Parawan

  Parawan w marzeniach sennych jest wyrazem ochrony przed niekorzystnymi warunkami panującymi wokół śniącego. Symbolizuje izolację, swobodę, dystans oraz pragnienie poczucia intymności. Niekiedy jest także oznaką stawiania przed sobą mocnej bariery, która nie jest łatwa do pokonania. Przekroczenie jej jest bowiem możliwe jedynie w przypadku zbudowania większej intymności oraz nabrania pewności siebie oraz poczucia przynależności do danej społeczności.
  Parawan ustawiony na plaży jest w snach oznaką poczucia komfortu oraz bezpieczeństwa, wróży ustąpienie wszelkich napięć i ustabilizowanie obecnej sytuacji życiowej.
  Podarty parawan we śnie lęk przed związaniem się z osobą, która jest blisko Ciebie, jest to symbol straconych nadziei oraz utraty wesołości i życiowego spokoju.
  Jeśli parawan jest zbyt mały i nie możesz się za nim skryć, wówczas znajdziesz się na niebezpiecznej drodze, jednak dzięki pomocy przyjaciela rozwiążesz swój problem i szczęśliwie zmienisz swoje położenie na lepsze.
  Bardzo wysoki parawan to znak, że pomimo usilnych starań przez zblokowaną sferę uczuciową pewne osoby nie będą mogły się do Ciebie zbliżyć. Uważaj, bo możesz tego kiedyś żałować, lecz na odbudowanie wzajemnych relacji może być już za późno.
  Jeśli nie możesz ustawić parawanu oznacza to, że marzysz o tym, aby ktoś zapewnił Ci poczucie bezpieczeństwa, pragniesz miłości, wzajemnego ciepła oraz uznania dla własnych działań.
  Gdy przebierasz się za parawanem, wówczas sen świadczy o tym, że zasłużysz sobie na wypoczynek, dzięki któremu pozbędziesz się szybko trosk i zapomnisz o tym, co Cię gryzie.
  Jeśli ktoś próbuje Cię podejrzeć za parawanem jest to znak, że w niesprzyjających dla Ciebie okolicznościach pewna osoba będzie próbowała Cię złamać, na szczęście nie poddasz się i dzięki uporowi i ciężkiej pracy staniesz w obronie swoich zasad i wygrasz.

Zobacz także:

 • Słownik
 • Skarb
 • Pościel