Niewola

  Sen o niewoli wskazuje na poczucie uciemiężenia bądź ograniczenia w życiu na jawie. Jest przejawem lęku przed przywiązaniem, wiąże się też z poczuciem posiadania zbyt wielu zobowiązań naraz, może sygnalizować pułapki finansowe lub rodzinne. W innym znaczeniu niewola może reprezentować we śnie chęć odcięcia się od świata zewnętrznego. W ogólnym znaczeniu świadczy o poczuciu życiowej stagnacji, zmęczeniem codziennością oraz stale rosnącym napięciem.
  Jeśli we śnie jesteś w niewoli we śnie to znak, że odczuwasz presję emocjonalną, która sprawia, że czujesz się źle. Sen może również stanowić zapowiedź, że poniesiesz dotkliwą stratę finansową.
  Kiedy śnisz, że ktoś inny jest w niewoli oznacza to, że jeśli nie zaczniesz myśleć racjonalnie, staniesz się wkrótce ofiarą nadużyć i niesprawiedliwości. Sen może oznaczać również, że czekają cię w życiu problemy natury finansowej.
  Sen o próbie ucieczki z niewoli oznacza strach przed znaczną stratą, niekiedy zapowiada także poniesienie ofiary za czyjeś uczynki.
  Gdy we śnie jesteś aresztowany może być to oznaką utraty swobody i niezależności w życiu, powrót do stanu poprzedniego będzie prawdopodobnie niemożliwy zwłaszcza jeśli zaakceptujesz nową sytuację.
  W ogólnym znaczeniu niewola reprezentuje poczucie życiowej stagnacji, zmęczenie codziennością oraz stale rosnące napięcie.