Oleander

Zgodnie z greckimi mitami Oleander we śnie kojarzony jest z urokiem i romansem. Mówiono niegdyś, że pochodzenie nazwy oleander wywodzi się od młodego człowieka, którego zapał do swej Pani Miłości zakończył się tragedią. Sen o oleandrze przypomina zatem o ostrożności w złożonym języku miłości.

Oleander – znaczenie snu:

Widok oleandra przypomina śniącemu o kluczowych wartościach w Jego życiu, w negatywnym znaczeniu może wróżyć choroby.

Sen o kwitnących oleandrach wieszczy, że Twoja strategia nie mieszania się do cudzych spraw spali na panewce, niestety i tym razem w trudnej sprawie odegrasz rolę mediatora bądź rozjemcy.

Jeśli śnisz, że wąchasz oleander jest to znak, że utracisz kontakt z przyjacielem, którego nie widziałeś od już wielu lat. Po spotkaniu przekonasz się jednak, że różnice pomiędzy Wami na wszystkich poziomach życia tylko się zwiększyły. Wzajemny kontakt może zatem przynieść skutek odwrotny do zamierzonego.

Zwiędnięty oleander we śnie oznacza, że przez bezpośredni kontakt z bliską osobą z czasem ograniczysz swoją wszechstronność bądź stracisz dotychczasową witalność i zapał do pracy.

Zrywanie oleandrów według sennika powiązane jest ze zmianami w codziennym życiu śniącego. Z czasem zyskasz szansę na uwolnienie się od swojego utrapienia, z którym borykasz się od długiego czasu. Nie będziesz musiał odpowiadać już na głupie pytania, przy podejmowaniu ważnych decyzji zaczniesz wreszcie kierować się własnym punktem widzenia oraz intuicją.