Sennik Owoce

  Motyw owoców we śnie zwykle oznacza, że w przyszłości zaczniesz podejmować odważne i znaczące decyzje. Ogólnie rzecz biorąc sny o owocach są zwiastunem bogactwa, symbolizują wzrost, obfitość oraz zysk finansowy. Wyrażają gotowość do macierzyństwa i ojcostwa, są również oznaką pożądania. Prawdopodobnie obawiasz się czy uda ci się osiągnąć w życiu wyznaczone cele, najczęściej natury erotycznej. Sen o owocach jest oznaką bogactwa, im więcej różnych owoców, tym będzie ono większe.
  Widok owoców oznacza, że będziesz musiał ciężko pracować, aby osiągnąć swoje upragnione cele.
  Niedojrzałe owoce są oznaką, że pośpiech oraz rozczarowanie mogą przyczynić się do braku powodzenia w rozpoczętym przez Ciebie przedsięwzięciu.
  Dojrzałe owoce reprezentują płodność i poczęcie, być może marzysz o dziecku lub oczekujesz na przyjście potomka na świat.
  Gnijący lub gorzki owoc symbolizuje zwodnicze przyjemności a także oznacza utracone szanse na rozwój.
  Kupowanie lub spożywanie owoców zwykle wieszczy, że Twoje próżne wysiłki i bezowocne starania nie pozwolą osiągnąć Ci wzniosłego celu.
  Zrywanie owoców z drzewa oznacza, że wstąpi w Ciebie nowa energia, która zmobilizuje Cię do podjęcia dalszego działania.
  Suszone owoce we śnie są symbolem starości, który odnosi się także do braku płodności.
  Zepsute owoce są oznaką smutku, wskazują na sytuację bądź związek, który został przedwcześnie zakończony, mogą także oznaczać przegapienie życiowych okazji.
  Drzewo z owocami to znak, że ubijesz z kimś dobry interes, natomiast owoc spadający z drzewa jest zwiastunem nieszczęścia.

Każdy owoc ma swoje indywidualne znaczenie.

  Sen o jabłku jest wyrazem niedojrzałej postawy śniącego, w innym znaczeniu natomiast stanowi także zapowiedź szczęśliwej miłości i udanego biznesu. Morela wieszczy, że w przyszłości możesz spodziewać się potomstwa. Sen, w którym widzisz żurawinę, jagody bądź jeżyny zwykle zapowiada trudne chwile w pracy. Sen o wiśni jest pozytywnym omenem, który zwykle przynosi śniącemu słodycz i szczęście w życiu miłosnym. Zgodnie ze znaną symboliką senną wiśnie mogą również stanowić zapowiadać rozczarowania w miłości oraz kłopotów w życiu rodzinnym. Z wyjątkiem banana, żółte owoce przepowiadają natomiast choroby i cierpienia cielesne
.

Sen o owocach należy interpretować indywidualnie a także w zależności od pojawiających się w nim motywów.

  Nadgryzione owoce są oznaką spóźnionych realizacji, świadczą również o tym, że nie bark Ci taktu i dyplomatycznego podejścia do wielu spraw. Jeśli owoce są czerwone, będziesz cieszyć się dobrym zdrowiem i licznymi przyjemnościami. Zielone i dorodne owoce są natomiast we śnie zapowiedzią szczęścia i długowieczności. Sen, w którym zbierasz owoce wieszczy dobre życie. Miąższ owoców jest oznaką, że Twoje osiągnięcia będą opóźnione z uwagi na ogromne przeszkody, które staną na Twojej drodze do celu. Miska ze świeżymi owocami zwiastuje, że będziesz cieszyć się szczęśliwym małżeństwem. Spożywanie owoców we śnie zapowiada dobre życie pełne obfitości. Lody owocowe to natomiast zapowiedź niespłaconego długu.