Sennik Msza

Msza we śnie reprezentuje poczucie wspólnoty oraz duchowe przewodnictwo. Ponadto sen oznacza potrzebę modlitwy bądź skupienia. Być może potrzebujesz chwili samotności, aby móc przemyśleć dokładnie pewne kwestie. Sen o mszy świętej częściej pojawia się u Chrześcijan, niż ateistów, co zresztą wydaje się dość oczywiste.

Szczegółowa symbolika snu o Mszy Świętej

Sen o mszy świętej zazwyczaj niesie ze sobą pozytywną wróżbę. Jest to również znak, że powinieneś lepiej zadbać o swoje potrzeby duchowe.

Widok mszy świętej we śnie zazwyczaj oznacza, że za bardzo bierzesz do siebie potrzeby i opinie innych ludzi, a nie myślisz o własnym szczęściu. W innym znaczeniu sen o mszy świętej może wskazywać, że pragniesz chwili spokoju. Być może czujesz się zdezorientowany, lub przytłoczony pewną sytuacja i potrzebujesz wszystko dokładnie przemyśleć, gdyż nie chcesz działać w pośpiechu i lekkomyślnie.

Uczestniczenie we mszy świętej to pozytywny sen, zazwyczaj wskazujący na pragnienie uzyskać potwierdzenie słuszności swoich wyborów. Prawdopodobnie przeanalizowałeś już wszystkie możliwe scenariusz, podjąłeś decyzję, jednak dalej poszukujesz jej potwierdzenia. Pragniesz, aby ktoś potwierdził twój wybór.

Gdy uczestniczysz we mszy świętej wraz ze swoimi najbliższymi, to taki sen oznacza, że wkrótce czeka Cię jakaś uroczystość rodzinna, np. wesele lub chrzciny.

Sen, w którym odprawiasz mszę świętą zwiastuje problemy w sferze zawodowej życia. Możliwa nawet utrata pracy. Powinieneś przede wszystkim ograniczyć swoje wydatki, gdyż panujący kryzys może zdecydowanie wydłużyć okres poszukiwania nowej pracy.

Gdy słyszysz w oddali odprawianą mszę, to taki sen najczęściej oznacza, że jesteś zadowolony ze swojego życia i odczuwasz błogą radość gdyż osiągane sukcesy przychodzą ci bez większych starań.

Gdy msza święta odbywa się na dworze, to taki sen może oznaczać, że musisz zdystansować się od przyjaciół lub znajomych, szczególnie tych, którzy przez cały czas narzekają na swój los. Czujesz, że ich negatywna energia nie jest dla Ciebie korzystna i źle to wpływa na twoje ogólne samopoczucie. Być może warto nawet pomyśleć o poszerzeniu grona znajomych.

Jeżeli nie możesz uczestniczyć we mszy świętej, to taki sen może sugerować, że odczuwasz silny strach przed możliwym rozczarowaniem. Być może jest to podyktowane niską wiarą we własne możliwości lub często ulegasz emocją, przez co boisz się, że źle wypadniesz.

Msza pogrzebowa oznacza, że znajdziesz się w niezręcznej sytuacji. Możliwe, że dwie niedawno poznane osoby, pokłócą się ze sobą i będą chciały abyś je poparł. Nie wolno Ci się mieszać w ich sprawy. To ich konflikt i niech tak zostanie, na pewno masz wystarczająco dużo własnych problemów.

Dla dokładniejszej interpretacji snu o mszy świętej sprawdź również znaczenia kościół, ksiądz, ołtarz i spowiedź.