Skurcz

  Skurcze w marzeniach sennych są zwykle wyraźnym sygnałem do niepokoju gdyż najczęściej zwiastują chorobę bądź trudne przejścia w życiu. Zgodnie z wiedzą pochodzącą z sennika symbol jakim są skurcze stanowi przypomnienie o smutnym okresie z przeszłości, który trudno jest wymazać z pamięci, może być także zapowiedzią dolegliwości zdrowotnych w realnym życiu śniącego.

Szczegółowa interpretacja snu o skurczach:

  Jeśli masz skurcze w swoim śnie, wówczas jest to znak, że dotrą do Ciebie zaskakujące wieści bądź pojawią się dotąd niespotykane problemy ze zdrowiem.
  Gdy widzisz we śnie jak ktoś inny ma skurcze jest to zapowiedzią braku życiowego spokoju ze strony ludzi, którzy wciąż wywierają na Tobie presję, aby żyć według ich zasad. Sennik tłumaczy, że wyrażenie zgody na zmianę obecnego stylu życia na inny może w dłuższej perspektywie stać się Twoją zgubą.
  Kiedy śnisz, że Twoje dziecko ma skurcze, najczęściej jest to zwiastunem choroby. Jeśli w życiu na jawie posiadasz dzieci, wówczas jest to znak, że mogą one zachorować.
  Silne skurcze w marzeniach sennych są wyrazem dużego stresu w życiu oraz wyrazem niepohamowanego pędu wynikającego z sinych nacisków i presji społecznej.
  Słabe skurcze to w snach zapowiedź drobnych nieporozumień z otoczeniem na skutek powrotu do dawnego życia po dłuższej przerwie.
  Skurcze łydek według sennika są zapowiedzią, że znajdziesz się w sytuacji bez wyjścia, ktoś sprytnie zastawi na Cienie pułapkę, z której trudno będzie Ci się wydostać. Na Twoja zgubę wszyscy przyjaciele się od Ciebie odwrócą.
  Skurcze porodowe są w marzeniach sennych zwiastunem życiowej traumy, w snach kobiet ciężarnych mogą być również oznaką strachu przed porodem.