Nagietek

  Nagietek we śnie reprezentuje pasję oraz kreatywność, kojarzony jest ze słońcem, gdyż jego kwiaty otwierają się, gdy świeci słońce, ma także intensywny, żółty kolor. Mówi się również, że nagietki symbolizują okrucieństwo, żal i zazdrość, ale także silną pasję, piękno i świeżość.
  Kiedy ktoś daje Ci nagietek we śnie to znak, że ogarnie Cię pragnienie bogactwa, uważaj aby nie zapędzić się w swej wędrówce za daleko, bo ciężko będzie Ci z niej zawrócić.
  Sen o zapachu nagietka zwiastuje pozytywny okres w życiu śniącego oraz wszelką pomyślność w każdym podjętym przedsięwzięciu.
  Kiedy śnisz, że depczesz nagietek, wówczas możesz się spodziewać uwikłania w sprawy rodzinne. Ktoś z Twoich bliskich będzie próbowała wciągnąć Cię w niepotrzebny konflikt, jeśli nie chcesz zatem zepsuć sobie dobrego imienia, lepiej nie daj się wciągnąć w niepotrzebne problemy.
  Sen o zwiędniętym nagietku może wieszczyć różnego typu schorzenia zdrowotne bądź chorobę.
  Jeśli śnisz o zrywaniu nagietków, wówczas powinieneś uważać, aby Twoje życie nie było tak bardzo chaotyczne jak do tej pory, większy spokój może Ci bowiem zapewnić jedynie lepsza organizacja.