Środek

Środek we śnie stanowi nawiązanie do koncentracji określonego punktu w osobistej przestrzeni śniącego, zwykle jest oznaką braku życiowej równowagi. Sen o środku można interpretować na wiele różnych sposobów, zwykle odnosi się do postaw egocentrycznych, świadczy także o pretensjonalności osoby, która o nim śni. Sennik mówi, że środek jest niczym innym jak metaforą narcystycznego podejścia do życia oraz nieustannego umiejscawiania siebie w centrum uwagi ponad wszystko i wszystkich.

Znaczenie snu o środku:

Jeśli jesteś na środku ulicy we śnie, świadczy to, że martwisz się przemijalnością Twojego życia bądź masz poczucie, że utknąłeś w samym środku swoich domowych zajęć bądź spraw zawodowych.

Gdy śnisz, że znajdujesz się na środku ronda oznacza to, że w Twoim życiu zapanuje wszechobecny chaos, który sprawi, że Twoje życie stanie się niezrównoważone.

Jeśli śnisz, że znajdujesz się w środku, w centrum czegoś, wówczas jest to znak, że staniesz się zbyt zaabsorbowany samym sobą, abyś mógł jeszcze dostrzec potrzeby swoich przyjaciół i bliskich. Uważasz, że wszystko powinno kręcić się wokół Ciebie. Brak zrównoważonych potrzeb może okazać się bowiem jedynie krótkotrwałą i niezdrową rozrywką. Dla niektórych znajdowanie się w samym centrum uwagi świadczy o poczuciu życiowego komfortu i bezpieczeństwa.

Kiedy we śnie zmierzasz do środka, centrum czegoś, wówczas zaczniesz walczyć o własne uznanie. Twój egoizm z czasem zacznie wpływać na sposób w jaki będą postrzegać Cię inni ludzie. Dystans, który wytworzysz wokół siebie może z czasem przyczynić się do izolacji i wykluczenia społecznego.

Jeśli czujesz się uwięziony będąc w środku, w centrum czegoś jest to znak, że potrzebujesz własnej przestrzeni, aby rozwinąć swoje skrzydła i raz na zawsze skończyć z zazdrością o jedno z głównych miejsc.