Sennik Poronić

  Obojętnie czy jesteś w ciąży czy też nie możesz śnić o poronieniu. Takie obrazy najczęściej są dla Ciebie bardzo niepokojące. Możesz nawet obudzić się zaskoczona lub przestraszona i towarzyszyć Ci będzie przy tym uczucie żalu.
  Poronienie we śnie najczęściej stanowi ostrzeżenie przed niewłaściwym sposobem postępowania. Najwyższy czas, aby zmienić drogę, którą podążasz w swoim życiu bądź odejść od pewnych utartych schematów. Sen może również wskazywać na to, że ktoś, na kim bardzo Ci zależy wkrótce zawiedzie Twoje zaufanie. U ciężarnych sny dotyczące poronienia pojawiają się najczęściej w drugim bądź trzecim trymestrze ciąży.

Najczęściej może Ci się śnić:

 • gdy we śnie sama poroniłaś
 • kiedy widzisz jak ktoś poronił
 • jeżeli chciałabyś poronić
 • gdy krwawisz w trakcie ciąży
 • kiedy chcesz, aby ktoś poronił
 • gdy z Twojego powodu ktoś poronił
 • martwisz się utratą dziecka
 • czujesz wyrzuty sumienia z powodu poronienia

Sen o poronieniu

  Sen ten może wywołać prawdziwą huśtawkę nastrojów. Jednak trzeba sobie zdawać sprawę, że poronienie jest stosunkowo powszechne i wiele kobiet go doświadcza. Statystyki pokazują, że nawet dwadzieścia procent ciąż może kończyć się urodzeniem martwego dziecka bądź poronieniem.
  Sam sen o poronieniu wiąże się ze stratą czegoś cennego dla Nas. Ponadto tego typu snom towarzyszą intensywne emocje zarówno racjonalne jak i irracjonalne. Należy jednak pamiętać, że sen o poronieniu niekoniecznie musi zapowiadać samo, rzeczywiste poronienie.

Gdy we śnie sama poroniłaś

  Sen, w którym śnisz o poronieniu może symbolizować poczucie samotności lub brak wsparcia ze strony bliskich. Jeżeli jesteś w szpitalu lub pod opieką lekarzy sen o poronieniu może symbolizować strach, że pomimo odpowiednich środków, nie otrzymasz wystarczającej pomocy.
  Jeżeli jesteś w ciąży i śnisz o poronieniu w trakcie jazdy samochodem, to taki sen może wskazywać na Twoje obawy, że coś oderwie Cię od dążenia do osiągnięcia upragnionego celu, lub że w jakiś sposób stracisz kontrolę nad swoim życiem.
  Jeżeli poroniłaś w karetce pogotowia, to taki sen wskazuje na to, że za bardzo martwisz się błędami, które popełniłeś w przeszłości, przez co nie możesz w pełni skupić się na swojej przyszłości. Niekiedy również poronienie może reprezentować strach przed utratą miłości, rozpadem związku lub zakończeniem romansu. Jeżeli kochanek w jakiś sposób zdradził Cię emocjonalnie, wtedy poronienie może zwiastować smutek i rozczarowanie.

Kiedy widzisz jak inna kobieta poroniła

  Sen, w którym widzisz kobietę, która poroniła i to obojętne czy ją znasz, czy też nie, w żaden sposób nie łączy się z utratą dziecka. Taki sen najczęściej wieszczy rozczarowanie spowodowane porażką w realizacji własnych planów.

Jeżeli chciałabyś poronić

  Jeżeli z jakiegoś powodu śnisz, że pragniesz poronić, to taki sen wskazuje na odczuwanie silnej traumy oraz smutku. Być może nawet zmagasz się z depresją. Sen taki często stanowi również zapowiedź zmian, na które nie jesteś gotowa i nie wiesz czy sobie z nimi poradzisz.

Krwawisz w trakcie ciąży

  Taki sen z całą pewnością jest dla Ciebie bardzo niepokojący. Jednak należy pamiętać, że krwawienie pojawiające się we śnie nie oznacza wcale, że jakaś przykra sytuacja wydarzy się w rzeczywistości. Najczęściej krwawienie w trakcie ciąży wiąże się ze spadkiem energii lub nienależytym wykorzystywaniu czasu. Być może warto zadać sobie pytanie co jest dla Ciebie najcenniejsze? Czy ludzie którymi się otaczasz mają na Ciebie pozytywny wpływ?

Kiedy chcesz, aby ktoś poronił

  Sen odzwierciedla pewien obszar Twojego życia, który nie układa się zgodnie z Twoim planem. Być może ominął Cię upragniony awans lub niedawno zakończyłeś się długoletni związek. Niekiedy sen jest oznaką długotrwałego problemu, z którym sobie nie radzisz i pragniesz go jak najszybciej rozwiązać.

Gdy sprawiłaś, że ktoś poronił

  Taki sen odzwierciedla Twoje negatywne podejście do życia. Cały czas próbujesz znaleźć winnego za swoje porażki i nie bierzesz odpowiedzialności za własne czyny. Być może przyszedł czas na zmianę perspektywy i bardziej realistyczne podejście do swoich własnych oczekiwań.

Jeśli martwisz się utratą dziecka

  Jeżeli jesteś w ciąży to taki sen jest czymś naturalnym, bez względu czy jest to Twoja pierwsza ciąża czy już kolejna. Strach przed utratą ciąży maleje wraz z kolejnymi miesiącami ciąży. Należy pamiętać również, że prawdopodobieństwo poronienia wzrasta wykładniczo, jeżeli w przeszłości kobieta już raz poroniła.

Gdy czujesz wyrzuty sumienia z powodu poronienia

  Odczuwanie wyrzutów sumienia z powodu poronienia i obwinianie się jest bardzo częste, należy jednak pamiętać, że poza kilkoma skrajnymi przypadkami tak naprawdę nie miało się na to wpływu i należy postarać się jak najszybciej przejść do normalnego trybu życia. Jeżeli kobieta nie była w ciąży i śniła, że ma wyrzuty sumienia z powodu poronienia, to taki sen najczęściej oznacza, że Twój plan lub przedsięwzięcie zakończy się fiaskiem.