Sennik Ścigać

    Jeśli we śnie udaje Ci się uciec przed swym oprawcą wówczas oznacza to, że wkrótce zdystansujesz się do własnych problemów. W istocie problemy wkrótce same znikną. Jeśli jednak Twój oprawca dogoni Cię we śnie bądź dystans pomiędzy wami będzie coraz mniejszy, wówczas problemy nie znikną, będziesz musiał podjąć próbę rozwiązania ich.

Być ściganym przez kogoś

    Sen o ucieczce jest jednym z tych, który wynika z poczucia lęku o codzienne życie. Ucieczka we śnie jest instynktowną reakcją człowieka w odpowiedzi na fizyczne zagrożenia środowiska. Naturalnym jest więc to, że człowiek wyzwala w sobie pragnienie ucieczki bądź ukrycia się przed swoim prześladowcą.

Sen o ściganiu oznacza chęć uniknięcia czegoś

    Obawiasz się czegoś i chcesz uniknąć z tym konfrontacji; pragniesz uciec przed niewygodnymi problemami. Sen jest przykładem na to, w jaki sposób radzisz sobie z lękami oraz jak reagujesz w życiu na presje i stres wywoływane przez otoczenie.

Sen o ściganiu jest oznaką strachu

    Jeśli we śnie jesteś przez kogoś ścigany wówczas może to oznaczać, że zamykasz się w sobie; nie uznajesz jakiegoś poglądu bądź opinii na jakiś temat.