Sennik Latać

  Latanie we śnie symbolizuje radość i wyzwolenie. Może również świadczyć o chęci ucieczki od obecnej sytuacji życiowej. Ponadto sen stanowi wezwanie, aby wykazać się w życiu większym realizmem i raz na zawsze przestać bujać w obłokach.
  ujrzeć – będziesz wahać się z podjęciem ważnej decyzji, przez co stracisz poważanie ludzi, na których ci zależy
  lecieć bez przeszkód i widzieć krajobraz – zyskasz nowe i odmienne spojrzenie na świat oraz większą zdolność do kontrolowania własnego życia
  utrudnienia podczas lotu – brak zaufania do bliskiej osoby bądź utrata kontroli nad pewną sytuacją, dzięki której można osiągnąć liczne profity
  napotkać na przeszkody podczas lotu np. drzewa – ktoś stoi na twojej drodze do osiągnięcia ważnego sukcesu
  bać się lotu lub lecieć zbyt wysoko – boisz się wyzwań i sukcesów, być może nie jest to czas by podejmować jakieś ważne decyzje w twoim życiu
  szybki lot – musisz uwierzyć w siebie i przestać się lękać
  na skrzydłach – szczęśliwy splot wydarzeń.
  Sen o lataniu opisywany jest jako doświadczenie pozytywne i bardzo radosne. Jeżeli podczas lotu odczuwasz lęk, oznacza to, że najprawdopodobniej boisz się nowych wyzwań i sukcesów. Być może nie jesteś jeszcze gotów do podejmowania kolejnych kroków w życiu. Jeśli natomiast podczas lotu napotykasz na przeszkody takie jak: linie energetyczne, drzewa lub góry, wówczas oznacza to, że ktoś stoi na twojej drodze do sukcesu. Trudności w lataniu sugerują również, że brakuje ci pewności siebie oraz odpowiedniej motywacji do działania lub wyznaczasz sobie cele niemożliwe do zrealizowania.

Latanie oznacza kontrolę

  Sen o lataniu oznacza przejmowanie kontroli nad własnym życiem. Jeśli we śnie lecisz z łatwością i cieszysz się rozpościerającym się pod tobą krajobrazem oznacza to, że w życiu bierzesz odpowiedzialność za własne czyny bądź jesteś żądny władzy.

Latanie jako świadectwo pojawienia się nowych perspektyw

  Latanie to także nowe życiowe perspektywy. Jeśli podczas lotu możesz patrzeć w dół, wówczas sen oznacza, że na pewne problemy musisz spojrzeć z szerszej perspektywy.

Latanie jako symbol wolności

  Sen o lataniu jest symbolem wolności. Twoja zdolność do lotu we śnie oznacza, że nie ma dla ciebie rzeczy niemożliwych; możesz osiągnąć zatem bardzo wiele jeśli tylko tego zapragniesz.

Latanie jako symbol ucieczki

  Latanie we śnie odzwierciedla chęć ucieczki od codziennych stresów i presji wywieranych przez otoczenie. Czasem zamiast rozwiązywać problemy lepiej wyciszyć się i spróbować uciec od problemów dnia codziennego.

Zawyżone poczucie własnej wartości

  Masz poczucie, że jesteś lepszy od innych bądź zdarza ci się patrzeć na innych z góry. Latanie we śnie daje bowiem poczucie, ze jest się niezwyciężonym i niepokonanym w życiu.