Posiłek

Spożywanie posiłku we śnie łączy się z naszymi zachowaniami społecznymi. Zdarza się, że sen może odzwierciedlać faktyczny głód odczuwany w życiu na jawie, albo wskazywać na zaburzenia psychiczne. Niekiedy sen wskazuje również na nieustanne powracanie myślami do jakiegoś wydarzenia, przez które nie możemy w życiu zaznać wewnętrznej harmonii.

Szczegółowa symbolika snu Posiłek

Widok posiłku we śnie wskazuje na chęć zdobycia dodatkowej wiedzy. Ponadto może również odnosić się do dokonywanych przez nas wyborów i do chęci prowadzenia lepszego życia.

Gdy we śnie otrzymujesz od kogoś posiłek, to jest to zazwyczaj dobry znak, zapowiadający otrzymanie pomocy, gdy okaże się ona dla Ciebie niezbędna. Pomoc ta może pochodzić od osoby Ci znanej lub kompletnie obcej.

Sen, w którym dzielisz się jedzeniem, reprezentuje emocjonalną stronę twojej osobowości. Być może brakuje Ci szczerej rozmowy z bliską osobą lub pragniesz odbyć spotkanie towarzyskie.

Gdy we śnie jesteś głodny i nie możesz znaleźć niczego do jedzenia, to zazwyczaj oznacza to, że w twoim życiu nadejdą liczne zmiany. Owe zmiany mogą dotyczyć zarówno życia zawodowego, jak i osobistego. Możliwe, że zakończysz długoletni związek lub postanowisz przeprowadzić się w celu znalezienia lepszej pracy.

Jedzenie skromnego posiłku sugeruje, że z jakiegoś powodu czujesz się winny, bądź za coś odpowiedzialny. Alternatywnie sen wskazuje, że nie odczuwasz satysfakcji z własnego życia.

Jeżeli we śnie nie jesteś w żaden sposób zaspokoić głodu, to oznacza to, że nadchodzą ciężkie czasy i w związku z tym, powinieneś zacisnąć nieco pasa i przystopować ze zbędnymi wydatkami.

Obfity posiłek we śnie oznacza, że staniesz się bardzo zachłanny. Być może w swoim życiu gonisz za dobrami materialnymi, nie zważając przy tym, czy komuś nie wyrządzasz krzywdy.

Gdy we śnie nie możesz przełknąć posiłku, to najczęściej zapowiada to rozstanie lub spędzenie najbliższego okresu w samotności.

Spożywanie posiłku z rodziną świadczy o odczuwaniu wielkiej satysfakcji z życia. Czujesz się spełniony zarówno finansowo, jak i społecznie.

Sen o jedzeniu posiłku w samotności wskazuje, że w najbliższej przyszłości zostaniesz poddany ciężkiej próbie.

Obiad we śnie jest pozytywnym znakiem, świadczącym o odbyciu nieplanowanej podróży, która zapewni Ci potrzebny odpoczynek i relaks.

Spożywanie obiadu wraz z partnerem biznesowym oznacza, że wkrótce możesz spodziewać się niezwykle dochodowego przedsięwzięcia. Dla osób pracujących na etacie, taki sen oznacza, że w najbliższej przyszłości mogą się one spodziewać premii lub podwyżki.

Spożywanie kolacji we śnie zapowiada szczęśliwe wydarzenia w gronie rodzinnym lub u przyjaciół.

Zobacz także:

  • Lipiec
  • Egipt
  • Ściana