Pocałunek

Pocałunek we śnie symbolizuje miłość, czułość, spokój, harmonię i zadowolenie z życia; jest również oznaką młodej miłości i świeżego romansu. Alternatywnie sen oznacza, że trzeba wprowadzić trochę więcej romantyzmu i czułości do swoich osobistych relacji z partnerem. Sen o pocałunku jest symbolem szczęścia i zadowolenia, wiąże się z rozkwitem namiętności i pożądania. Jest odzwierciedleniem wewnętrznych niepokojów życiowych, jest także oznaką poczucia wolności w życiu. W negatywnym znaczeniu sen o pocałunku jest przejawem nieodwzajemnionych uczuć. Jeśli Twój sen kończy się tuż przed pocałunkiem oznacza to, że nie masz pewności w stosunku do uczuć osoby, na której Ci zależy. Od jakiegoś czasu próbujesz nawiązać ważną relację, choć nie wiesz jaki będzie jej finał.

Znaczenie snu o pocałunku:

Pocałunek w usta

Sen o pocałunku w usta jest zwiastunem połączenia miłości i życiowej pasji. Najprawdopodobniej spotkasz na swojej drodze kogoś, kto pomoże ci zacząć lepiej przyczyniać się do życia w społeczeństwie. Być może kiedyś staniesz się duszą imprezy.

Pocałunek na pożegnanie

Sen o pożegnalnym pocałunku wskazuje na poczucie bezbronności, zamartwianie się pogarszającą się stale sytuacją finansową oraz brakiem możliwości pójścia naprzód. Pewna sytuacja będzie wymagała od Ciebie o wiele więcej uwagi i zaangażowania niż do tej pory.

Pocałowanie byłego partnera

Sen, w którym całujesz byłego partnera zwykle symbolizuje nowy początek w związku. Może to również oznaczać, że zaczniesz żyć w zgodzie ze swoją naturą lecz będziesz mieć obawy o trwałość własnego związku. Pocałunek byłego chłopaka może być również wyrazem tęsknoty za nim bądź oznaką, że nadal darzysz go uznaniem i szacunkiem. Tego typu sen może być również wyrazem poczucia braku spełnienia w obecnym związku partnerskim.

Pocałunek z nieznajomym

Jeśli we śnie całujesz nieznajomego wówczas może to wskazywać na Twoją determinację do znalezienia życiowego partnera. Sennik informuje, że pocałunek z nieznajomym oznacza, że szukasz w życiu przygody, szczęścia i radości. Twoje marzenia spełnią się jedynie wtedy, gdy zaczniesz żyć pełnią szczęścia i zapomnisz o przeszłości.

Pocałunek przyjaciela

Sen o pocałunku z przyjacielem wskazuje, że masz wobec pewnej osoby wysokie oczekiwania. Smutne wydarzenia w Twoim życiu na tyle Cię przytłaczają, że wciąż brakuje Ci energii potrzebnej do podjęcia ważnego działania. Pocałunek we śnie może bowiem się dla Ciebie stać istotną wibracją oraz ważną motywacją do wyboru życiowego kierunku również związanego z miłością.

Pocałunek z członkiem rodziny

Pocałunek bliskiej osoby jest oznaką poszukiwania w życiu opieki oraz pielęgnowania tego, co zostało przez lata wypracowane. Pocałunek matki oznacza, że spełnisz swe pragnienie zaznania większej czułości w twoim życiu. Sen o pocałunku matki najczęściej wskazuje na to, że nieopatrznie zraziłeś do kogoś siebie bądź naraziłeś delikatne relacje na szwank. Sen o pocałunku siostry lub brata jest zapowiedzią nadejścia szczęśliwych czasów w przyszłości. Pocałowanie brata we śnie według starożytnych senników może również sugerować, że w przyszłości stoczysz z nim walkę bądź konflikt, który przezwyciężysz i w końcu wszystko się ułoży.

Pocałunek wroga

Sen o pocałunku z wrogiem jest wyrazem braku szczerości w związku, zawieszenia broni wobec nieprzyjaciela bądź zapowiedzią pogodzenia się z życiową niesprawiedliwością. Tego typu sen może również wiązać się z potrzebą odkrycia życiowej radości bądź pragnieniem osiągnięcia niezależności. Wreszcie przebudzisz się w swoim związku i zaczniesz zastanawiać się czy warto dalej toczyć spory, czy raczej zbagatelizować drobne komplikacje i odnaleźć ponownie wspólne cele i odnajdywać nowe perspektywy.

Pocałunek dziecka

Sen o pocałowaniu dziecka jest oznaką troski o bliskiego członka rodziny, może również wskazywać na życiowe niepokoje oraz chęć pielęgnowania tego, co dobre w związku. Jeśli całujesz własne dziecko sen może być wyrazem chęci zrzucenia odpowiedzialności na innych ludzi.

Przesyłanie pocałunków

Sen, w którym przesyłasz komuś pocałunki stanowi wróżbę, że wkrótce miłosny amorek odwiedzi Cię w życiu. Tego typu sen powiązany jest z mocnym pragnieniem opieki. Zwykle wskazuje również na pasję i romans.

Pocałunek martwej osoby

Kiedy śnisz, że całujesz we śnie martwą osobę wskazuje to na nowe początki, oznacza również, że zaczniesz sobie lepiej radzić w życiu oraz będziesz mieć wiele szczęścia w życiu.

Pocałunek wampira

Jeśli śnisz, że całujesz wampira wskazuje to na zmartwienie, ból, niepokój i rozpacz. Pocałunek wampira to znak, że wykażesz się w stosunku do kogoś słabością. Ugryzienie wampira jest symbolem problemów, natomiast przemiana w niego oznacza, że udzielisz bliskiej osobie ważnej porady.

Szczegółowa interpretacja symboliki sennej o pocałunku:

Jeśli śnisz o swoim pierwszym pocałunku, może być to zapowiedzią rzeczywistych wydarzeń, które będą miały miejsce w Twojej najbliższej przyszłości. Być może Twoje marzenia się spełnią i spotkasz kogoś, na kim będzie bardzo Ci zależeć.

Jeśli całujesz kobietę jest to znak, że w Twoim realnym życiu jednym ze sposobów na zdobycie partnera będzie umożliwienie mu, aby mógł się wykazać.

Jeśli jesteś kobietą i całujesz we śnie mężczyznę wieszczy Ci to, że będziesz mieć okazję do przedyskutowania z partnerem ważnych kwestii, które ostatnio Was mocno poróżniły.

Gdy całujesz kogoś, kto Ci się podoba oznacza to, że zaczniesz robić wielkie plany dotyczące własnej przyszłości. Uważaj, bo nie wszystko musi wyjść Ci tak jak byś sobie tego życzył.

Jeśli całujesz ukochaną osobę to według symboliki sennej zwrócisz na siebie uwagę osoby, na której ci bardzo zależy, być może nawet wasze relacje po niespodziewanym spotkaniu znacznie się wzmocnią.

Jeśli całujesz obcą osobę możliwe, że zacznie doskwierać Ci poczucie winy.

Pocałunek przyjaciela na pożegnanie oznacza, że wkrótce postawisz przed sobą ambitne cele i wyzwania.

Gdy jesteś całowanym przez kogoś inną osobą świadczy to o tym, że pragniesz doświadczyć w swoim związku miłości i nowej energii.

Pocałunek z osobą tej samej płci w marzeniach sennych nie świadczy o Twoim homoseksualizmie, sugeruje raczej potrzebę większego komfortu w Twoim życiu.

Pocałunek w twarz zwykle oznacza, że niepotrzebnie zaangażujesz się w czyjś związek lub życie rodzinne.

Sen o pocałunku w rękę oznacza, że będziesz skłonny do romantycznych gestów i wzruszeń czym zaskoczysz nawet samego siebie.

Pocałunek w nogę to znak, że szacunek i pokora względem pewnej osoby nie pozwolą Ci działać w pełnym zakresie.

Sen o pocałunku w szyję jest oznaką, że ogarnie Cię nieskrępowana pasja i pożądanie.

Pocałunek nieznajomej osoby oznacza, że będziesz w nieskończoność fantazjować o idealnym romansie i miłości.

Jeśli śnisz, że całujesz ziemię jest to ostrzeżeniem przed czekającymi Cię troskami i życiowymi upokorzeniami.

Jeśli całujesz starsza osobę jest to znak, że rozczarowanie w niespełnionej miłości sprawi, że z czasem zgorzkniejesz.

Jeśli ktoś całuje Cię wbrew Twojej woli to znak, że w pewnej kwestii nie powinieneś się upierać przy swoim zdaniu, bo wcale nie musisz mieć racji; uważnie wysłuchaj tego, co mają Ci inni do powiedzenia i zacznij wyciągać konstruktywne wnioski.

Gdy wymieniasz z kimś wiele pocałunków wówczas oznacza to, że Twoje życie z czasem nabierze rozpędu w każdej dziedzinie.

Kiedy widzisz jak inni się całują może się okazać, że ktoś nadużyje Twojego zaufania i przez przypadek zdradzi tajemnicę, którą mu powierzyłeś.

Znaczenie snu o pocałunku w innych kulturach i tradycjach

Pocałunek w wielu różnych kulturach jest symbolem szczęścia i pojednania oraz zwiastunem lepszych relacji z innymi ludźmi, zapowiada również pozytywne doświadczenia w miłości. W kulturze zachodniej oznacza, że pragniesz nawiązać bliższe relacje z kimś, kogo darzysz uczuciem miłości. Pocałunek mężczyzny oznacza na przykład, że wkrótce się zakochasz. Pocałunek wroga w niektórych tradycjach snów zapowiada zdradę lub pojednanie się z gniewnym przyjacielem.