Sennik Piasek

  Sen o piasku odnosi się do braku bezpieczeństwa w życiu. Twoje fundamenty psychiczne i ekonomiczne są niestabilne a także podatne na zmiany. Piasek w marzeniach sennych jest oznaką biedy, nieszczęścia oraz drobnych kłopotów a także symbolem przemijania wszystkiego, łącznie z ludzkim życiem. Sennik wieszczy, że sny o piasku mogą sugerować, że boisz się procesu starzenia się a nawet własnej śmierci. Piasek symbolizuje upływ czasu, wskazuje na życie uciekające przez palce, dlatego należy z niego jak najszybciej zacząć korzystać i czerpać pełnymi garściami. Może także symbolizować nicość oraz bezwartościową stronę człowieka; oznacza również brak siły do budowania podstaw własnego losu.

Szczegółowe znaczenie snu o piasku:

  Jeśli widzisz piasek jest to znak, że obłudna osoba z najbliższego otoczenia będzie próbowała wpłynąć na Twoją postawę wbrew Twojej woli. Tego typu sen może także być wyrazem obaw i strachu o własny los.
  Piasek w klepsydrze jest oznaką upływającego czasu. Sen stanowi przypomnienie, aby nie chować głowy w piasek, lecz żyć pełnią życia gdyż Twój czas w pewnej dziedzinie wkrótce dobiegnie końca.
  Zamki z piasku widziane w snach stanowią przypomnienie o tym, że czujesz się mało stabilnie gdyż znajdujesz się zbyt daleko od własnej rodziny i nie możesz liczyć na jej pomoc. Morze szybko zmywa zamki zbudowane na piasku, dlatego taki sen może również oznaczać, że wszystko, co próbujesz zbudować z tak wielkim wysiłkiem zarówno w domu jak i w pracy może okazać się krótkotrwałe a może nawet iluzoryczne.
  Ruchome piaski to w marzeniach sennych znak, że obrana przez Ciebie droga w końcu okaże się pomyłką, przez co nie będziesz mógł wznieść się na wyżyny.
  Jeśli śnisz, że widzisz jak piasek przelatuje Ci przez ręce jest to znak, że w pewnych fundamentalnych sprawach powinieneś mniej oczekiwać od innych a więcej wymagać od siebie.
  Burza piaskowa to oznaka, że podkopujesz własną egzystencję, bowiem transakcje, które niebawem zawrzesz mogą okazać się bardzo niebezpieczne. Burze piaskowe są powiązane z ludzkimi emocjami, które zawsze stanowią przesłanie, aby w życiu do końca nikomu nie ufać.
  Odśnieżanie piasku jest znakiem wysokiego zysku pod warunkiem, że okażesz innym swój szacunek.
  Ślady stóp na piasku są oznaką, że zaczniesz wyznaczać sobie nowe życiowe cele.
  Piasek na pustyni kojarzy się z uczuciem niepotrzebnej pustki, jest to znak, że brakuje Ci kogoś, kto mógłby się od Ciebie zatroszczyć. Taki sen może również wieszczyć trudną przyjaźń bądź osobę, która nie okaże Ci należytego szacunku.
  Jeśli stawiasz babki z piasku jest to w snach zapowiedź, że w pewnej kwestii stracisz zupełnie rachubę czasu.
  Piasek w ustach sugeruje, że musisz uważać na to, co mówisz gdyż inni ludzie mogą chcieć wykorzystać ważne informacje przeciwko Tobie.
  Biały piasek w marzeniach sennych to znak, że posiądziesz pełen obraz kuluarów związanych z pewną bardzo skomplikowaną sprawą.
  Żółty piasek wskazuje we śnie na osiągnięcie znacznych zysków materialnych w najbliższej przyszłości.
  Brązowy piasek sugeruje potrzebę odprężenia się i wypoczynku.
  Czarny piasek jest w snach znakiem relaksu, zwiastuje problemy w pracy, trudne do podjęcia decyzje oraz ciężką pracę.
  Chodzenie boso po piasku wskazuje na wystąpienie możliwych problemów z powodu braku ostrożności. Twoja intuicja podpowiada Ci i próbuje ostrzec, abyś nie był w stosunku do innych zbyt łatwowierny, gdyż nigdy nie będziesz na sto procent pewny jakie są prawdziwe intencje innych ludzi.
  Mokry piasek jest znakiem niestabilnego balansowania pomiędzy dwiema rzeczywistościami: światem dorosłych i dzieci. Choć próbujesz uporządkować swoje życie, robisz to kompletnie bez żadnego zastanowienia dlatego z góry skazujesz się na porażkę.
  Dotykanie piasku stanowi w snach ostrzeżenie, aby pod żadnym pozorem nie odrzucać wyciągniętej przez pewnych ludzi na zgodę ręki.
  Noszenie piasku w marzeniach sennych oznacza, że wpadniesz w poważne długi.
  Przesiewanie piasku to znak, że Twoje działania w pewnej dziedzinie będą skazane na porażkę.
  Rozrzucony piasek zgodnie z tym, co podaje sennik stanowi zapowiedź, że zmarnotrawisz swoje zasoby na mało istotnej inwestycji.
  Jeśli śnisz, że sypiesz się z kimś piaskiem, wówczas oznacza to, że Twoja sytuacja życiowa jeszcze bardziej się skomplikuje niż dotychczas.
  Leżenie na piasku zwiastuje, że ktoś nagle zagrozi Twojej stabilnej egzystencji.

Piasek w innych tradycjach i sennikach:

  W tradycji perskiej widok piasku we śnie jest zapowiedzią nieszczęścia, w tradycji zachodniej takie marzenia senne są zwyczajnym zwiastunem codziennej pracy. Tradycja wschodnia natomiast odzwierciedla w snach brak pewności siebie, brak zdecydowania oraz życiowej stabilizacji śniącego.

Sennik mistyczny:

  Piasek porusza się i dlatego jest ruchomy. Jest oznaką braku stabilnego rytmu życia, w kontekście duchowym natomiast reprezentuje upływ czasu. Być może niepotrzebnie martwisz się o rzeczy, nad którymi obecnie nie masz kontroli.