Smerfy

  Smerfy we śnie są wyrazem optymizmu, umiłowania dla świata oraz szczęśliwego życia pomimo panującego wokół zagrożenia. Są symbolem wspólnoty, magii, bliskości i solidarności. Sen stanowi przesłanie, iż życie w małej społeczności może być bardzo ciekawe i ma swoje plusy, każdy odgrywa w niej bowiem istotną rolę prezentując przy tym swoje indywidualne cechy i umiejętności.
  Jeśli śnisz o Ważniaku bądź Ciamajdzie jest to znak, że ktoś bardzo przebiegły zaskoczy Cię swym atakiem, przez pewien czas będziesz przerażony, jednak później zdasz sobie sprawę z tego, że nie taki diabeł straszny jak go malują.
  Papa Smerf to znak, że przekroczysz tajemniczą barierę, która zawsze dzieliła Cię od realizacji swoich ważnych planów, uwolnisz się spod panowania pewnego dziwaka i rozpoczniesz w swoim życiu naprawdę niezwykłą przygodę.
  Jeśli śnisz o Smerfetce jest to znak, że skupisz się na swym pięknie i wykażesz się w niektórych aspektach niezwykle narcystycznym podejściem do życia.
  Łasuch wieszczy, że wyruszysz na zwiedzanie bardzo interesujących miejsc na świecie, Twoją ciekawość wzbudzą przede wszystkim te zakątki, które staną się dla Ciebie inspiracją do dalszej pracy. Doświadczysz przy tym także wielu doznań kulinarnych.
  Maruda we śnie to znak, że ktoś sprzątnie Ci sprzed nosa okazję, która do tej pory była w zasięgu Twojej ręki przez długi czas.
  Sen o Poecie jest oznaką, że nieoczekiwanie otrzymasz od kogoś pomoc.
  Harmoniusz w marzeniach sennych to znak, że choć będziesz szukał spokojnego miejsca do pracy twórczej, jednak nigdzie nie uda Ci się znaleźć natchnienia.
  Kiedy śnisz o Osiłku oznacza to, że gubisz drogę, którą kroczyłeś przez całe swoje życie, jednak pomimo tego nieoczekiwanie uda Ci się osiągnąć swój cel.
  Sen o Klakierze zapowiada, że ktoś będzie stale Tobą sterował, lecz na szczęście uda Ci się w porę uciec od odpowiedzialności za złe czyny pewnego człowieka. Zepsujesz jego chytry plan wciągnięcia Cię w niepotrzebną lawinę wielu nieciekawych zdarzeń.
  Gargamel we śnie wieszczy, że ktoś zastawi na Ciebie pułapkę, lecz na szczęście szybko zorientujesz się co się święci i nie dasz się zwabić.
  Pasibrzuch jest oznaką, że będziesz zdezorientowany gdyż nie będziesz mógł rozstać się z przyjacielem, który w ważnym dla Ciebie momencie odwróci się od Ciebie.