Pościg

  Pościg we śnie jest instynktowną odpowiedzią na zagrożenie oraz częstym motywem wynikającym z uczucia lęku. W takich snach często mamy do czynienia z zagrożeniem, które może nas zranić a nawet zabić.
  Prześladowca lub atakujący może również reprezentować pewien aspekt własnej psychiki, poczucia złości, zazdrości, strachu lub miłości, może także pojawiać się jako potencjalne zagrożenie.
  jeżeli to ty gonisz kogoś lub coś – sen odzwierciedla sposób w jaki realizujesz swoje ambicje, pragnienia i życiowe cele
  Najczęstszą przyczyną snów o pościgu jest strach przed atakiem. Takie sny są zazwyczaj bardziej powszechne u kobiet niż u mężczyzn. Kobiety mogą bowiem czuć się fizycznie bardziej narażone na wpływy z zewnątrz lub życie w miejskim środowisku. Sny o pościgu są często wywołane przez media, które zwykle wyolbrzymiają pojawiające się zagrożenia.
  pościg policyjny – musisz podzielić się z kimś swoimi obawami i postarać się je wyeliminować
  pościg za złodziejem – przeraża cię, że zbyt często przekraczasz w życiu utarte granice
  pościg za jakimś zwierzęciem – narazisz się pewnej osobie; zastanów się, być może odczuwasz w stosunku do kogoś silną zazdrość lub złość, którą zdarza ci się wyładowywać na innych lub nie potrafisz odpowiednio opanować własnych emocji.