Odpływ

  Odpływ w snach można tłumaczyć na różne sposoby. W niektórych przypadkach jest on oznaką przemijających problemów, perypetii i rozterek w tym także miłosnych. Odpływ w marzeniach sennych powinien również kojarzyć się z uciekającymi szansami, których w przyszłości nie będzie już można dogonić. Jest zwykle oznaką nadchodzących zmian, które niekoniecznie wyjdą dla śniącego na dobre. Zgodnie z wiedzą zawartą w senniku odpływ stanowi także przypomnienie o tym, że nie warto planować sobie stabilnej przyszłości i wić ciepłego gniazdka bo sytuacja życiowa w każdej chwili może ulec zmianie.

Interpretacja snu o odpływie:

  Jeśli widzisz odpływ, wówczas oznacza to, że nie dostrzeżesz szansy, którą zaoferuje Ci los, docenisz ją dopiero po pewnym czasie, kiedy nie będziesz mógł z niej już skorzystać.
  Odpływ morza to w snach znak, że po wyczerpującym i pracowitym okresie w Twoim życiu bliska osoba zwolni Ci miejsce, na które od dawna czekałeś.
  Gdy go podziwiasz, wówczas sennik podaje, że w pewnej kwestii będziesz musiał chwycić się ostatniej deski ratunku. Zdasz sobie sprawę z tego, że pociąg, który wkrótce ma odjechać, może do Ciebie już nigdy nie powrócić.
  Gdy widzisz jak inni podziwiają odpływ to znak, że niefortunnie zaufasz ślepemu losowi, który nie po raz pierwszy wystawi Cię do wiatru. Przesłanie płynące ze snu mówi, że zawsze warto słuchać się własnej intuicji a nie porad obcych ludzi.
  Jeśli chodzisz po plaży podczas odpływu, wówczas sennik mówi, że wkroczysz na obce terytorium, które trudno będzie Ci opuścić z uwagi na sytuację, w której przyjdzie Ci się znaleźć. Początkowe zadowolenie i beztroska mogą przerodzić się jednak w zażenowanie i życiowe otępienie.