stanowi przesłanie, aby stać się bardziej powściągliwym, gdyż zbyt duża zmysłowość w życiu może doprowadzić Cię do upadku.
  Sala taneczna oznacza zgodnie z tłumaczeniem z sennika, że zachowania niezgodne z własnym sumieniem sprawią, że sam zaczniesz szkodzić swojemu dobremu imieniu.
  Instruktor tańca w marzeniach sennych wieszczy, że Twoje życie stanie się z czasem jedną wielką zabawą. Najwyższy czas, aby wyrosnąć z okresu młodości i zacząć poważnie myśleć o swojej przyszłości.
  Jeśli jesteś w szkole tańca to znak, że Twoje serce przepełni błoga radość, która pozwoli Ci pokonać ciężki okres w życiu.
  Kiedy tańczysz na weselu lub w dyskotece oznacza to w snach, że upór i ciągłe dążenie do ideału sprawią, że wywrzesz na kimś bardzo pozytywne wrażenie.
  Taniec baletnicy to znak, że ku zaskoczeniu wszystkich wokół zajmiesz się działalnością twórczą.
  Nauka tańca wieszczy w snach, że zakochasz się bądź zaangażujesz bez reszty w związek uczuciowy.

Taniec w różnych kulturach i sennikach:

  Taniec w snach jest najczęściej przedstawiany jako element interakcji społecznych. Większość form tańca jest interpretowana w senniku w różny sposób. Z jednej strony jest zapowiedzią chwilowego szczęścia, bogactwa i beztroskiego życia, z drugiej zaś stale przemijających etapów ludzkiej egzystencji. Taniec w snach jest zwykle interpretowany jako źródło szczęścia i radości, które ma za zadanie dać śniącemu poczucie wolności i życiowej swobody.