Mocz

  Sen o moczu, który związany jest z odprowadzaniem z organizmu płynów oraz produktów przemiany materii można interpretować na wiele różnych sposobów. Znaczenie snu o moczu psycholodzy poddający analizie sennik stwierdzili, że jest symbolem niepokoju społecznego, poszanowania dla własnej prywatności a niekiedy również wstydu. Sen o moczu może mieć niekiedy podłoże seksualne, ale również fizjologiczne związane np. z procesem zdrowienia a także duchowe, które kojarzone jest się z poprawą obecnej sytuacji egzystencjalnej.

Jakie jest ogólne znaczenie snu o moczu?

  Motyw moczu pojawia się stosunkowo powszechnie w ludzkich snach. Marzenia senne o własnym moczu są oznaką, że stopniowej utraty kontroli nad własnym życiem. Być może przestałeś szanować także własną prywatność lub nie możesz uwolnić się od własnych emocji, przez co stopniowo tracisz kontakt z własnym gronem towarzyskim. Sennik zdradza, że z punktu widzenia psychologii snów ważne jest abyś znowu zaczął włączać się do różnego typu dyskusji.
  Widok moczu, sugeruje by trzymać na wodzy własne fantazje, bo mogą wymknąć Ci się spod kontroli.
  Pójście do toalety w celu oddania moczu, oznacza, że powinieneś uwolnić się od negatywnych emocji gdyż sukces masz w zasięgu ręki.
  Jeśli czekasz w kolejce by oddać mocz, wówczas sen oznacza, że zamiast troszczyć się o innych powinieneś skupić się na własnym życiu.
  Naczynie pełne moczu to w snach wróżba uzyskania nieoczekiwanych korzyści, które pojawią się na Twojej drodze.
  Mocz przelewający się z toalety, sygnalizuje to, że musisz uwolnić się od wszelkich problemów i trudności w życiu bo grozi Ci depresja.
  Oddawanie moczu w dziwnym miejscu, to znak, że wzniesiesz się ponad trapiące Cię problemy.
  Jeśli widzisz mężczyznę oddającego mocz oznacza to, że nauczysz się dokonywać pozytywnych wyborów co przyniesie Ci wiele szczęścia w życiu. Sen może również stanowić przepowiednię, że mężczyzna udzieli Ci porady, której należy posłuchać.
  Gdy widzisz kobietę oddającą mocz wówczas sen wskazuje na niepokój oraz życiowe frustracje. Kobiety idące razem do toalety mogą w marzeniach sennych być oznaką zerwania wzajemnej przyjaźni. Jeśli we śnie o moczu pojawia się także wątek wstydu, wówczas sennik zdradza, że potrzebujesz więcej prywatności w swoim życiu.
  Ból pęcherza podczas oddawania moczu zwykle oznacza we śnie, że musisz uwolnić się od negatywnych emocji oraz otworzyć się na otaczający Cię świat.
  Zwierzęta oddające mocz są zapowiedzią przeżycia nieprzyjemnego momentu w życiu z powodu braku ostrożności pewnej osoby. Taki sen stanowi ostrzeżenie, aby zawsze uważać na swoje słowa oraz czyny.
  Mocz z krwiąto symbol ten wskazuje na utratę celu w życiu.
  Gdy nie możesz oddać moczu, wówczas jest to przesłanie, że pewna osoba całkowicie zdezorganizuje Twoje dotychczasowe życie.
  Osikanie kogoś to w marzeniach sennych zapowiedź, że nie okażesz komuś należnego szacunku.
  Osikanie jakiegoś przedmiotu jest oznaką, że ważne sprawy wymkną się spod Twojej kontroli.
  Jeśli widzisz jak inni oddają mocz zwykle świadczy o tym, że zabraknie Ci cierpliwości, aby zrealizować własne pragnienia.
  Gdy oddajesz mocz do badania zapowiada Ci to, że uporasz się ze starymi dolegliwościami.
  Wąchanie moczu jest zapowiedzią, że znajdziesz się w bardzo niesprzyjających okolicznościach, taki sen może w rzeczywistości świadczyć o odwodnieniu.

Co oznacza sen o oddawaniu moczu w toalecie:

  Jeśli widzisz siebie oddającego mocz w toalecie, wówczas jest to oznaką pragnienia emocjonalnego oczyszczenia się. Jeśli sądzisz, że założenie maski obroni Cię przed złymi intencjami innych ludzi to bardzo się mylisz. Już wkrótce bowiem napotkasz na trudności w swoim życiu osobistym. Ktoś udowodni Ci, że nie zawsze możesz mieć to, czego chcesz.

Sennik a moczenie się we śnie:

  Moczenie się jest najczęściej w snach powiązane z pieniędzmi. Jeśli śnisz o nocnym moczeniu się, wówczas przez wzgląd na własne problemy finansowe powinieneś starać się trzymać z daleka od wszelkich konfliktów z ludźmi ze swojej świty. Jeśli śnisz o zmoczeniu łóżka, może to oznaczać, że przechodzisz trudny okres w życiu z punktu widzenia własnych finansów. Sen o nocnym moczeniu się może być wynikiem traumatycznych doświadczeń z przeszłości, które wciąż Cię prześladują. Stanowi przesłanie, że jeśli w pewnych sytuacjach zachowasz powściągliwość, osiągniesz w życiu dobrobyt.

Znaczenie snu o piciu moczu:

  Sen o piciu moczu, czyli urynoterapia to zapowiedź powiększenia majątku i zgromadzenia dużej ilości pieniędzy, ale także bardzo dobrego stanu zdrowia na jawie.

Co oznacza mocz dziecka w snach:

  Jeśli widzisz we śnie dziecko, które oddaje mocz na nocniku, jest to znak, że Twoja dobra karma do Ciebie powróci oraz, że w najbliższym czasie cieszyć się będzie spokojem i szczęściem. Dzięki pozytywnemu nastawieniu do życia w niedalekiej przyszłości zwiększysz swój komfort życia oraz będziesz cieszyć się trwałym szczęściem. Taki sen jest także symbolem odrodzenia oraz zwiastunem nowych początków. Sen o moczu dziecka stanowi jasny przekaz, że jesteś w stanie wszystko pokonać, a w najgorszym razie zacząć wszystko od początku, czasem nowy początek stanowi lepszą alternatywę niż tkwienie w marazmie i nierozwiązanych problemach.

Co oznacza sen o rozlanym moczu na podłodze:

  Jeśli śnisz, że widzisz rozlany mocz na podłodze to symbol ten oznacza, że zaczniesz stronić od odpowiedzialności finansowej bądź będziesz obawiać się utraty pieniędzy. Taki sen może również oznaczać, że pragniesz uwolnić się od niepotrzebnych zmartwień w przyszłości bądź, że inni przyjdą do Ciebie po poradę. W każdym wypadku powinieneś zaufać swojej wewnętrznej intuicji. Sen, w którym widzisz mocz na podłodze stanowi zapowiedź, że pewna grupa ludzi zadba o to Byś stracił kontrolę nad swoim życiem.

Oddawanie moczu w miejscu publicznym:

  Taki sen jest wyrazem braku odpowiedzialności oraz poszanowania dla własnej bądź cudzej prywatności. Niekiedy sen w innym znaczeniu ujawnia brak dyskrecji osoby śniącej bądź wyraźne pragnienie znalezienia się w centrum uwagi. Taki sen może również oznaczać, że niespodziewanie pojawi się ciekawa okazja, z której uda ci się w porę skorzystać.

Znaczenie snu o moczu w innych kulturach i sennikach:

  W czasach starożytnych mocz był używany do specjalnych rytuałów uzdrawiania. Podobnie jak inne płyny ustrojowe, mocz można uznać za magiczną substancję. W tradycji perskiej sen o moczu jest symbolem płodności oraz macierzyńskiego instynktu. Zgodnie z grecką tradycją mocz we śnie jest natomiast zwiastunem zapowiedzią bogactwa i szczęścia w finansach.